Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ez a féle kicsi szociális...

Ez a féle kicsi szociális szorongás kinoheto? 17L

Figyelt kérdés
Akkor jön elő, amikor valaki olyannal beszélek akivel ezelőtt ritkán vagy korabban, kicsit elkezdek izzadni meg piros lesz egy picit az arcom, nem tudom, hogy kívülről ez mennyire latszik... De belül neha ossze szorul a gyomrom, meg csak siman kellemetlenül erzem magam. Ugyanúgy zavarban jövök, ha valami félig ismeros ember tul kozel all meg hozzam. Vagy uj társaságokban amikor be kell mutatkozni akkor is nagyom szorongok. Regen ez annyiea vészes volt, hogy ha órán felszólítottak mar akkor is remegett a hangom, mostmar ezzel nincs gond sehol. De ezek annyira zavaróak, nem is ertem, mert a fejemben nem ez van h beszelek egy idegennel es ideges leszek.. Egyebkent arra rájöttem, hogy az alapgondolat az lehet a fejemben, hogy mi van ha nem szeretnek, meg kiröhögnek...

2017. dec. 4. 23:43
 1/5 anonim válasza:
54%
Kinőhető. Kutyaharapást szőrével...magyarul többször kell emberek között mozognod. Kimutatható, hogy a fiatal generációkban a generalizált szorongást nagymértékben a virtualitásba menekülő, s emiatt szocializálódási alapfolyamatokban hiányt szenvedő élethelyzet váltja ki.
2017. dec. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy kinőhető, de ez a saját akaratodtól függ, hogy mikor fog bekövetkezni.

Nem Te vagy az egyetlen, akinek ilyen problémái vannak.

Persze egy kis izgalom nem árt, de nem jó túlzásba vinni.


Minden az elhatározásodon és hozzáállásodon múlik.


F20

2017. dec. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Nem hinném, hogy kinőhető, nem értek egyet az előző válaszolókkal. Uralni tudod csak, és el tudod érni, hogy ne lássák rajtad, illetve hogy háttérbe szoruljon, és ne gátolja a tudatos működésed. De legtöbbször ott marad az a kis kényelmetlen, kellemetlen érzés, néha erősebben, néha kevésbé. De ez ne keserítsen el, a mai korban hajlamosak az emberek ezt betegségként kezelni, pedig amit leírtál, csak simán annyi, hogy nehezen oldódsz fel új terepen, ismeretlenebb társaságban, kicsit stresszelsz stb. Szerintem ez személyiségfüggő, van aki ilyen, van aki olyan. Én is úgy vagyok, mint te kérdező, de már egész jól tudom kezelni. Ha én megtanultam, te is meg fogod tudni.
2017. dec. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem akartam túl tudományos megközelíteni a kérdést és a választ, mert szerintem a kérdezőt nem ez érdekli.

Igen, valóban nem küzdhető le teljes mértékben a szorongás.

Ez genetikailag kódolt bennük, a túlélő ösztönünk része. Az egyfajta készenléti állapot a veszélyre, ez maga a stressz.

Nyilván a tudat alattira is lehet hatni és az önkénytelen reflex-ek is elég jól befolyásolhatóak, de teljesen nem "ölhető ki" magunkból.

De nagyon jól hozzá lehet szokni tudatosan a szituációkhoz, és nem fogsz izgulni annyira, mint régebben.

Ez talán olyan, mint amikor először találkozol valakivel.

Izgulsz előtte, meg közben is, de ahogy egyre jobban hozzá szoksz, természetessé válik és nem fogsz izgulni.

Nyilván minimális megmarad valamennyi, mert az adrenalin és endorfin termelést nem célszerű leállítani meg szerintem nem is lehet...


Pontosabban korrigálva az előző válaszomat:

A szorongás csökkenthető.

2017. dec. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mint ha magam hallanám. :)
2017. dec. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!