Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a Facebookról?

Figyelt kérdés

Fent vagytok, ha igen, miért? Mire használjátok?

Ma reggel munkában vezetek és hallom a Petőfi Rádió műsorát Leventével, Janóval meg Mariannal. Abban tárgyaltál a közösségi média hatásait és mondták, hogy egyre többen törlik magukat, mivel már nem elégíti ki az érdeklődésüket az oldal illetve telenyomják reklámokkal, minden hülyeséggel. Én is tervezek lelépni róla, ti?


2016. dec. 15. 22:02
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
A kutyába meg azért kell chip, hogy ha elkóborol lehessen azonosítani. Nekünk is kétszer került már meg a chip segítségével a szökős kutyának, akit amúgy lehet, hogy soha többet nem láttunk volna. De persze, biztos emögött is a kormány van, kellenek nekik a kutyám adatai!
2016. dec. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

1, Nem tudom kihasználni a lehetőségeit;

2-3, Igen, rajta vagyok, chat-es kapcsolattartás végett;

4, Párszor gondolkodtam már róla, de sajna fontos, hogy 1-2 emberrel valahogy tartsam közvetlenül a kapcsolatot a távolság végett.

2016. dec. 17. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
90%

Aki írta, hogy tálcán kínáljuk az adatainkat:

Egy banknál vagyok adminisztrátor. Csak nálunk az adatbázisban van akkora információhalmaz, hogy elég egy keresztnév+város, és rögtön megtalálod, amit akarsz. A beküldött levelekből teljes pszichológiai disszertációt lehetne írni, nagyjából az életutakat is ki lehet következtetni abból, hogy ki, mire, hogyan vett fel hitelt. Arról nem is beszélve, hogy sokan egészségügyi gondok miatt kérnek ezt-azt, és csatolják hozzá a teljes kórképüket.

Egy orvosnál is rengeteg információ van, nekem pl. volt egy pszichés problémám 15 évesen, és mikor erre a helyre mentem alkalmasságira (11 évvel később!), rákérdeztek, hogy az ott mi, mert benne van a kartonomban.

Állambácsinál meg kvázi minden adatunk megvan. A középiskolámban még ott van 2008-ban végzettek naplója, mert nyolc vagy 10 évig meg kell őket őrizni, és ha valakit nagyon érdekel, megnézheti, hogy gimi harmadikban megbuktam fizikából félévkor.

De a számítógéped is eltárol minden egyes oldalt, amit felkeresel, pl. ezt a kérdést is. A sütiket ugyan törölheted a gépedről, de az internetszolgáltatód így is láthatja, hogy mit nézel. A munkahelyen pedig az első napomon közölték velem, hogy használhatjuk az internetet bármire, de szólnak, hogy kémprogram van a gépeken, ami rögzíti a leütéseket, és időnként képernyőképet készít, amit tíz napig megőriznek, és csak akkor nézik meg, ha valami kihágás történik.

A laptopok, mobilok kameráját és mikrofonját egy ügyes hacker bármikor tudja irányítani kívülről, egy gps-sel rendelkező okostelefonnal a zsebedben pedig azt is meg lehet mondani, mi a napi rutinod.


Facebook nélkül is bármikor lekövethető vagy. A jó hír az, hogy senkit nem érdekel, hogy Te, vagy én, vagy Kis József, a XX. kerületi Tesco pénztárosa merre járkál és mit csinál.

2016. dec. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"A hatalom mégis mi a jó francot akar kezdeni az én adataimmal?Mi lenne vele a céljuk és mit várnának tőlem?"


Na vajh' a szocializmusban miért volt tömeges a kémekdés...? :)) Bírom, hogy a LÁTSZÓLAG megváltozott világban már ostobaságnak, meg paranoiának számít, ha azt állítja valaki, hogy:

képzeljétek

netalántán irreális az a meglátásotok, hogy hip-hop, a hatalomnak egyszer csak nincs szüksége kémkedésre...

:))

Anno a kémkedés nyílt titok volt, manapság viszont meg aki beszél erről, az "minimum ostoba, de inkább paranoid". :)))

2016. dec. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

"Facebook nélkül is bármikor lekövethető vagy."


Ez aaaz! :DD Dőljetek csak be. :)))

Legyintsetek csak rá, hogy megfigyelhetőek vagyunk, eggyel több, vagy kevesebb módszere a hatalomnak.. nem igaz? :D


...így visznek be titeket apránként "az erdőbe"...

;)

Törődjetek csak bele és hagyjátok.

Mert "ugye már nem élnek vissza" a személyes adatokat, hanem csak és kizárólag a szocializmusban volt érdeke a hatalomnak. :DD


(Holott fokozatosan le is építhetnétek a megfigyelési felületeiteket...)

2016. dec. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Kifejtenéd ezt bővebben kérlek? Mert én soha nem értettem. Mit csinálna bárki is az én személyes adataimmal? Milyen "erdőbe" visznek be? Tényleg érdekel, mert el nem tudom képzelni, hogy ki és miért akarna kémkedni utánam.
2016. dec. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!