Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Pszichológushoz kellene...

Pszichológushoz kellene fordulnom?

Figyelt kérdés
2 napja megismerkedtem egy lánnyal,elkezdünt. Beszélgetni,és én úgy vettem észre hogy nem érdekli amot én írok neki, messengeren,facebook-on, elnézi azt hogy én írok neki egy regényt, és válaszként azt írja hogy "nem", gondolja magában hogy "ha nem foglalkozom vele majd csak abba hadja"és itt telt be a pohár nálam már elkezdtem mindenhol zaklatni,ismerősőm ajánlott egy jó pszichológus hogy keressem fel,mert azt mondta hogy legközelebb a hírekben fog látni engem mert elraboltam a lányt aki nagyon tetszett és megerőszakoltam egy sötét pincében, itt valami mentális zavar lehet nálam?.vagy én nem tudom,és csúnyán is beszéltem a lánnyal elküldtem oda......., valaki tudna értelmes választ adni, nekem nem kellen lányok közelébe mennem,ja és a lány le is tiltott ismerősei közül,és ez volt 15 lány ebben a hónapban,
2018. jan. 2. 00:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sürgősen pszichológushoz kell fordulnod, ez nem normális.

Mi az, hogy te elkezded zaklatni mindenhol, majd el is küldöd melegebb éghajlatra, csak azért, mert ő nem szeretne veled beszélni/barátkozni?

Még szép, hogy letilt.

2018. jan. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Inkább gondolkodnod kéne megtanulni, megtanulni azt hogyan ismerd meg önmagad. Ha ezzel pszichológushoz fordulsz, később egy újabb probléma előfog jönni és megint mehetsz hozzá.

Ha viszont megismered önmagad jobban, akkor gyökeresen oldod meg ezeket.

Konkrétan besértődtél azon, hogy valakit nem érdekelsz. Te érdekes akarsz lenni, azt akarod szeressenek és figyeljenek rád. Ez nem történik meg, ezért frusztrált vagy, és nem magadra irányítod ezt, hanem másikat hibáztatod, mert ha magadba néznél hogy lehet te vagy az unalmas, az túlságosan fájdalmas lenne neked.

A lányok miatt meg úgy érzed nem vagy elég jó, baj van veled. És nem a gondolkodásmódodon változtatsz hogy jobb legyen a személyiséged, hanem egyszerűen dührohamot kapsz és a másikra fogod hogy ő a fogyatékos amiért nem kedvel.

Ennyi az egész problémád.


Egyszerűbben:

Képzeld hogy az állatok tudnak beszélni.

Egy kutyus ismerkedni akar egy macskával, akár szexelni is akarna. De a macska csak hozzá hasonlóakat szeret: Macskákat. Ezért leszarja a kutyust, hiába próbálkozik, de a macska nem akarja igazán megbántani a kutyát, ezért pár szavas válaszokat ír neki.

A kutya megőrül attól hogy egy macska sem akar tőle semmit, holott ő akarna. Ezért szarnak érzi magát, de nem magában keresi a hibát a kutya, hanem a macskákat hibáztatja hogy csak macskával akarnak hágni.

A kutya ahelyett hogy átváltozna macskává (megtudná csinálni) hisztizik tovább olyan miatt ami megváltoztathatatlan: A nők ízlése miatt.

2018. jan. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ezt tökéletesen megfogalmaztad,ha próbálnék se tudnék leragadni egy lánnyal beszélgetni,mert valahogy nem tartanak szimpatikusan,nem látok bele a fejükbe hogy mégis kiben van a hiba,de mindig magukat okolják hol ott bennem van,és ki küszöbölni elég hosszú idő lenne, a pszichológus meg csak túrkálna a fejemben és előhozná a felszín alattit,hogy mégis mért vagyok ilyen negatív másokkal szemben és elküldöm őket melegebb éghajlatra ha nem állnak velem szóba,próbálkozni azért még fogok hátha olyan lányt találok akot nem én küldök haza :(
2018. jan. 2. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!