Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ki sértett meg kit?

Ki sértett meg kit?

Figyelt kérdés

Barátnőmék házibulit tartottak, és meghívást kaptam.

Párommal megbeszéltük, hogy a házibuli után elmegyünk a közeli szórakozóhelyre.

A buli napján azon gondolkoztam, hogy vajon a páromra számítanak-e. Feltételeztem, hogy igen, mert hát csak úgy illik, de mindenesetre inkább felhívtam barátnőm, hogy egy kicsit késünk, mert túlóráznom kellett, és hogy remélem nem probléma hogy ketten érkezünk. Meglepett a válasz, ugyanis mindenféle kifogással jött.

Én sosem elleneztem, ha ő hozta a párját, sőt... számomra ez egyértelmű volt, hogy ők összetartoznak. A buli előtt írtam neki, hogy sajnálom, de én nem szeretnék kellemetlenséget, így inkább nem megyünk sehova.

Azóta nem beszéltünk.



2016. jan. 4. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is egyértelmű, hogy buliba valakit a párjával hívok meg. Nyilván más, ha átmész barátnőkhöz és senkinek nincs ott a barátja, akkor én sem hívnám az enyémet.

De egy buliba, nem tudom, miért nem mehetne.

Miket mondott a barátnőd? Volt ennek valami előzménye? Van valami gondjuk egymással?

2016. jan. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Konkrétan ez egy házavató volt, ami a barátnőm a párjával szervezett. Bár nem vagyunk túl régóta együtt a párommal, ismerték őt, találkoztak vele már többször is.

A kifogás az volt, hogy nincs a párom számára teríték. És ez esett a legrosszabbul. Azóta nem is köszönnek a páromnak, pedig nem tinik vagyunk.

Sajnálom, hogy egy többéves barátság ment erre, és nincs olyan nap, hogy ne jutna eszembe, de nem érzem magam hibásnak azért, mert kiálltam a párom mellett.

2016. jan. 4. 10:37
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem te vagy a hibás!

Ez nekem is sértő lett volna.

2016. jan. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon gáz. Ők voltak sértőek.

A terítéket meg meg lehet oldani, ha akarják. Pl. papír, műanyag tányérok. Vagy akkor nem eszünk egyszerre, gondolom,nem egy hivatalos vacsora volt.

2016. jan. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pár/társ nélkül várni a barátot akkor normális, ha direkt csajos este vagy kanmuri van. Ellenkező esetben elég otromba dolog. A feltétel nélküli szeretet és elfogadás jegyében az összetartozó embereket egy egység gyanánt kellene kezelni. Itt ők, a vendéglátók hibáztak. Minimum, hogy nekik kellene kezdeményezni a békülést sűrű bocsánatkérés közepette.
2016. jan. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Megnyugtató, hogy nem csak túlreagáltam a dolgot, hanem más is sértőnek találja.

2016. jan. 4. 12:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Az még egy dolog lenne, hogy nincs "alapból" meghívva a párom, de hogy még rá is kérdezek, és azt mondják, nem vihetem... Hát ezen felkapnám a vizet rendesen, pedig nem vagyok idegeskedő típus.
2016. jan. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Biztos angolul történt, ugye?


Mert magyarul teljesen egyértelmű, hogy egyszemélyben hívtak meg vagy többesszámban.


Nem sértett meg senki senki mást, ez félreértésnek látszik.

2016. jan. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!