Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tehetnék a pletykák...

Mit tehetnék a pletykák ellen, vagy, hogy kezelni tudjam őket?

Figyelt kérdés

Már lassan egy éve megy rólam egy nagyon rosszindulatú pletyka, amit egy fiú kezdett el terjeszteni, mert tetszettem neki, nekem viszont ő nem. Mikor megtudtam, hogy mit mond mindenkinek(nem szeretném leírni), akkor teljesen kikészültem, hánytam az idegességtől és sokat sírtam, egy időre elköltöztem egy rokonomhoz messze. Próbáltam nagynehezen túltenni magam rajta, egyszerűen felfoghatatlannak tartottam, hogy az emberek kinéznek belőlem egy ilyet, és hogy az idegenek, akik (még) nem is ismernek így könyvelnek el, és láttam a tekinteteket az utcán, hogy hogyan néznek rám. Jó pár hozzám közelálló embert is elveszítettem emiatt, mert hátbaszúrtak ezzel kapcsolatban, terjesztették rólam anélkül, hogy egyáltalán megkérdezték volna, hogy igaz-e. Szóval lassan egy év telt el, próbáltam túl lenni rajta, megfogadni mások tanácsát és tenni rá. De még a mai napig van, hogy megkérdezi valaki tőlem, hogy ez igaz-e(két különböző városban történt, ahol lakom ott kérdezik, tehát valahogy eljutott ide is), és már tényleg egyre jobban kikészülök tőle, most is elsírtam magam, mert ma is megtörtént, úgy érzem nem bírom sokáig annyi bántás ért már ezzel kapcsolatban, közben nem igaz. Nem tudom hogy tehetném túl magam ezen, várom, hogy vége legyen a középiskolának és elköltözhessek.

Bocsánat, hogy hosszú lett, aki hasonlón keresztül ment kérem írja le, hogy ő mit tett, hogy túltegye magát ezen az egészen.


2017. ápr. 3. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
szólj pár keményebb manusznak és jól meg kell ruházni a kölyköt
2017. ápr. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam erre, de nincs olyan ismerősöm, meg ha visszavágnék úgy érzem az olyan lenne, mintha azért tenném, mert igazat mondott. Egyébként sem akarom visszaadni, ismertem annyira, hogy lenézzem, mert ott tart ahol(úgy értem, sajnálom a fiút, mert sehol nem tart, még hozzám képest se, és ez nagy szó). Csak mégis, teljesen tönkremegyek ettől.
2017. ápr. 3. 20:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Szépen írd meg a fiúnak ezt az egészet, hogy mennyire kikészített ezzel téged! Ezért megérdemelne egy feljelentést, vagy legalább hogy ő is ennyire le legyen járatva!
2017. ápr. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Majdhogynem 2 évvel fiatalabb nálam, egy éretlen kis idióta, viszont ha kavarni akar akkor azt úgy csinálja, hogy mindenki tudja. Nem érne semmit, mikor ez kiderült írtam neki, akkor is csak szemét volt, élvezte a helyzetet. Anya is a feljelentést mondta, de hát az túl bonyolult, és mivel bizonyítható, ráadásul gondolom nem lenne olcsó sem, plusz sok munka...
2017. ápr. 3. 20:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Ilyen vakon tanácsot adni....nem lehet igazán.

Becsületsértésért feljelentheted és azért 5 év börtönt is kaphat.Bizonyára a facén a "dolgodról" írtak itt ott, amely visszavezethető a forrásra is.Én így eltaposnám a férgesét jogilag...az alternatíva, hogy baleset is érheti véletlen persze.


Talán még te is terjeszthetsz róla "szépet".

Esetleg telszámával erotikus szolgáltatást vállal neten pasiknak...ennek elkövetése szintén büntetendő, így ezt ne feledd! A szórólap már kevésbé buktató fotójával:DDD


A másik, hogy lesz@rod az egészet és nem foglalkozol olyanokkal, akik nem is voltak barátaid soha, hiszen egy barát jobban ismer és kiáll melletted, mint egy suhanc szellentése mellett.

Töröld magadat az összes közösségi oldalról és fotóidat is!Változtass email címet és telszámot.

Ha ragaszkodsz a facéhoz meg ilyenekhez-haszontalanságokhoz, használj fantázianeveket akár és kész.Képet soha ne tölts fel magadról sehova és nem csak ez miatt!

Magyarul, kezdj új életet és lépj át ezen az egészen;)

Ha meg kérdezget valaki: Átkozott névrokon!!! Ennyi és le is van tudva;)

2017. ápr. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg megérdemelné hogy feljelentsétek. Még ha nem is lesz belőle semmi annyira jó hogy kicsit benőjön a feje lágya és rájöjjön hogy bizony vannak következményei a tetteinek. Már csak azért is megérné hogy a szülei megtudják hogy feljelented biztos hogy lennének következményei.
2017. ápr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hadd találjam ki...azt terjeszti rólad hogy megdugott, igaz?

Ilyen nekem is volt a középiskolában, aztán én is először felidegesítettem magam rajta, utána nem foglalkoztam vele többet. Aki hülye vagy épp nem szívlel téged, az úgyse fog neked hinni, akármennyire is bizonygatod az ellentettjét.

Azt javaslom, hogy szándékosan kerüld innentől. Ha valóban tetszel neki, akkor még párszor be fog próbálkozni, hiába utálatos most.

Abból viszont utóbb úgyis ki fog derülni, hogy nem volt hozzád köze, mert ha lett volna akkor már nem foglalkozna veled, nem érdekelnéd olyan szinten sem, hogy rogadékoskodjon veled, vagy pont együtt lennétek.

A környezetedben se mindenki hülye. Ne aggódj, van aki átlát a szitán így is.

2017. ápr. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!