Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » 24 évesen szeretek animéket...

24 évesen szeretek animéket nézni. Jár valaki hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
Ápolt, igényes egyetemista vagyok, és fiatal korom óta nézek animéket. Van egy különleges vibe-juk, ami nagyon megfog. Sajnos olyan területen mozgok (gazdasági élet) ahol kétlem, hogy valaha is találkoznék olyan emberrel, aki hasonló beállítottságú. Van itt olyan ember, aki szintén nagy anime rajongó? Nektek mi tetszik benne?

2017. okt. 31. 03:25
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Tényleg a sámán király, még a fox kidsen is ment, de szerettem :D És a magyar openingjét ha meghallgatjátok mennyi mondanivalója van :D
2017. okt. 31. 15:19
 12/19 anonim ***** válasza:
62%
11-es, nem mondtam, hogy nyugaton nincs felnőtteknek szóló rajzfilm, illetve azt se, hogy "garantáltan" igénytelenek a young adult filmek (amik alatt az útvesztőt, éhezők viadalát, meg a hasonlókat értettem amiknek nem is emlékszem a nevére). A harry potter nem számít szerintem young adult filmnek, mivel bőven a gyermekkorban kezdődik.
2017. okt. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos Közép- és Kelet-Európában bődületes sztereotípiák és tévhitek élnek a nem élőszereplős audiovizuális alkotásokkal kapcsolatban. Ami rajzolva van, az már mese, és mint olyat, csak és kizárólag éretlen kisgyerekek nézhetik, fiatal- és felnőttkorban már ciki, infantilis, beteges.

Nos, a valóság az, hogy ezen hiedelmek mindegyike bullshit.

Kezdeném azzal, hogy attól, mert valami nem élőszereplős, attól még nem lesz "mese". A mese egy irodalmi műfaj, aminek jellemzői többek között a a valószerűtlen elemek, varázslatok, beszélő állatok, stb. A végkifejlete mindig vidám, története egyszerű, és durvaság legfeljebb csak elnagyoltan ábrázolva jelenik meg benne. De az sehol nincs előírva, hogy mozgóképes formában minden, ami rajzolva van, az mese.

Igen, a mese elsősorban gyerekeknek készült. És itt jön a következő begyepesedett marhaság, hogy miért lenne az húú, de nagy baj, ha egy felnőtt nem a belezős horrort szereti, hanem mondjuk a mesét?

Aztán ott van az a marhaság, hogy ami rajzolva van, az nem lehet komoly, nem célozhat meg idősebb rétegeket. Na, ez is marhaság, lásd pl. South Park. (Halkan jegyzem meg, sokan azt is "mesének" tartják...)

Japánban meg amúgy is nagy hagyománya van a rajzolt műfajoknak, és (kis háttérismeret) költségét tekintve is egyszerűbb egy animét létrehozni, mint egy filmet, illetve egy rajzolt műfaj esetén nincsenek az alkotók a világ fizikai korlátaihoz kötve. Végső soron egyszerűbb és olcsóbb egy animét összehozni, mint egy filmet, és itt még technikai korlátok sincsenek.

Animét gyakorlatilag minden korosztálynak készítettek/készítenek, bár a legtöbbnek a fő céközönsége a tinik és a fiatalok, de vannak kisgyerekeknek, vannak fiatal felnőtteknek, és vannak idősebbeknek szóló animék is. Senki ne gondolja, hogy egy horror anime, vagy mondjuk egy hentai az mind "gyerekmese". :D

És igen, soknak van elég komoly mondanivalója.

Szerencsére lassan, de kezd felszívódni az a társadalmi béklyó, miszerint 14 éves kor fölött már ciki olyasmit nézni, ami rajzolva van, de ettől függetlenül az animét kedvelő 16-18 év fölöttiek nagy része még mindig csak "titokban" hódol eme szórakozási formának.

Hogy a gazdasági szférában ne lennének animekedvelők? Dehogynem... csak nem fogják a homlokukra írni, hogy azok.

2017. okt. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Kedves 13-as!


Teljesen egyetértek veled. Persze, a gazdasági pályán, és máshol is vannak olyan emberek, akik szeretik ezt a műfajt, csak erről beszélni sajnos nem annyira elfogadott dolog, mint pl a fociról vagy a super bowl-ról, mert még mindig gyerekes, és betegesként van számontartva a köztudatban. Inkább csak ezt sajnálom :( Dehát ez van, ettől még remélhetőleg ráakad az ember azokra, akik szintén szeretik.

2017. nov. 1. 13:33
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

Olyan vicces, ahogy véditek a meséket és adjatok egymás alá a lovat. Taglalva, hogy mennyire mély és érdekes és biztos, hogy nem gyerekeknek való mert erőszakos.

Attól meg lehet éretlen és primitív mert erőszakos és neadj isten van mögöttes tartalom is.


Ha már felnőtteknek szóló rajz film akkor a minimum egy Jancsó féle Fehérlófia, nem pedig egy Márió shipuden.


Megjegyzem, hogy én is néztem animet, devil may cryt, inuyashat, blood+ , azért mert egyszer tetszett nem kezdem el sztarolni az egész zsanert, a saját magam onigazolasara...

Nőjetek fel és tanuljatok meg elfogadni, hogy felnőttként is lehet valakinek gyermeteg szórakozása.

2017. nov. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Valószínűleg félreértetted a posztom kiírásának szándékát. Nem az volt a célom, hogy "sztároljam" az animéket (tudván, hogy van egy olyan réteg is, aki idióta mesének tartja), hanem hogy kapcsolatba kerüljek olyan emberekkel, akik hasonlóan éreznek, mint én. Sztárolásról szó sem volt, személyeskedésnek pedig pláne nincs helye egy ismerkedős kérdés alatt.

2017. nov. 1. 21:07
 17/19 anonim ***** válasza:
27 éves vagyok és én is nézek animét, bár nálam teljesen változó, hogy milyen zsánereket: van a kedvenceim közt olyan, ami tényleg "szofisztikáltabb", felnőtteknek szóló, de olyan is, ami csak light hülyeség (pl. slice of life, sport animék). szerintem az utóbbi élvezetével sincs semmi gond; pontosan azért tudok olyan jól kikapcsolódni tőle, mert nem kell az élvezetébe energiát fektetni, mert olyan könnyed és egyszerű (persze ezt úgy is mondhatnánk, hogy buta, és nem feltétlenül vitatkoznék).
2017. nov. 2. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 15-ös válaszoló!

Elnézést a kifejezésért, de te akkor az animés réteg legalja voltál/vagy. A hozzád hasonló primitív divatanimések miatt nézi le sok ember egy az egyben az animés réteget. Azt hiszed, szakértő vagy, csak mert anno bekapcsoltad háttérzajnak az animaxet és láttál vagy kemény 5 darab shounen-fightot. Arról nem az animék tehetnek, hogy te leragadtál az Inuyashánál.

2017. nov. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
15-os, ez olyan: Ha valaki csak szappanoperákat nézett, ne szólja le az egész sorozat műfajt.
2017. nov. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!