Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem merem önmagam lenni! Mit...

Nem merem önmagam lenni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az iskolába szinte jelentkezni se merek és ha pl. Az osztálytársammal a tanárokhoz megyünk mindig csendes vagyok és egy szót se szólok nagyon zavar... És ha valaki kedves velem már nem merek előtte önmagam lenni elkezdem kerülni és ha közelít akkor meg mégrosszabb lesz anyukámmal nem valami jó a kapcsolatom apukámmal meg szinte nem is merek önmagam lenni és egy csomó rokonnal igy vagyok. Elváltak a szüleim már 8 éve . nem szeretnék ilyen visszahúzódó lenni. Most pl.vagdosom magam már 2 éve hátha valaki ezáltal 'figyel rám' de ha meg figyelnek rám az a bajom mert zavar .ha nem akkor magányosnak érzem magam. :( ez miért van? Előre is köszönöm a válaszokat

2017. okt. 17. 17:00
 1/4 A kérdező kommentje:
Boltba is alig merek fizetni mindig a barátnőmet kérem meg rá... Köszönni se szeretek :((
2017. okt. 17. 17:04
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyszerűen csak add önmagadat, ha nem mutatsz a világnak semmit magadból akkor hiába akarnának mások hozzád közeledni nem fognak tudni kapcsolatot kialakítani veled.Ne félj attól, hogy önmagad egyél. Nem fog szeretni mindenki, de ezzel ne is törődj. Nincs olyan ember akit mindenki szeretne. Viszont kettő közül választhatsz, hogy egyedül maradsz és senkivel sem beszélsz, vagy a kudarcok ellenére fel mered vállalni mások előtt. Semmivel sem többek ők nálad, azért mert ők meg mernek szólalni. A hülye ember is meg mer szólalni, mégsem értékelik a mondanivalóját csak a többi hasonló ember. Egyszerűen csak add önmagadat és ne foglalkozz másokkal. Nagyon sok dolog lesz az életedben ami még ennél is nehezebb lesz, de annak az első lépése, hogy tudj ezek ellen tenni az nem más minthogy higgy magadban. Nem utolsó sorban pedig ne vagdosd magad, az emberek önsajnálatnak is hihetik sok esetben, és ha látják hogy szükséged van a figyelemre megadják, de nem úgy ahogy azt gondolod. Sok módja van a figyelemnek. Kérdés, hogy miért fognak rád figyelni. Rokonokkal én sem szoktam igazán beszélni de attól még, hogy valakivel beszélsz az az illető nem fogja tudni, hogy te ki is vagy. Nem fog beléd látni. Mindenki pontosan annyit fog belőled tudni amennyit te engedsz nekik.

Remélem tudtam segíteni :) Ha kérdésed van írj nyugodtan:)

2017. okt. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtál és igazad van ! Tényleg ezt kéne tennem...
2017. okt. 17. 20:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez csak rajtad múlik. Nekem is hasonló gondjaim voltak sokáig, de a barátomtól megtanultam leküzdeni ezeket. Amit én csinálok, az az, hogy azt csinálom ami nekem tetszik, nem foglalkozok mások gondolatával (a legnehezebb rész). Sokat segít, ha látod hogy valaki téged néz, azt mondod magadban, hogy így van. Itt vagyok, gyere ha szeretnél valamit. Ha valaki távolról néz, akkor visszabámulsz rá, ezáltal összezavarod, és elfordul. Ezt így online nehéz elmagyarázni, de fokozatosan kell gyakorloni. Először: a legjobb barátoddal elmentek valahova, ahol senki sem lát, és üvöltöztök, később már egyedül csináld (nekem bevált). Ha ez már megy, akkor menj át egy másik városba, ahol tedd meg ugyan ezt, csak emberek közt (először csak kisebb utcák végében, majd fokozatosan egy bolt közepéig). Ez azért kell, hogy megtanulj nem a másikkal foglalkozni, hanem magaddal. Ha szeretnél még tanulni, akkor interneten nehéz találni erre jó anyagot, de nekem van még pár ötletem, ha kell, akkor jelezd, és küldöm.

Remélem segítettem

2017. okt. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!