Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek jogosan félek...

Szerintetek jogosan félek attól, hogyha elkezdem az egyetemet, nem lesz időm a szociális életemre?

Figyelt kérdés

És nem büfészakon szeretnék tanulni, mint azt mondani szokás, ráadásul idegen nyelven akarok.

Tudom, hogy egy jó szak nehéz, sokat kell tanulni, de fiatal vagyok, és nem akarom azt, hogy non-stop csak a könyvekkel kommunikáljak. Elszeretnék járni társaságba, bulizni, barátkozni, mivel sajnos a középiskolai éveim alatt ezeket nem igazán tettem meg. Sőt egyáltalán nem. Nem is nagyon voltak barátaim. Pontosan ezért vágyom erre annyira, az önbizalmam is kevés.

Szeretnék tanulni, mert fontos, de ugyanakkor szeretnék fiatalként is "élni", fiúzni (és itt nem a fűvel-fával való részeg szexeléseket, a drogozásokat meg a kicsapongó életet értem).

Ha nem élem ki magam fiatalon, tudom, hogy meg fogom bánni, de ha nem tanulok tovább, azt is. Mit tegyek?


2016. nov. 18. 00:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Áh... a BME-VIK-en pl. rengeteget kellett tanulni, mégis mindenki, aki akart, szocializálódott eleget, és sokan közülük ugyanúgy jó tempóban haladtak a tanulmányaikkal, mint kevésbé szociálisabb társaik. Inkább az van, hogy aki nem kolis, hanem otthonról/albérletből bejárós, az nehezebben fog beilleszkedni a kolis klikkekbe. Annyira azért nem kell ettől félni - többek között azért sem, mert amúgy is szükséged lesz a kikapcsolódásra, egyszerűen lehetetlen hosszú távon annyit tanulni, hogy még hetente egy bulira se legyen időd. Ha más nem, előbb-utóbb úgyis megtanulod, hogy lehetetlen és fölösleges minden tárgyat teljes alapossággal ötösre megtanulni (minden egyetemen, minden kar minden szakán vannak ilyen tárgyak, amik az ember háta közepére sem kellenek, meg már rég ki kellett volna venni a francba a tantervből), onnantól kezdve meg már sok időt spórolsz azzal, ha bizonyos tárgyakból csak az átmenésre koncentrálsz, és csak a fontosabb tárgyakat tanulod meg alaposan.
2016. nov. 18. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tisztázzuk, hogy mennyit szeretnél szociális életét élni. Ha minden nap el akarsz járni szórakozni, akkor talán bulizz egy évet és jövőre kezd el. Ha azonban csak heti egy bulit tervezel be az első néhány hétre, akkor nem vészes, ha nem a SOTE-ra jársz, bár megjegyzés elég sok orvoshalgatóval is lehet találkozni, miközben tanulniuk kéne. A mechatronikusok, jogászok híresek a bulijaikról, nekem is van több ismerősöm akik jó teljesítménnyel végeztek ezeken a szakokon, pedig a év elején heti többször buliztak, és másnaposan jártak órákra. De ha csak barátkozni szeretnél és nem bulizni vagy közös élményeket, akkor ajánlhatom a közös tanulást. Én ugyan első évben elég aktív szociális életet éltem a barátaim azonban szinte mind kikoptak, ha nem tanulásának keresztül haverkodtunk össze.
2016. nov. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Röviden és tömören: nem. :D


Orvosira jártam, mégis volt időm a szórakozásra, barátokra, párkapcsolatra. Persze, volt, mikor le kellett ülni és tanulni, de azért nem egész évben 0-24.


Nyugodj meg, az egyetemi évek a legszebbek az ember életében. Ha normálisan osztod be az időd és az energiáid, akkor nem fogsz semmiben hiányt szenvedni.

2016. nov. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint csak az időd és az erőforrásaid megfelelő beosztásán múlik az egész. Mikor tanulsz jó módszerekkel, és intenzíven tedd, és kész.

Példa: egy személyes jó barátom pár év munka után most csinálja meg a második diplomáját. Munka és egy 3 hetes kisbaba mellett három nap alatt megírt egy 40 oldalas szakdogát meg ~20 oldalnyi beadandót. Tudom a példa szélsőséges, de a lényeget vedd át! Ha jól osztod be az erőforrásaidat, akkor jut időd mindenre.

2016. nov. 18. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Még az is tud szociális életet élni, aki napi 12 órát melózik és mellette a háztartást is vezet. Csak nyilván nem minden nap van ideje rá, hanem mondjuk legfeljebb heti egyszer pár órát tud a barátaival találkozni. Szóval nem lehetetlen megoldani, csak jól kell gazdálkodnod az időddel.
2016. nov. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

mit értesz 'nem büfészak' alatt? annyira bírom ezeket a megfogalmazásokat. ha a képességeidnek megfelelő szakot választasz, nem kell, hogy gond legyen. persze ismerek olyat, aki kb középszintű nyelvtudással kiment bécsbe az állatorvisi egyetemre és kb éjjel-nappal tanul, mert máshogy nem tud teljesíteni.

de a magyarországi egyetemek egy normális képességű (nem retardált) embernek nem veszik el a szociális életét. ettől nem kell tartani. nem olyan durva dolog az egyetem, mint sokan hiszik.

2016. nov. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem büfészak, ez nem mond sokat... Orvosin vagy jogon brutálisabb lehet, én programtervezői szakon voltam, egyszer egy hétig be se mentem... Nem történt semmi. Vizsga előtt tanultam és annyi.

Szociális életem pont nem volt, de az egyetemtől lehetett volna.


S ahogy írják, még kemény esetben is megoldható, csak persze ne mindennap akarj hosszan bulizni...

2016. nov. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Inkább a szombati, hétvégi bulizásokra gondolok. Szóval heti 1, max 2 alkalom.
2016. nov. 18. 13:00
 9/9 anonim válasza:
nem kapcsolódik szorosan, de csak, hogy tudd, ha a társaságodban vidékiek lesznek főleg, akkor a rendszeres szombati/hétvégi bulizás fogalma nem fog létezni. Az egyetemi szervezett bulik is szerdán vagy csütörtökön vannak, éppen a kolisok miatt.
2017. jan. 3. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!