Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Leginkább a 14-30 közti...

Leginkább a 14-30 közti korosztálytól kérdezem, de igazából emellett minden más korosztály is érdekelne. Érdeklődtök-e a csillagászat iránt? Érdekelnek-e az űrkutatással, csillagászattal kapcsolatos hírek, programok, előadások?

Figyelt kérdés

Azt szeretném leginkább megtudni ebből a kérdésből, hogy mekkora a csillagászat társadalmi érdekeltsége, és hogy ez korosztályonként, lakóhely szerint hogyan oszlik meg.


Azoknak a hozzászólása is érdekel, akik nem kifejezetten érdeklődnek csillagászati témákban, de ismernek olyat (gyermekük, egyéb családtagjuk, barátjuk) akiket igen.


Azoknak még feltennék pár kérdést akiket foglalkoztat mind a profi mind az amatőr csillagászat:


-Mi lenne a legnagyobb távolság a lakóhelyedtől, amit megtennél egy hosszabb (legalább 3 napos, maximum 1 hetes) csillagászati programért? Például nyilvános távcsöves észlelés, meteormegfigyelés, előadás sorozat, ahol szakmában jártasakkal találkozhatsz?


-A lakóhelyeden van-e lehetőséged távcsövet használni, neked van-e távcsöved?


-Milyen elvárásaid lennének egy csillagász tábortól, ahol éjszakánként megfigyeléseket végeznének (amatőr jelleggel persze, nem kutató munka jelleggel) a táborozók, napközben pedig szabad programok lennének?


-Melyik megyék jönnének szóba nektek egy ilyen táborra?


Akinek jobb, az privátot is írhat nyugodtan. Ahol szükséges a kérdés szempontjából, megköszönném ha megadnátok konkrét település neveket is, de megyéket legalább.



2017. júl. 31. 15:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

#10 válaszoló vagyok.

23 éves lány vagyok amugy.

2019. júl. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Gergő(a másik) válasza:

11 vagyok, a csillagászat úgy közepesen izgat, de ez is megmarad a könyvek olvasása tipusnál. Egy táborba szívesen elmennék, itt a távols nem fontos. Hogy mi lenne az elvárásom a táborral kapcsolatban? Nap közben programok pl.: valami játék a csillagokkal összekötve(mondjuk egy akadájverseny ahol az tud előrébb léoni egyel aki megvalaszol egy kérdést a csillagászattal kapcsolatban.) Aztán napközben még persze lehetne sok szabad program, helyhez kötőbően(ha a balatonon van a tábor akkor valami strandos cucc)

Este lehetne csillag nézés távcsövekkel, aztán meg tábortűznél szalonna sütés, grillezés stb.


Nem tudom mennyire egy 11 éves veleménye érdekelt, ahogyan azt se hogy pont egy ilyen gyerek táborra gondoltál, de azért remélem segitettem valamit. :)

Amúgy azt még megkérdezném, hogy téged mért érdekelnek ezek? Mert feltünt hogy olyan pontosan tetted fel a kérdéseket hogy eléggé úgy néz ki hogy nem csak vaktába lövöldözöl a kérdésekkel hanem valami célod is van vele.

2022. jan. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!