Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mindenki ellenem van, kilátást...

Mindenki ellenem van, kilátástalannak látom a jövőmet, hogyan tudnám eltetelni a gondolataimat a pozitív irányba?

Figyelt kérdés

Idén érettségizem, jelentkeztem egyetemre is, tehát vannak terveim, de a tanáraim és a barátaim is úgy érzem, hogy ellenem vannak. Van egy 6. tantárgyam amiből érettségizem emelt szinten, de mivel iskolában nem tanultam, és nincs is olyan tanár, aki le tudna belőle vizsgáztatni. Sokat kérdeztem az igazgatóhelyettest, hogy biztos kell-e vizsgáznom (egész januárban kérdezgettem) de minden alkalommal azt mondta, hogy utánanéz, megkérdezi. Január 30-án megkerdeztem mégegyszer, mikor közölte, hogy hívjam fel az oh-t és kérdezzek rá, meg egyébként is 31-e a határidő. Kiderult, hogy kell, és pánikba esve kerestem iskolákat, és írtam az osszesnek egy kérvényt (szám szerint 6 iskolának). Sehova se tudtam menni, ezért kétségbeesetten kértem meg az osztályfőnököm, hogy segítsen aki nagyon rendes volt, és segített pont február 15-re találni egy iskolát. Viszont ő mondta nekem az igazgatóhelyettes panaszait, pl,hogy nem kéne nekem segítenie, mert nem érdemlem meg, az én problémám, és nem támogatja azt, hogy felvegyenek egy tanárt, aki vizsgaztatna. Tehát ha rajta múlna, az álmaimat is szettorne, mert "az én problémám, magamnak okoztam". Pánikbeteg vagyok, az utóbbi egy hétben mindennap voltak rohamaim, minden este sírok, úgy érzem senki sem szeret (nem csak ezért), és félek attól, hogy bántanám magam. Hogyan tudnék kilépni a negatív légkörből?

(Privátban szívesen mesélek a további problémákról)



2018. febr. 15. 23:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi bajod? Végülis segített, nem? Itt nem pozitív gondolkodásról van szó, csak ne reagáld túl a dolgokat.
2018. febr. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mik a további problémáid?
2018. febr. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Készíts papírból egy nagyon hosszú szalagot, oszd fel annyi rubrikára, amennyi még hátravan a vizsgádig, tedd fel a falra a szobádban, és minden nap tépj le egyet.

Az érettségi a legtöbb embernek egy nagyon nehéz, stresszes feladat, az meg pláne ront a helyzeten, hogy mindenki, aki már túl van rajta, azt magyarázza, milyen könnyű volt, mert így ahelyett, hogy megkönnyebbülnél, hogy egyszerű lesz, csak még rosszabbul érzed magad (mert ha nem sikerül, akkor te bénább vagy, mint az átlag).

Sikerülni fog, ha egyedül felkészültél egy tantárgyra középiskolásként, akkor nem vagy egy elveszett gyerek, a "centivágás" amit javasoltam, arra jó, hogy lásd, hogy már csak egy icipici időt kell kibírni. Vannak sajnos ilyen intézmények, ahol a diáknak megpróbálják letörni az ambícióit, de neked szerencsére van egy tök jó fej osztályfőnököd, aki segít, ha baj van. Az igazgatóhelyettes valószínűleg azért kattant be, mert felvenni egy tanárt, aki téged vizsgáztat, nekik plusz pénz, és tudom, hogy az álmaidról van szó, de őt ez nem érdekli, neki csak egy diák vagy a hatszázból, akinek a személyes ambíciói miatt neki pluszmunkája van, valószínűleg egy kiégett pedagógus lehet. Persze ne legyenek illúzióid, ha felvesznek az egyetemre, azonnal felkerülsz majd a dicsőségfalukra, és kihasítják a "részüket" a sikerekből, ez midenhol így van, és jó undorító dolog :D

A pánikbetegségedre gondolom van egy kezelőorvosod, ezt vele kellene megbeszélned. Az pedig, hogy úgy érzed, senki nem szeret, egy ettől majdnem független probléma, amit nem fejtettél ki, úgyhogy ezzel kapcsolatban csak annyit tudok írni, hogy ha te szereted saját magad, akkor máris van egy ember, aki szeret :)

2018. febr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!