Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a Facebookról?

Figyelt kérdés

Fent vagytok, ha igen, miért? Mire használjátok?

Ma reggel munkában vezetek és hallom a Petőfi Rádió műsorát Leventével, Janóval meg Mariannal. Abban tárgyaltál a közösségi média hatásait és mondták, hogy egyre többen törlik magukat, mivel már nem elégíti ki az érdeklődésüket az oldal illetve telenyomják reklámokkal, minden hülyeséggel. Én is tervezek lelépni róla, ti?


2016. dec. 15. 22:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Fú, én nagyon régen regisztráltam kb. 10 éve lehet? Van annyi ideje? Mert mintha érettségi évben csináltam volna.


Még csak angolul volt, egyetlen ismerősöm volt fenn, ő küldte a linket. Regisztráltam - szerelmes voltam a srácba :D -, de nem nagyon volt mit csinálni. Azt hittem, ez megmarad a "külföldieknek", aztán egy nap mindenki fenn volt.


Mire használom... igazából nem sok mindenre. Profilképem soha nem volt fenn, most terveztem felrakni egyet, de nem akarom, hogy megjelenjen mások falán, hogy lecseréltem.


Családdal, barátokkal tartom a kapcsolatot, de főleg játszok. Mondjuk pár éve jobb játékok voltak, a CafeWorld-öt, a mai napig visszasírom.

2016. dec. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Én most készülök selejtezni, ismerősöket, oldalakat, csoportokat, mindent ami idegesít mert már nagyon unom hogy tele van minden szeméttel a kezdőlap. A reklámokkal meg nem tudom mit tehetnék.
2016. dec. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
20%

A FaceBook használatával tálcán kínálod az adataidat és kapcsolathálódat a hatalom számára, hogy visszaélhessen vele alkalomadtán.


Gratulálok, kedves fogyasztó, ön nyert. Vásároljon máskor is chip-et a kutyájába, majd a saját bőre alá, hogy bármikor likvidálhassuk műholdról, ha nem engedelmeskedik.


USA-ban már státusz szimbólum az ember bőre alá épített chip, csak avval tudnak fizetni, de aki kioperáltatja, belehal. Ahogy a nyakörv is lassan státuszszimbólummá válik, az embereken.


Gondold végig, mire jó a FaceBook, köszönöm kedves figyelmed és önálló, független, bölcs előrelátásodat, gondolkodásmódodat, tisztelt véletlen sem infantilis néptömeg, és kedves kérdező.

2016. dec. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
#13: jól beszélsz, tudom mire gondolsz. Én is jártas vagyok ebben a témában, azért akarom magam kivágni minél előbb onnan.
2016. dec. 15. 23:29
 15/26 anonim ***** válasza:
71%

"USA-ban már státusz szimbólum az ember bőre alá épített chip, csak avval tudnak fizetni, de aki kioperáltatja, belehal."


Erre azt reagálod, hogy jól beszél? jfc

2016. dec. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

"A FaceBook használatával tálcán kínálod az adataidat és kapcsolathálódat a hatalom számára, hogy visszaélhessen vele alkalomadtán"


Úgy örülnék ha ezt kifejtenéd...

A hatalom mégis mi a jó francot akar kezdeni az én adataimmal?Mi lenne vele a céljuk és mit várnának tőlem?

Nevetséges,hogy mennyire túlgondolják egyesek ezt az egészet.

Ha kellenek nekik az adataim akkor tessék egészségükre!

Mégis mi károm származik belőle?


Ha ennyire fostok az online léttől akkor mit kerestek itt? Miért használjátok a Google-t vagy bármelyik böngészőt,okos telefont ?(és sorolhatnám)

2016. dec. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Ritkán használom.


Facebook mára önjelölt celebek ,"tehetségek" , "művészek" weboldala lett.

2016. dec. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

A messengert naponta többször használom egy távol élő rokon miatt. Magát a Facebookot esténként szoktam átnézni, nekünk már nem lehet megkerülni, mert pl. az egyetemi csoporttársaim oda teszik fel a jegyzeteket, ott kérdeznek, és vannak egyéb csoportok is, amiket szeretek, hobbi miatt.

Szerintem alapvetően hasznos, csak nagyon sok önjelölt celeb van rajta.

2016. dec. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Én szeretem. Eleinte nagyon nem akartam regisztrálni rá, egész gimi végéig nem is volt sem facem, sem más közösségi oldalon profilom, pedig az iwiw/mywip generáció vagyok. Még msn-em sem. De érettségi évben láttam, hogy muszáj lesz, egy csomó infó ott lett leírva az osztály csoportban, kidolgozott tételek, tablófotózás időpont, szalagavtós témák, minden ott ment. Úgyhogy csináltam, és eleinte felmentem heti egyszer öt percre, mert nem volt rá tovább szükségem. De ma már nagyon sokat lógok rajta, nem azért, mert függő lettem, hanem mert olyan a munkám, hogy vagy van, vagy nincs. Sokszor nincs, és ilyenkor nem tudok mit csinálni. Jó, hogy tudok chatelni a barátimmal, mert nem halok meg az unalomtól. Pörgetem a falamat, nevetek a többi emberen. Magamról nem rakok fel semmit, profilképem sincs. Szóval ilyen passzív facebookozó vagyok. Chatelsére, nézelődésre jó. De nem érzek vágyat arra, hogy képeket pakolgassak fel, lájkolgassak, vagy életbölcsességeket osszak meg. Nem azért regisztráltam a facebookra mert annyira érdeklet volna, hanem mert megkönnyíti az életem, sok hasznos infóhoz hozzá jutok, ingyen beszélhetek a barátaimmal. Egyetemhez is hasznos, van egyetemi csoportunk, tételeket rakunk fel, órákat vélemyényezünk. Szóval nekem nagyon sokat segít. Nem tervezek lelépni róla, de igazából soha nem is nagyon voltam "rajta" csak csendes megfigyelőként.
2016. dec. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
65%
Ez az adatok kiadása meg röhejes. Most azzal mit nyernek a gyíkemberek, hogy megtudják a nevem, a sulim nevét, esetleg látnak egy képet ahol iszok a barátaimmal? Semmit. Ha te vagy Putyin vagy Fluimucil Ábel, akkor lehet hogy óvatosabban kell kezelned a profilod, de amúgy hidd el, senki nem figyeli, hogy az átlagember mit pakol ki.
2016. dec. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!