Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Túlságosan jó szívű vagyok!...

Túlságosan jó szívű vagyok! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szerintetek az becsicskulás, ha valaki először kér tőlem segítséget? Be vallom régen sokan kértek tőlem és nem kaptam vissza semmit, de mindig adtam, viszont az első segítséget nem gondolom becsicskulásnak.?
2017. aug. 4. 23:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem sem, az de vigyázz hogy ha ismét kér valamit és ismét adsz, majd egyre gyakoribb lesz, és te semmit nem kapsz vissza akkor ugyanúgy jársz mint eddig.

Én is számtalanszor szívtam már meg a túl jó szívem miatt. Igaz anyagi kár nem ért, mert ha pénzről van szó azt szigorúan kezelem, ha kölcsön is adok, akkor visszakérem határidő napján, ha nem tudja vissza adni az illető akkor addig szívom a vérét ameddig nem kapom vissza, hiába éhezik nem érdekel. Persze ilyen téren nem volt gondom csak egyszer, sajnáltam, meg furdalt a lelkiismeret de ezt belém nevelték a szüleim, és nem tartom rossznak mert én is abból élek. Én régen sokat adtam és semmit nem kaptam vissza, ebből lett elegem és így ment tönkre nagyon sok barátságom ami ugye érdek volt mint utólag rájöttem. De úgy vagyok vele így a legjobb két barátomra számíthatok legalább ott oda-vissza megy a dolog. Munkatársaknak csak akkor segítek ha tényleg olyan a viszonyunk hogy megtudok bízni bennük, de eddig egyik munkatársnak sem adtam úgy segítséget hogy ne kaptam volna vissza.

2017. aug. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen segítségről van szó és hogy milyen fontos szerepet tölt be az adott illető az életedben.


Én a másik véglet vagyok, na nem vagyok szívtelen (legalábbis szerintem), de nagyon szigorú elveim vannak és ezt sokan szívtelenségnek értékelik.

2017. aug. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom hany eves lehetsz, valaszinu nagyon fiatal vagy meg. Igy lehet hogy nincsenek meg kesz elveid es eletceljaid sem. Nos a valasz attol fugg, mik a celjaid, es milyen elvek szerint akarod az eleted leelni.

Ha anyagi beallitottsagu vagy, es az elet celjat ertelmet kizarolag anyagi mercevel mered, akkor valoszinu sokszor fogod ugy erezni hogy te jarsz rosszabbul, illetve hogy kihaszanalnak masok, "csicskat" csinalnak beloled. Es akkor emiatt sokat leszel frusztralt is, hacsak nem valtozol meg es leszel olyan mint a nagytobbseg.

Viszont ha nem pusztan anyagi oldalrol nezed, hanem egy bocsebb emelkedettebb lelek vagy, aki tudja hogy nem pusztan azert vagyunk itt a foldon hogy minden vagyainkat kielegitsuk, hogy a letunknek mas komolyabb ertelme is van, akkor rajossz majd hogy ez a jo ut. Ugy hivjak hogy feltetel nelkuli szeretet. Es mivel a nagytobbseg nem eszerint el, igy nemhogy vissza nem fogod kapni, hanem meg teged fognak bolondnak, furcsanak tartani. De mivel a hangsuly azon van, hogy feltetel nelkul, igy nem szabad erte semmit sem varnod cserebe, csak tedd azt amit a szived mond, es ne engedd hogy ez a vilag megvaltoztasson. Mert ha elkotelezed magad a jo oldalon, es tudatosan teszed azt, nem fognak tudni kihasznalni, mert nem a johiszemuseged miatt segitesz es teszed a jot, hanem tudatosan.

2017. aug. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egy sorozatos oldallal kapcsolatban kért segítséget az a bizonyos illető. Egyébként 21 éves vagyok, bár őszintén megmondva nem sok élet tapasztalattal rendelkezem még így sem.
2017. aug. 5. 01:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!