Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Kötelező a vendégnek ételt...

Kötelező a vendégnek ételt adni akkor is, ha nem kér?

Figyelt kérdés
A vendég pár órára jött át. Megkérdeztem, hogy kér-e enni, nemet mondott. Borral is kínáltam, azt elfogadta, ivott pár pohárral. Anyám szerint viszont bunkó vagyok, mert illik akkor is kaját adni a vendégnek, ha nem kér.

2018. jan. 13. 10:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyukádnak nincs igaza. Illedelmes voltál, a vendég nem kért ételt. Ha erőltetted volna az evést, és percenként mondtad volna, hogy vegyen belőle, akkor kellemetlen helyzetbe hoztad volna.

Sajnos az én rokonaim is erőltetik, hogy egyek bármit raknak elém, hiába nem vagyok éhes, vagy ebéd után megyek, nagyon zavaró számomra. Ráadásul finnyás is vagyok, nincs hozzá gusztusom, hogy bizonyos személyeknél bizonyos általuk sütött sütit, stb egyek.

Visszatérve akkor lettél volna udvariatlan, ha nem is kérdezed meg, sőt itallal sem kínáltad volna.

2018. jan. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Anyád hülye, neked van igazad.
2018. jan. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Neked van igazad. Milyen hülyeség ez már? Egy kisbaba is tudja, hogy akar e enni, vagy nem, nemhogy egy felnőtt... Különben anyósom ilyen ... egy példa:

-Kértek sütit?

- Köszönjük, nem.

Kiment. Behozott nekem meg a férjemnek két akkora szelet tortát, hogy alig fért rá a sütis tányérra. Férjem megette a felét a neki szánt szeletnek, én hozzá sem nyúltam. Erre anyós:

- Hát, miért nem etted meg a sütit? Hozzá sem nyúltál... (Hozzá teszem olyan sértődött hangon mondta, hogy kirázott a hideg.)

- Én mondtam, hogy nem kérek...

(Nem állt velem szóba egy hónapig.)

2018. jan. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!