Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi lehet a következménye a...

Mi lehet a következménye a férfiak elnyomásának?

Figyelt kérdés

Kicsit jobban elgondolkodtam a témán, és jobban oda figyeltem a dolgokra a médiában,utcán,kapcsolatokban is azt érzem hogy egyre jobban elakarnak nyomni mint férfit. A nőket inkább felemelik a férfiak fölé ez mindenben megnyilvánul. Sokkal nehezebben találok munkát mint régen, szexuálisan frusztrált lettem, ha nincs nálam pénz szó szerint ideges vagyok mert hát "milyen férfi az ilyen"


A legfelső rétegekben könnyebben jutnak be a nők és meg sorolhatnám. A lényeg az hogy azt látom, hogy a nőknek az igényei nem csupán igények lettek, hanem elnyomó eszközök is.


Nem akarom túlbonyolítani a dolgot a lényeg annyi, hogy soha nem éreztem magam papucsnak, mindig férfiasan viselkedtem a legtöbb esetben. De ha manapság ha egy pillanatra nm én vagyok az "iga húzó " vagy őszintén kiállok a férfiasságom mellett szó szerint úgy kiabálnak velem a nők mint régen a férfiak az asszonyaikal (ezt nem szoktam sokáig hagyni, de mindegy is)



Tehát vannak azok a nők akik önállóan függetlenek erősek, na velük az a gond hogy férfiasak mármint rengeteg dolog az életükben férfi oldal, amit észre sem vesznek, magányosak mivel senkinek nem kell egy "mű férfi " legalábbis hosszú távon nem.


A másik fajta aki egyedül "értéktelen" mástól függő..aki addig használja a férfiak erő forrásait amíg van, vagy amíg hagyják. Felfelé házasodik úgy választ hogy neki ne legyen erőfeszítés a státusza emelése. Na de ok is magányosak mivel csak kihasználják őket tudatosan,tudatlanúl.


Meg folytathatnám de amúgy full eltudom azt képzelni és nem sci fi filmből lopom, hogy nők-nőkkel, férfiak-férfiakkal, vagy vegyesen házasodnak... undorító de komolyan mondom. Vélemény ? 24/f


2017. ápr. 10. 11:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%

Ti hol éltek? Én nem látok hatalomra törő nőket.

Vezetők, cégvezetők között alig van nő. Családon belüli erőszak, nemi erőszak áldozatai több, mint 90%-ban nők.

Sok nő szeretne szülni, csak egyre nehezebb olyan férfit találni, aki 40-50 éves kora előtt szeretne családot alapítani. Ehhez két ember kell/kéne.

Még mindig sok nő függ a párjától, mert még mindig vannak "háztartásbeli" nők, férfiak nem igazán vannak. Sok párt ismerek, akik az anyagiak miatt nem tudnak elválni.

2017. ápr. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
76%

Nem hiszem, hogy akár női, akár férfi elnyomás lenne jelenleg a nyugati társadalomban, de az sajnos igaz, hogy nő- és férfigyűlölőből is van, nem is kevés.


Jó lenne megtalálni az arany középutat, és nem mindenért a másik nemet hibáztatni, mondom ezt a femináci nőknek és hímsoviniszta férfiaknak is.

2017. ápr. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
17%
#11 a családon belüli erőszak áldozatai inkább a férfiak, akiket érzelmileg bántalmaz a nő, vagy fel is pofozza.. valamint a gyerekek, és a legnagyobb gyerekbántalmazók pedig a nők.
2017. ápr. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
23%

Sokan írják itt a "férfipicsogást" ők minden bizonnyal női válaszolók. Ti szoktatog picsogni mikor a férfi nem biztosítja a luxusigényeiteket, mert dolgozni az büdös. Meg mikor a hisztitekre kaptok a férfitól egy marha nagy pofont, ti picsogtok hogy "szegény, ártatlan bántalmazott nők vagytok". Manapság már tényleg ott tartunk, ha a férfi rá mer szólni a nőre, eréjesen az már családon belüli erőszak.

Lehet lepontozni.

2017. ápr. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

14: Kinek büdös dolgozni? A mai világban a nők is dolgoznak ugyanúgy.

De már írta valaki, hogyha meg dolgoznak, akkor feministák és miért nem maradnak otthon :D

Szóval a te fajtádnak semmi sem jó.

Még jó, hogy a férfiak nagy része nem ilyen, mint te :)

2017. ápr. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
17%

Győzedelmes dicső Bölcs Vezérünk tenni igazságot, nemek egyenlőjogúak, gonosz imperalista nyugat hitetni el ostobaság, győzedelmes hadsereg várni nők és férfiak jelentkezését felszabadítani világot imperalista gonosz elnyomás alól! - Vicctime vége


Amúgy komolyra fordítva a szót: szerintem itt nincs elnyomás, csupán annyi a probléma, hogy a mai társadalomban és a régi idők társadalmában annyi különbségek voltak, hogy kié a nagyobb hatalom, befolyása, pénze stb. Pl régen se voltak elnyomva a nők, lásd uralkodókat, Jeanne d'Arc, Mária Terézia, I.Erzsébet, Nagy Katalin cárnő, illetve a nemesi családok asszonyai, hölgyei, vagy a vadnyugat női banditái. Az igaz, hogy az antik időkben, mikor rabszolgák is voltak, a nőket eszköznek, tárgynak tekintették. Azonban az idők során, főleg a 19-20.században egymás után alakultak a női, és faji egyenjogúsáért küzdő szervezetek. 20.század közepére meg ugye Martin Luther King indította a lavinát az afro-amerikaiakért, stb. Vagyis szerintem a 21.században a nők és férfiak már egyenlőnek mondhatok, kivétel a keleti országok, ahol még mindig a régi felfogások vannak életben.


25/F

2017. ápr. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
63%
A férfiak egyáltalán nincsenek elnyomva. Az a te bajod, ha kisebbségi komplexusod támad attól, ha egy nő sikeresebb mint te, vagy jobb nálad valamiben. Keress fel egy szakembert.
2017. ápr. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

#17

Mondta ezt egy nő..

2017. ápr. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

41F vagyok

Lehet, hogy van valami igazad. fel kell fogni, hogy a nők helyzete változott, nagyjából rendes emberi jogaik vannak. Ezt a helyzetet kell kezelni, ezzel kell élni. El kell fogadni, hogy nincsenek ránk utalva.

Ha meg személyesen ki kar használni egy nő, fenéken kell rúgni, és kész. Inkább keress olyan nőket, akik nem akarnak kihasználni.

Ja, és ne rinyálj! :D

2017. ápr. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!