Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan tudnék emberi kapcsolat...

Hogyan tudnék emberi kapcsolatokat kialakítani?

Figyelt kérdés
Rendszeresen járok társaságba,de nekem valahogy nem megy ez az egész ismerkedés. Nem tudom, hogyan kezdjek hozzá. Nem azzal van a baj,hogy nem merek vagy nem akarok,csak egyszerűen nem tudom miről beszélgessek vad idegen emberekkel. Hogyan kezdjek el barátságot kialakítani. A történethez hozzá tartozik sajnos hogy gyerekkoromban anyámék rendszeresen vertek és kb a gyerekkoromból (óta)a teljes szocializáció kimaradt nekem. Próbáltam sokszor,ismerkedni, de azt érzem, hogy falakba ütközöm. Nem tudok sehogy beilleszkedni sehova pedig szeretnék. Nagyon zavar. Szeretnék változni, de nem tudom hogyan.
2017. jún. 12. 07:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Legyen önbecsülésed, önbizalmad! Tudom, ezt így tök egyszerü leírni, de ez a kulcs. Kb.úgy nőttem fel, mint te, 3 évembe tellett összepakolgatni magam, pszichologiai ismeretek birtokában is.
2017. jún. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdeklődj az emberek iránt!

Mutatkozz be, kérdezd meg a nevüket! Mondj magadról valamit és kérdezd meg róluk ugyanazt!

Ha valakin látod, hogy szeret valamit, érdekli valami, akkor kérdezd arról!

És ha van közös pontotok, akkor Te is kezdj el beszélni az oda kapcsolódó gondolataidról, élményeidről!

2017. jún. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kérdezd őket és mesélj magadról is! De egyiket se vidd túlzásba a másik rovására. A lényeg az a beszélgetésekben, hogy ha valaki mondd valamit akkor ne olyan válaszokat adj hogy "hm az jó" hanem mesélj egy a témához hasonló saját élményt. Vagy pedig kérdezz!

Másik dolog, ne akarj megfelelni, ne helyeselj csak ha tényleg egyetértesz. Legyen saját véleményed de ne akard erőszakosan érvényesíteni. Ha nem vagy laza humoros ember, akkor ne erőltesd a vicceket, mert csak kínosan érzed magad tőle. És nem utolsó sorban, jól válaszd meg kivel barátkozol. Ha csendesebb visszahúzódóbb ember vagy, akkor ne a nagydumás népszerű embereket keresd!

2017. jún. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak sajna úgy érzem sajnos sokszor falakba ütközöm. Próbálok kezdeményezni de állandóan egy ellenséges reakciót tapasztalok. Például rövid lerázó válaszokat kapok vagy direkt keres a másik fél pót cselekvéseket hogy ne kell jen annyit beszélni. Vagy ha beszélek valakivel kettesbe és jön egy harmadik személy akkor rögtön otthagynak. Még ha jól alakult a beszélgetés akkor is.
2017. jún. 12. 08:49
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez róluk árulkodik, nem rólad.

Keress más tipusú embereket!

2017. jún. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A kulcs a jelenben való lét az emberi kapcsolatok kialakításában, én ezt tapasztalom, van akinek ez természetes, van aki küszködik vele
2017. jún. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ja de amúgy nekem sem megy, úgy gondolom, hogy 80% aki itt írogat, az azért teszi, mert van valami problémája és másokért fordul segítségért a maradék 20%-hoz
2017. jún. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infokat :) Ha esetleg valakinek van még ötlete nyugodtan írjon
2017. jún. 14. 11:20
 9/10 anonim válasza:
Én nem éppen amiatt nem szocializálódtam, amiért te. Elég introvertált személyiség vagyok, nekem sem megy ez a "kapcsolat kialakítás." Talán annyi tanácsot tudnék adni (ami nekem is bevált valamennyire), hogy keress embereket az érdeklődési körödben. Pl. ha téged egy zenei műfaj nagyon megfog, menj el egy olyan koncertre és ott nem fognak ellenségesen fogadni, ott egyszerűbb lesz az ismerkedés hisz egy az érdeklődési körötök ugyanaz, nincs akkora kontraszt.
2017. jún. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igen igazad van
2017. júl. 3. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!