Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti, akik külföldön éltek,...

Ti, akik külföldön éltek, hazavágytok?

Figyelt kérdés
Azért érdekel, mert én kizárólag külföldön tudom elképzelni az életemet (most Mo.-n élek), de akiknek ezt mondom, azok mind mondják, hogy ez b.llshit, mert úgyis hazavágynék, hiszen minden magyar, aki külföldön él, az jobban szereti Mo.-t. De kíváncsi lennék, hogy akik külföldön èlnek azok, hogy gondolkodnak? Haza akartok majd jönni, vagy ott akartok maradni? Okok?

2017. jún. 6. 18:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%

Nem, eszembe sem jut "hazavágyni", én már itt vagyok itthon, itt van munkám, ismerösök, barátok, saját családom.


Évente egyszer utazom MO-ra, ott kicsit kirándulgatunk, meglátogatunk pár ismeröst, és közben elborzadok, hogy milyen elmaradott, primitív emberek vannak ott, mennyire kritikán aluli az élelmiszerek és egyebek minösége - és örülök, amikor végre visszajöhetek.


Régebben hoztunk onnan pár dolgot (kolbász, szalámi, bor stb) ami "otthoni", de idöközben itt olcsóbb és jobb minöségben kapható ugyanaz, amit emg ott vettünk az utolsó pár alkalommal, azt ki kellett dobni, annyira rossz volt. Csak pár példa: kimondottan neves bor egy hét után már megforrt (nem kibontás után, hanem egy hét tárolás után), a kolbászfélék tele voltak mócsinggal, csontdarabokkal és bélszaguk volt - ekkor döntöttem úgy, hogy az ottani "márkás" dolgok is az ehetetlen kategória.

2017. jún. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%

Nekem két ismerősöm volt kint hosszabb ideig és mindketten hazajöttek. Pedig IT szektorban durván jobban kerestek.


Szerintem az segíthet, ha helyi párt sikerül találni. Mert amúgy nagyon nehéz helyiekkel barátságot kialakítani. Vagy még az lehet, hogy helyi magyarokkal, vagy pedig más külföldiekkel próbálkozni, akik egyedül vannak.

2017. jún. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
38%
#1 akkor miért ezekkel a primitívekkel akarsz beszélgetni itt? :D
2017. jún. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%

Ha úgy élsz külföldön, ahogy a magyarok többsége: egy szobában jópáran, mert olcsóbb, csak magyarok közt vagy, mert nem tudod a nyelvet, nem akarod megismerni az ottaniakat meg a szokásaokat, mert úgyis hülyék, nem vagy hajlandó megenni az ottani ételeket, mert csak a pörkölt meg a töltöttkáposzta az igazi, akkor sosem fogsz megszokni.


Ha azonban tényleg tudod a nyelvet és ott is fejleszted magad, ha nem zárkózol el az ottani emberktöl, hanem velük is kapcsolatba lépsz, nyitsz feléjük, megpróbálod az ottani szokásokat elfogadni, azaz tényleg velük élsz és nem mellettük, megfelelö lakást és munkát keresel és felépítesz egy normál egzisztenciát, életet, akkor nem fogsz visszavágyni. Márcsak azért sem, mert a legtöbb helyen sokkal emberibb a légkör, nem a másikkal kitolni akarnak, hanem segítenek.


Én külföldön élek jópár éve, de már kezdetben sem akaram volna visszamenni, ma meg végképp eszembe sem jut.

2017. jún. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
Vannak dolgok amik hiányoznak. Szeretem, hogy otthon minde sarkot ismerek,mindenhez köt valami emlék, ott vannak a gyökereim, de úgy igazándiból nem vágyom. Ja de most ha belegondolok lehet... Nekem helyi a párom és miatta vagyok itt, de ha velemi ok miatt már nem lennénk együtt akkor azt hiszem visszamennék. 8 éve vagyok itt.
2017. jún. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

ma 18:52:

Elsözör is éppen az ilyen megjegyzések azok, amik kimeritik a primitív fogalmát és ez az, ami itt ismeretlen reakció lenne bárkitöl is.


Másrészt nem a primitív emberekkel akarok beszélgetni, hanem egy értelmes kérdésre adtam választ.


Harmadszor szerencsére vannak normális emeberek is - mégha kevés is -, és beszélgetni velük szoktam.

2017. jún. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
16%

1#

Kajával kapcsolatban egyetértek, de az hogy Te külföldre primitiv emberek társaságából mentél ki, az még nem jelenti azt, hogy a magyarok primitivek lennének....

Én környezetembe nincs.....

Munkámból adódóan sokat utazok Európába... és hidd el azok a primitivek meg vannak Németországban, Angliában, de Svájcban is... igen Svájcban, ahol mindenki azt hiszi, higy szivárvanyból van minden....

2017. jún. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
26%
7. De hát jobban hangzik, hogy ő már az elithez tartozik, és itthagyta ezt a 10millió senkiházit :)
2017. jún. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
57%
Vágyik a fene. Nemcsak a sokkal jobb élet miatt maradunk, hanem az emberek is normálisabbak.
2017. jún. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%

Én hazavágyom, igen. Ha adottak lennének a feltételek, akkor mennénk. Férjemnek kéne egy a mostanihoz hasonló állás, hasonló fizetéssel,úgy, hogy ne kelljen többet utaznia a munkahelyéig, mint most. Nekem kellene egy ugyanolyan munkakörű, hasonló fizus állás, mint a mostani. Sajnos ez esetben biztos, hogy többet kéne utaznom a munkahelyre, mint jelenleg.

A jelenlegi 2 szobás kis lakásunk árából 4 szobás, emeletes házat tudnánk venni nagy kerttel.

A fő visszatartó erő a gyerekünk. Itt megvan számára minden lehetőség fejlesztésre, "bőség zavara" iskolák terén, érdeklődési körének megfelelő szakkörök, szórakozási lehetőség.

2017. jún. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!