Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Amennyiben a nők építenének...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amennyiben a nők építenének nagyobb karriert, és ők hoznának lényegesen több pénzt haza a családba, akkor is tiltakoznának a házassági szerződés ellen?

Figyelt kérdés
És ebben az esetben egy válás esetén vígan feleznének a nők a vagyonon a kevesebbet kereső férjjel? Vagy ebben az esetben megváltozna a "leányzó fekvése"?

2017. szept. 12. 12:14
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
84%

a házassági szerződés egy biztosíték a férfi részéről, hogy a megszerzett "vagyona" nála marad, DE a nő felé bizalmatlanság jele, hogy van egy kiskapu, ha vége lenne...


fiatalabb korban még fontos lehet, főleg a mai pénzéhes nőkkel szemben, de ha valaki tényleg komolyan tervez a másikkal kortól függetlenül, akkor legyen megbeszélés tárgya ez a dolog

2017. szept. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
86%
Ja, akkor se akarnek hazassagi szerzodest. Ez esetben tegyuk fel azt is, hogy a ferj van otthon eveket munkanelkulikent es nala marad a gyerek valas utan. Nem, nem akarnam kisemmizni a gyerekemet es ugy otthagyni valaki massal, hogy az egvilagon semmilyuk nincsen.
2017. szept. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
62%

Még nem vagyok házas, de jelen esetben én állok jobban anyagilag a páromnál (én vagyok a nő). Nekem van a nevemen hát, autó. Egyébként kb. ugyanannyit keresünk.

A házassági szerződéssel nekem elvi problémáim vannak, ez független attól, hogy most én milyen vagyonnal bírok, pláne, hogy a házasság előtti vagyok különnek számít, ahogy már ezt leírták többen is párszor.

2017. szept. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
100%
*bocsi, nem hát :)) HÁZ
2017. szept. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
24%

Nem láttam még olyat, hogy gazdag nőnek szegény férje van, és tiltakozott volna ellene. De nekik amúgy sem lenne erre szükségük, mert a magyar jog úgyis őket részesíti előnyben.

A nők nem szeretni akarnak hanem szeretve lenni, azért "önzőek" mert az ő szeretetük elsősorban a gyermekük felé irányul, nem a társuk felé. Ha ezt tudnád nem is tennél fel ilyen kérdést.

Amúgy meg kit érdekel, hogy az itt hozzászóló nők mi ellen tiltakoznak. Az csak rajtad múlik, hogy te a kapcsolatodban mennyire tudod védeni magad, mennyire tudsz kiállni magadért. Más nem számít.

2017. szept. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
51%
Én nőként házassági szerződés párti vagyok, függetlenül attól, hogy nekem van nagyobb vagyonom. Az házasság előtti így védi a törvény, illetve elvileg nagyobb örökség is vár rám majd, de az is független a házasságtól, mindig az enyém marad. Szerintem az úgy igazságos, hogy ha válásra kerülne a sor, akkor nem fele-fele arányba osztozunk, hanem szerzés arányában. Ha valamelyikünk x-szer többet keresett a másiknál, akkor is x-el többel is lépjen ki, ha úgy alakul. Ehhez már kell a házassági szerződés.
2017. szept. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
85%

Én sose voltam ellene a házassági szerződéseknek, ugyanolyan szerződésnek tartom, mint magát a házasságot, csak ezzel legalább minden tisztázva van váláskor. És nem, nem tartom bizalmatlanságnak, hanem inkább pragmatikus gondolkodásnak.


Egyébként a mi kapcsolatunkban én vagyok az, akinek előrébb van a karrierje és többet kerestem amikor összejöttünk (mára nagyjából utolért a férjem), de eszembe se jutott házassági szerződést kötni. Talán ha nagyon jelentős lett volna az anyagi különbség, de nem ez volt a helyzet. Viszont fordított helyzetben ha a férjem anno felvetette volna házasság előtt, nem esett volna rosszul és simán aláírtam volna.

2017. szept. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%
6# De ez akkor megoldhato, ha mondjuk 10 eves hazassag alatt mindkettotoknek fix a bevetele es sosincs ingadozas. Illetve megoldhato akkor is, de ki akarja havonta konyvelohoz vinni a beveteleit, hogy azt szamolgassa allandoan, hogy most epp hogy allnak, ha most valnanak el?!
2017. szept. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
81%
Csak a házasság alatt szerzett vagyon feleződik. Jó dolog a szerződés, nem arról kell szólnia feltétlen, hogy ki mit visz váláskor, hanem bele lehet szépen foglalni azt is , hogy bizonyos válóokok esetén , kinek mi jár az okoktól függően. Ez nem bizalmatlanság kérdése, pusztán ésszerűség. És egy okosan megfogalmazott szerződés ép úgy védheti a nőt , mint a pénzes úriembert. Ugyanis az idő a legdrágább és az mindkettőnek fogy. Egy pénzes 40-es pasi ne képzelje, hogy az ő pénze többet ér mint egy nőnek a fiatalsága. Férfiként is ez a véleményem.
2017. szept. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
93%

az én anyám és apám pl nem írt, pedig anyám fényévekkel többet keres.

a mamámék háza mellett élünk egy házban, mert nagyon nagy, jó helyen van. mindent egyes újítást, bútort, minden lényegében anyám pénzéből fizettek. ha ő nem lenne, nem nézne ki ilyen jól. a ház viszont nincs az ő nevén, mert ugye szülői ház. tavaly akarták beírni anyámat is, hogy legyen már neki is része, erre a másik két fia, tehát nem apám teljesen kiakadt, hogy mi az hogy az ő nevén legyen bármi is. :D

miközben ők ugye nem akartak ide költözni, ezt ki is jelentették, lett is másik házuk. évekig üresen állt a ház, mielőtt beköltöztek. szóval ennyit erről.

én akkor se írnék, ha jobban keresnék, mint a barátom. túl romantikus lélek vagyok ehhez. rosszindulatúak mondhatják persze, hogy majd jól megszívom. meg ők jobban ismerik a barátom, úgyse rendes, úgyis szemét lesz stb. :D

2017. szept. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!