Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Anyu kisfia? Mire várnak?

Anyu kisfia? Mire várnak?

Figyelt kérdés
közel 30éves vagyok, nem szeretem a társkeresőket, de már végső elkeseredésemben oda regiztem. nem hiszem el mennyi anyuci kisfia van...én nem szeretnék még egy ilyen pasit, az exemmel is volt ilyen gond. mért van ez? mire várnak ezek a "férfiak"?
2017. febr. 19. 16:26
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
csak egy példa a sok közül: 32éves pasi, anyukájával él, semmit nem fizet haza, nem áll szándékában elköltözni mert ő bizony anyukáját nem hagyja egyedül. apukája meghalt. azért ez szerintem nem normális dolog.
2017. febr. 19. 19:54
 22/30 anonim ***** válasza:

"Nekem nem kerül semmivel sem többe a lakhatás külön, kb. ugyanannyi rezsi esett rám otthon is. A kaját végképp nem értem, mért lenne több?"


Lakbér talán? Csak egy tipp... Fűtés? Nem mindegy hogy egy házat fűtesz vagy kettőt. Áram? Egy hűtő megy vagy kettő? Gondolom ez is mindegy... Te nem vagy túl lkos ember, igaz?

2017. febr. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
utolsó ez azért nem így megy. nyilván ha külön lakik csak a sajátját fizeti. igenis sokat lehet spórolni különélés esetén is. szerintem a felnőtté váláshoz tartozik a különélés is
2017. febr. 19. 20:24
 24/30 anonim ***** válasza:

15: Egy nagy lakásunk volt, most van két kicsi.

Kisebb a hűtőnk is most, mint amikor együtt laktunk.

Lakbér nincs, a nagy lakás árából vettük a 2 kicsit.

Ha nem lett volna sajátunk a nagy lakás, akkor béreltünk volna egy nagyot, akkor most 2 kicsit bérelnénk, az ugye kb. fele-fele lenne akkor is.

2017. febr. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

bocsi, nem 15-re válaszoltam az előzőt.


22: Egy nagy lakásunk volt, most van két kicsi.

Kisebb a hűtőnk is most, mint amikor együtt laktunk.

Lakbér nincs, a nagy lakás árából vettük a 2 kicsit.

Ha nem lett volna sajátunk a nagy lakás, akkor béreltünk volna egy nagyot, akkor most 2 kicsit bérelnénk, az ugye kb. fele-fele lenne akkor is.

A kaját még mindig nem értem, mire gondolt a kedves hozzászóló, hogy többet eszik, ha külön lakik, mint ha anyukájával.

2017. febr. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Jó, nem mindig igaz, amit mondtam a rezsiről, ha mondjuk lenne egy házam tele napelemmel és valami komoly fűtési rendszerrel, akkor kijöhetnék jobban, de ez álom. Az sem általános, hogy egy fiatalnak külön háza van hitel nélkül. Annak, aki külön akar menni, 90%-ban az albérlet marad, vagy bérel egy szobát (lyukat), és abban vegetál.

A kaja pedig egy nagyon érdekes dolog. Így, hogy nekem kell mosni, főzni, takarítani, ügyintézni, dolgozni, kb. semmire nem marad időm és energiám. A munkahelyi éttermet kell használnom az ebédhez, a vacsorát meg csak összeütöm, ami nem gazdaságos, nem is tudok így gazdaságosan főzni, többre jövök ki.

Azt kétlem, hogy egy kétszer akkora ház bérlése, fűtése pont kétszer annyi, mint két kisebbnek. Nagyon csodálkoznék, ha így lenne (nem számoltam ki).

2017. febr. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

" Így, hogy nekem kell mosni, főzni, takarítani, ügyintézni, dolgozni, kb. semmire nem marad időm és energiám."


Így van. De ha te nem csinálod meg, valaki más az, akinek amiatt nem marad még ennyi energiája és szabadideje se! Hogy a tiedet mossa, főzi rád. Ezt nem várhatod el senkitől, hogy ingyen beáldozza a saját szabadidejét. Az csak a kisgyerekeknek jár.

A felnövés az, hogy már önellátó vagy, és nem szolgálnak ki. És nem is függesz ettől.

2017. febr. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Létezik munkamegosztás is, az hatékonyabb. Nem az a felnőttség, hogy egyedül szenved valaki, aztán nem halad előre az életben. Így, hogy vegetálok egy helyben, igazán felnőtt vagyok (nem).
2017. febr. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
28: Pedig de, az a felnőttség, hogy nem támaszkodsz senkire.
2017. febr. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

... legalábbis szerintünk az, és azt hívjuk "anyu pici fiának", aki mindig nőkre akar támaszkodni, mert nem hajlandó azt tekinteni céljának, hogy ne támaszkodjon nőkre az önellátásban, önfenntartásban.

Az egy dolog, hogy nem sikerül, de A FEJÉBEN kell ez legyen a képe, hogy ő neki el KELL érnie az önállóságot, és szóljon arról az élete, hogy ezen dolgozik.

A nem ilyen férfiakat nem kérik azok a nők, akik már dolgoznak az önállóságon, illetve már túl is vannak rajta.

Ugye ez érthető? Ha egy 43 kilós nő meg tudja csinálni, hogy önmagára háztartást vezet (ez magában foglalja, hogy ami "férfimunka", pl. bútorcipelést, szerelést is önmaga elvégez VAGY MEGFIZET egy cégnek, szakembernek), karriert épít és diplomákat szerez, és ez felemészti minden idejét, akkor nem szeretne olyan embert a nyakéba venni, aki HELYETT még ezen felül dolgoznia kell, mert nem akar magának zoknit varrni, bevásárolni, mosógépet bekötni, stb., hanem csak beleülni a készbe. Ezt ÉLŐSKÖDÉSNEK nevezik ugyanis.

Anyuci pici pia = élősködő férfi.

2017. febr. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!