Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Tényleg nem normális amit...

Bulibáró. kérdése:

Tényleg nem normális amit csinálok?

Figyelt kérdés
16 Éves fiú vagyok. Teljesen átlagosnak tartom magam, a környezetemben senki se különb tőlem. Anyám azért akar kidobni itthonról, mert elutazott 2 napra, és amire visszajött ki volt szívva a nyakam. Nem viseli el, hogy 16 évesen nemi életet élek mint nagyon sok más ugyan ennyi idős ember. Nem viseli el, hogy dohányzok, illetve azt sem, hogy hétvégente ott alszok a barátaimnál, vagy eljárok bulizni. Szerinte ez az élet nem normális, és ő nem tudja elviselni. Ő is volt ennyi idős, ő sem élt másképp. 12 évesen kaptam tőle egy felvilágosító könyvet amiben le volt írva minden, hogy mit hogyan kell csinálni, védekezés módjait és minden ilyesmi. Most pedig, hogy nemi életet élek nem képes elviselni, nem fogadja el és nem tartja normálisnak. Egyszerűen nem bírom. Lebasz azért mert dohányzok, napi rendszerességgel szóbahozza, hogy aki így él ennyi idősen az elég nagy ahhoz is, hogy albérletben éljen egyedül és dolgozzon, tartsa el magát. Én tényleg nem értem.Tudja, hogy védekezek, nem is ez a baja, szimplán az, hogy csinálom. Nem értem miért ártok neki ezzel. A dohányzást még megértem, de ha egyszer megcsinált szerintem ez nem kéne, hogy egy ok legyen arra hogy elzavarjon itthonról. Ez ennyire nem normális és elfogadható, hogy dohányzok, és nemi életet élek, illetve néha eljárok bulizni? Kérlek segítsetek. Már nem tudom eldönteni, hogy most akkor melyikünk nem normális és kezdek megőrülni ettől, hogy minden nap megkapom hogy mennyire nem vagyok normális pusztán azért mert van egy-két dolgom amit nagyon sok velem egy idős ember is megcsinál. Válaszokat előre is köszönöm

2017. okt. 22. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Ne hagyd hogy a zsarnok szüleid elnyomjanak,állj ki magadért! Aki szeret,nem csesz le semmiért és tiszteli a szabadságjogaidat!
2017. okt. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyedüli gyerek vagy? Meg egyedüli fiú? Mert szerintem nem tudja elfogadni hogy a kicsi fia kezd felnőni...Felfogja legbelül hogy az élet része, de mégsem hajlandó elfogadni.

A dohányzás valóban nem egészséges dolog, de ha a saját pénzedből van, akkor hiába tiltanám akkor is csinálnád. Tök mind 1. Szerintem próbálj meg beszélni erről, hogy konkrétan mi zavarja, ha meg ezért kidob akkor nem normális anya és nem is szeret. Ezt is mondhatod neki teljesen jogosan.

2017. okt. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
24%
Szégyellheti magát anyukád. Undorító. Mégis kinek ártasz azért, mert 16 évesen nemi életet élsz? Mégis kinek teszel vele rosszat. A másik az, hogy saját magának mond ellent, mivel pár éve ezek szerint még ő vette neked azt a könyvet, most pedig nem tartja normálisnak, hogy eljött ez a korszak is.Egyáltalán nem is kéne beszélnie róla, még ha észre is veszi a kiszívott nyakad, semmi köze nincs hozzá, ettől még teljes értékű ember vagy.Ez megalázó, hogy ezért képes leszidni. A dohányzásról: Megérteném, ha beszélne ellene, és nem támogatná vagy bármi, de az, hogy ezt napi rendszerességgel szóbahozza, baszogat vele és ezt is egy indokként hozza fel, hogy nem vagy normális, az azért bőven túlmegy egy határon. Bulizás, haverok: Ennyi idősen teljesen normális, hogy néha eljársz haverokhoz, vagy bulikba. 16 éves vagy, éld az életed, próbálj boldog lenni. Nem normális az anyukád hozzáállása. Megcsinált téged, ezeket bőven el kéne viselnie. Erősen el kéne gondolkoznia. Az itt a probléma, hogy valószinűleg ezt nem lehet neki megmagyarázni, itt az fejében lehet valami probléma. Nagyszülőkhöz költozni, esetleg apukádhoz? Ne viseld el, hogy ilyen ember mellett kell élned, aki semmi jót nem lát benned, csak a rosszat, és ilyen dolgokért képes szidni. Szégyen. Sajnálom hogy vannak még ilyen szülők
2017. okt. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent nálad a nemi élet? Mert ha mondjuk van egy fix barátnőd akivel komoly a kapcsolat és már nem bírtatok várni az mondjuk az érthető kategória de ha fűvel fával összefekszel akkor azt bőven lehet helyteleníteni.

Dohányzásért meg abszolút jogos a lebaszás, mert gondolom nem saját pénzből futja rá. Míg ők azért dolgoznak, hogy mindent megadjanak amire szükséged van a fejlődéshez (mind szellemi, mind fizikai) addig te komoly anyagi ráfordítás mellett teszed tönkre a saját egészséged.


Nem kell meghunyászkodni csak mert ők a szüleid de azért igyekezhetnél úgy csinálni a dolgaid, hogy ez őket minél kevésbé zavarja.

2017. okt. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#3 hány éves vagy?

Nem azért ad egy szülő felvilágosító könyvet a gyerekének, hogy dugjon hanem azért, hogy ha már lefekszik valakivel legalább ne csinálja fel vagy ne kapjon el tőle valamilyen nemi betegséget.

2017. okt. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Egyedüli fiú vagyok, van egy 24 éves nővérem aki már külön él, vele is ugyanezt csinálta. Komoly kapcsolatom van, ha ennyi idősen lehet így nevezni. Nem fekszek össze fűvel fával. 4 hónapja vagyok vele együtt. A dohányzás más téma, ha nem ad rá pénzt, akkor nem ad. Megtiltani ennyi idősen már szerintem nem tilthatja meg, és addig amíg nem a lakásban dohányzok, illetve jó messze tőle, addig nem hiszem hogy szólhat nagyon érte. Plusz ő is néha rágyújt. Nem tudom hogy így hogy próbál példát mutatni. Mindegy, én nagyon nem értem. Elküldtem neki ezt is, hogy lássa mások válaszait, de ez volt rá a válasza: "Szóval, hogy mi normális, és mi nem, az relatív. Annyit viszont tudok, ha tetszik ha nem:amíg velem, vagy velük élsz, addig a szabályokat nem te diktálod. Ha nem tetszik, nyugodtan csomagolj, ès legyenek a te szabàlyaid. Ezzel lezártnak tekintem a további hülyesègeidet."
2017. okt. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, az előző választ én írtam, csak egy régi profilomba voltam bejelentkezve telefonról, és így válaszként küldtem el.
2017. okt. 22. 16:39
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát öregem sajnállak. Anyukád se tudja, hogy mit akar. Ne hagyd magad. Ismerkedj meg a határozottság erejèvel, de ne vidd túlzásba mert azzal magadnak ártasz.
2017. okt. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Nem fog kidobni. Hidd el mondogatja ezt évekig, de akkor sem dob ki. Mivel azért csinálja ezt veled mert félt, és nem akarja hogy "károsan" élj. Csak ezzel akar ijesztgetni hogy kidob.

Túlreagálja mondjuk, de hát ilyenek a szülők. Lehet hogy idővel megenyhül.

Úgymond normális amit csinálsz,de ugyanakkor nem is. Ennyi idősen nem kéne se cigizned, se nemi életet élned. Viszont ha már csinálod akkor el kéne fogadnia,mivel ez a te életed és nem az övé. Anyukádnak meg kéne értenie hogy ezzel teljesen ellök téged magától, megromlik a kapcsolatotok. Aztán ne csodálkozzon ha az első alkalommal amikor lehetőséged lesz rá lelépsz és ott marad egyedül...

2017. okt. 23. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Hmm.. Majdnem mindenki válaszát végig olvastam. Édesanyádat védeném először, mert Nő, és mert ő adott neked életet, de mivel az lenne, hogy 22 vagyok, "te is csak magad miatt véded az idősebbeket.." szöveget nem szeretném megkapni.

Te vagy az első védelmezett ez úttal, győzzön az IGAZSÁG:

1- Megértem a lázadásodat, mert nemrég voltam én is 16. Szeretem az érveket, jobban a tényeket. Ha édesanyád megtilt valamit, amit már nem tud, vagy igyekszik lebeszélni valamiről, akkor tegye azt érveléssel, mint ahogy azt most én teszem. Üresen "csak azért, mert.." ez soha nem volt ok, nem is lesz.

FONTOS- egy "gyereknek" meg kell magyarázni, hogy miért ne tegye a környezete szerint rá káros hatással lévő dolgokat. Ez dohányzás 100%-ban, és szex 50%-ban. Miért? A dohányzás káros, mert

szűkíti a tüdőt, (világvége esetében se zombi apokalipsziskor le fognak hagyni futásban a társaid)

segíti a rák sejtjeit a növekedésben,

csak mérgez, (mind meghalunk egyszer, de ha már szeretsz szexelni csináld sokáig =D )

függőséget okoz,

sok pénzed megy el rá (mindenem számít ki pénze),

veszélyes, mert felelőtlenségből begyúlhat bármi,

ha mások mellett vagy, őket is mérgezed,

esedékes, hogyha gyereked születik (feltételes mód, mert pusztítja az ondót, és öli is) akkor +1 fontos ember életét rontod el, pedig gondolom ő nem ezt választaná, és ha dacból azt mondod dehogynem, akkor próbálj meg gondolatban a helyébe születni:

ugye milyen rossz szellemi fogyatékosként élni, vagy torzszülöttként "élni" egy kiszolgáltatott lényű életet?! (nem bántom őket, csak példákat hozok fel, sőt tisztelem, mert jobb emberek pl mint sokak, és ha csak 1 dologhoz is értenek, ahhoz nagyon. ismerősöm nem élhet teljes életet de művészien chellózik-én úgy soha nem tudnék)

és ha ez nem elég, te is csak egy vagy a sok közül, azaz mit számít hogy az ózonrétegen lövök ágyúval (cigi füsttel) lyukat, sajnos te is számítasz, mert veled együtt gondolja, de inkább nem gondolja, mert szűk látókörű a nép napjainkban, hogy "én nem szennyezem az ózont, meg a levegőt, és az én EGY DARAB cigim nem számít," na igen, de 7-8 milliárdan vagyunk, ennek több mint a fele dohányos, de lehet hogy tévedek, és pl ha benzinkúton vagy nagyobb esélyjel fogsz a levegőbe szállni =D

De vissza a te oldaladra a tények után:

Jogosan állsz ellen, mert nem lehet egy ember látókörét beszűkíteni, nem tudom miért nem volt édesapád megemlítve, de remélem jó helyen van, és békében, édesanyád képtelen az apád is lenni, nézd el neki, mert ha egyedül tart el - becsüld meg a rád áldozott mindenéért, és igen mint korábban írták csak félt, mint az enyém is engem...

Ha ennyire nem bírsz magaddal legalább ne a közvetlen utat válaszd a gyerek felé az élvezethez hanem számos másikat, mert ha gyereked lesz idő előtt:

1- nem fogod tudni megadni neki amit megkapsz, vagy nem kapsz meg - tehát te is "rossz" szülő leszel -mutass jó példát,

2- ha a "pároddal" bár ilyen korban mindegy mit mondasz inkább partner- úgy döntötök, hogy nem kell, megint csak ne legyen rossz élete, ne add oda idegennek, ne dobd utcára meghalni, vagy ha kevésből tartod el, ne legyen beteg, és ne nőjön fel nehezen, mert az kellemetlen, és megint csak rossz szülő leszel,

3- milyen példát mutatsz a gyerekednek, már ha kell neked, hogy a saját édesanyádat nem tiszteled, ha már nem szereted, most jön benned a kérdés: miért kellene tisztelnem? már válaszoltam korábban, mivel küzd érted, + világra hozott, amire egy férfi de még te se lennél képes, mivel tudományosan 45 Dell fájdalom érzet után egy FELNŐTT (ez erősebb/kitartóbb nálad, de nálam is mivel 22 vagyok, és 25 éves korunkig fejlődünk) szóval meghalnál, én is meg bárki is, mert embertelen fájdalom 45 Dell, a nők pedig 57 Dell fájdalom érzetnél szülnek, ami olyan, mintha 18 csontod egyszerre törne ketté (1 után ordítasz, sírsz és még csak nem is beszélek szilánkos törésről =D)

továbbá mivel egészséges vagy gondolom, ha szívni is meg közösülni tudsz: +1 pont édesanyádnak mert jóllehet helyesen tartott téged, ha már valószínű nem nevelt, és tudnék még sorolni, de már 21 órája fent vagyok, és még szolgálatban le kell nyomnom 7-et, majd haza is kell utaznom, és még itt nincs vége..

Édesanyádnak nem áll jogában kitenni téged, mert jogilag a gyámod, mivel nem múlottál 18, ezért ő felel érted, ha pedig nem, elvehetnek most is a (némelyik)gyámhatóságnál, és akkor 18 éves korodig biztosíthatlak, hogy rossz életed lesz, illetve nem hivatkozhat bizonyos szempontból a cigire, meg szexre, mert az nem hivatalos kifogás, azonban másrészt hivatkozhat, mert ha nálad fiatalabb, és gondolom 99% igen a lány, az elcsábításhoz hasonló perrel élhetnek a lány szülei, amennyiben ellenzik a lány nemi élettét, és ehhez nem is kell megtermékenyítened, elég ha közösülés után 3 nappal lenyomat mintát vesznek tőle nemi úton a nőgyógyászatnál, amint beazonosítanak, sokat fogsz fizetni, ha csak nem kapsz fiatalkorúak börtönében ismétlem csábítás miatt ezt nem tudom megmondani hány évet, de gondolom enyhített lenne a korodra nézve, és 1,5 év akkor is, no meg ha fiatalon szüli meg a gyereket, bele is halhat, hiába lesz érettebb a női neme miatt 3 évvel korábban nálad, azaz 22 éves korára, még te se vagy annyi, tehát megint patt helyzet, és akkor ott van, hogy nemi betegségek, ha a legtöbb csak kellemetlen, felelőtlenségből (a fiatalok nem figyelnek annyira a higiéniára mint az idősebbek (megtermékenyítés szempontjából nagyon fontos), ezért az AIDS is ott van ami halálos, meg még sok már kellemetlen rothasztó, viszkető, csúnyán kinéző betegség...

Vissza megint hozzád: ha van pénzed jogodban áll dohányozni azonban a baki ott van, hogy még nem vagy 18, tehát NEM DOLGOZHATSZ egyelőre. De ha mégis nyugodtan hivatkozz a "saját pénzemből vettem a cigit" szövegre, de sajnos ha van pénzed cigire, meg csajra, akkor jogos, hogy miért nem vagy képes külön költözni, és albérletet FIZETNI? De megint csak nem vagy 18, tehát nem írhatsz alá lakásszerződést, ha pedig feketén bérelsz, megbüntethetnek téged, édesanyádat gondatlanságért, és az albérlet kiadóját felelőtlenségért, mert személyit kell mutatni ha hivatalosan szeretnék eljárni, és ha szemet huny a korod felett az megint pénzbírság, és hidd el nem jó ez senkinek..

Ha gumival szexeltek az csak dicséretes, mondd el édesanyádnak, hogy értesz már ennyire ahhoz amihez még nem lenne "jogod", bocs barátom, de a hivatalban az első és legfontosabb szabály a TUDATLANSÁG NEM MENT FEL SEMMI ALÓL... azonban 18 alatt nem adnak el gumit - lehet, hogy tévedek, azonban ha élvezetet szeretnétek, a tabletta hosszútávon kikészíti a lány szervezetét, és beteg lesz tőle, majd nemzőképtelen, vagy jön a sokadik bekezdésem sokadik paragrafusa, vagyis fordítva =D életképtelen gyereket nem akar senki, főleg nem "púpnak a hátára nevelni, eltartani" (felülírom a jobbak nálunk pontommal)

És stb, stb...

Bocs, minden ami a mentségedre szolgált, azt ütötte helyenként 1 helyenként számos tény. De hajrá, nem akarlak megfosztani az élményektől, menőségtől, csak úgy élj, hogy soha ne bánd meg, főleg más ne!

Tisztelettel: egy 22/F SZÉLES SÁVÚ LÁTÓKÖRE...

2017. okt. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!