Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Vannak itt extrovertált...

Vannak itt extrovertált szociális fóbiások? Tőlük kérdeznék.

Figyelt kérdés

Ti hogyan küzdötök meg a nehézségekkel?


Én kb középen helyezkedem el, szóval egyszerre vagyok intro-extrovertált.

Nyilván az egyedüllétet-bensőséges kapcsolatokat igénylő szükségleteimet sikerül kielégítenem, hiszen az ritkán ütközik szociális szorongásba.


De mi a helyzet az extrovertált szükségletekkel?

Azzal hogyan kell foglalkozni?


Gyakran élvezném a kicsapongó bulizós „mindenkivel” beszélgetős-ismerkedős, társaság középpontja életet, de a szorongás ellehetetleníti az egészet.



2017. máj. 9. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát lehet hogy nem lessz neked kielégítő a válasz de én egyszerűen kinöttem. Még tizenévesen volt szociális fóbiám ami miatt nagyon nehéz volt mert soha nem tudtam felszabadulni de valahogy olyan élethelyzetekbe keveredtem mindíg ami miatt nem engedhettem meg ezt magamnak és úgy mond kinöttem teljesen. Most így visszanézve inkább azt mondanám erre a dologra hogy önzőség és gyermeteg dolog persze senkit nem akarok ezzel megbántani. Tudom hogy egyfajta pszihés probléma.
2017. máj. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Önzőség?
2017. máj. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Igen önzőségnek tartom mert egy introvertált személy fojton tervez hogy ne kerüljön kelletlen helyzetbe sohase nem vállal kockázatot és csak önmagával foglalkozik pont ezért nekem is sok önvizsgálat során sikerült erre rájöjjek és nem nem vagyok pszihológus csak tudom ki vagyok. De visszatérve ezzel a dologgal az a baj hogy ezek az emberek nem veszik számításba a másik embert mert félnek a kiszámíthatatlan helyzetektől de pont ezen kell változtatni kicsit el kell fogadni mindenkit és foglalkozni azzal is hogy a másik hogyan érez így kicsit jobb lessz. De persze ezeket így leírva nem sok hasznát lehet venni majd az élet megtanít mindenkit vagy legalábbis remélem.
2017. máj. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem. 24 évesen már túl vagyok szerintem a kinövős részen, úgyhogy nem reménykedem benne 😃 De köszönöm a válaszodat
2017. máj. 9. 21:11
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Ohh xd sose késő:)
2017. máj. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De lehet tenni azért, amit szeretnék, akkor minek várjak... 😉
2017. máj. 9. 22:07
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez jó nagy marhaság. Én vagyok az, aki mindig gondol a másikra. Mindig arra gondolok, hogy ne okozzak/okozzunk másoknak kellemetlenséget, mert tudom, milyen rossz az.


Ennyi erővel mindenki önző, aki úgy éli az életét, ahogy neki bejön. Aki spontán, spontánul él, aki tervezős, tervezősen, egyik sem lesz önző.


Nem kellett mondanod, hogy nem vagy pszichológus, nyilvánvaló, hogy nem.

2017. máj. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kérhetem, hogy itt foglalkozzunk a kérdésemmel, és a vitátokat privátban folytassátok? 😃
2017. máj. 9. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!