Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek, ha a nagybátyám...

Mit tegyek, ha a nagybátyám veri a mamámat?

Figyelt kérdés
12 éves fiú vagyok és már 6 éve minden nyáron a mamáméknál nyaralok. Sajnos van egy rossz oldala is ennek a nyaralásnak, mégpedig az, hogy a 42 éves nagybátyám (aki munkanélküli, alkoholista és reggelente alszik 8-16 óráig) folyamatosan megveri a nagymamám. Velem nem mer semmit sem csinálni, de állítása szerint a mamám a nemnormális. Mindent megcsinál neki, a kevés nyugdíjából eltartja és had ne részletezzem. Tehát a nagybátyám kiszolgáltatva érezheti magát. Ma sajnos a mamához vágott egy majdnem teli locsolókannát. Már ott voltam, hogy hívom a rendőrseget, de félek, hogy engem is megver. Hihetetlenül pitiáner dolgokon tudja magát felhúzni, és elmebeteg. A családom is tud róla, nem is akartak elengedni, de én nagyon szeretek itt lenni, hogyha nincsen fennt. Kérlek szépen titeket, segítsetek, nem tudom mitévő legyek!

2017. aug. 11. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Mondd el a szüleidnek, családodnak hogy mi történik, és azonnal tegyetek feljelentést a rendőrségen. Ha vannak nyolc napon túl gyógyuló sérülések a nagymamádon, akkor minden további nélkül előzetes letartóztatásba részesülhet a nagybátyád. Ha kiderül, hogy tudtatok róla, és nem tettetek semmit, titeket is felelősségre fognak vonni. Meg egyébként is, ez emberi kötelesség. Gyerünk, bátorság, menni fog.
2017. aug. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És, ha esetleg feljelentjük, elmegy otthonról, vagy még hazajön, stb?
2017. aug. 11. 20:55
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy megy pontosan az őrizetbe vétel, de vannak erre kidolgozott procedúrák. Azt már bízd a családra meg a hatóságokra. Én még arra gondoltam, hogy ha lassan indul meg az eljárás, addig az ideig a mamátok költözzön hozzátok, hogy biztonságban legyen.
2017. aug. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Esett már róla szó, egy hétre el is jött, mikor annyira megverte, hogy a csípője kék-zöld volt. Viszont sajnos nagybátyám csak altatóval tud elaludni, és mamám pedig eldugta azt. Folyton hívogatta mamámat, hogy megöli, meg ilyesmi, és végül muszáj volt hazamennie mamámnak.
2017. aug. 11. 21:07
 5/10 anonim ***** válasza:
Elsősorban a szüleidet avasd be, aztán a továbbiakat meglátjátok!
2017. aug. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szüleim mindent tudnak erről, 10 éve nem dolgozik, anyukám is utálta őt gyerekkorában. De ők sem tesznek ellene semmit.
2017. aug. 11. 21:14
 7/10 anonim ***** válasza:
Van bárki, a rokonságból, akinek tudnál szólni, és esetleg hajlandóak lennének segíteni? :/
2017. aug. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sajnos jelenleg nincs, mindenki fél tőle, bármire képes..
2017. aug. 11. 21:30
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor se tudok mást mondani. Szüleiddel szedjétek össze a bátorságot, és rendőrségen feljelentés, távoltartási végzés, kérjetek tanúvédelmi programot is, amit csak lehet. Mondjátok el, hogy egy zsarnok, szociopata állat, és szükségetek van minél komolyabb védelemre. Muszáj lesz lépni valamit, nem hagyhatod hogy a mamád az utolsó éveit, évtizedeit terrorban élje le.
2017. aug. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Sajnos nem tudom, mi lenne ha kihívnám egy húzása után a rendőrséget, mert ha megtudja, még meg is öl minket.
2017. aug. 11. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!