Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Húszévesek, akik otthon...

Húszévesek, akik otthon élnek, nektek is el kell kéretőzni, ha el akartok menni valahova?

Figyelt kérdés
2018. júl. 7. 20:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell soha, annyit mondok hogy elmegyek és ennyi. Nem kell beszámolnom hova meg miért megyek. Mennyi időre azt nyilván elmondom.
2018. júl. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
46%

Azért érdekes, hogy ha baj van, akkor nem is gondol az "elmentem" bejelentő típusú fiatal arra, hogy a szülőnek (gondviselőnek, aggódó felnőttnek, stb) jó lenne tudnia, hogy hol keressen?


Mert azt, hogy kivel mit csinálsz, nem kell elmondani, de azt illene, hogy hova mész (és kivel).


Az ilyen "sepuszisepá" elmenőket soha nem értettem. Annyira felnőtt, hogy már magának éli világát, de magát meg nem tudja eltartani?


Ha egyedül élsz, akkor nem kell beszámolni senkinek, de amíg van aggódó akárkid otthon, ILLIK (ha szereted, és fontos az aggódása irántad) elmondani, hogy hova mész.


Ez a tisztelet jele...


27F

2018. júl. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem kell, de mindig mondom anyának, hogy nagyjából mikor érek haza.
2018. júl. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az szerintem is alap, hogy ha az ember másokkal él együtt (legyen az családtag, barát/barátnő, haverok stb.), akkor szól, ha elmegy valahová otthonról. Ez teljesen normális és tényleg jó, mert így legalább nincsen semmi probléma vagy félreértés, tudják ha nem ér rá, nem szerveznek be plusz programot, tudják, hogy lehet-e keresni vagy dolga van és nem illik zavarni vagy, ha valami gond adódik, akkor tudják, hogy mégis merre keressék stb. Ugyanakkor az elkéretőzés és az engedélykérés az már egy teljesen más kategória és az szerintem ennyi idősen már túlzás. Nekem már középiskolás koromban sem kellett elkéretőznöm otthonról, ha pl. találkozni akartam a barátaimmal vagy ilyesmi, elég volt, ha előre szóltam, hogy hová, kikkel, mikor megyek és mehettem, nem kellett hozzá a szüleim beleegyezése és nem kellett semmiről sem beszámolnom nekik.
2018. júl. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én a felnőtt gyerekeimtől is elkéretőzöm. Mert közösség vagyunk, együtt élünk, a család. Hátha van valami, és szükségük lenne rám pont akkor. Vagy valamire onnan, ahova megyek. Vagy szívesen jönne valaki velem. Akármi lehet.

DE ez nem csak a pillanatra vonatkozik, hanem előre programtervezésre is.


És nem utolsó sorban, hogy tudják, hogy hol vagyok, merre keressenek, ha az előre becsült időben nem vagyok otthon. Hogy neadjisten mit mondjanak a rendőrségnek, ha valami történik.

2018. júl. 9. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Családapaként én is "elkéretőzöm" :-)

Természetesen, azt tehetek, amit akarok, de számomra is jóleső érzés, ha tudom hol, merre járnak családtagjaim. Én is mindig megbeszélem nejemmel, gyerekeimmel, mi a napi, másnapi programunk. Összeegyeztetjük, ki mikor ér rá, ki mikor merre jár. Ha lehet, akkor együtt megyünk, indulunk reggel, ha egymás közelében járunk, akkor összetalálkozunk és együtt ebédelünk, együtt jövünk haza. Pl. vásárolni nagyon szeretünk együtt! Amikor tehetjük összehangoljuk, mikor menjünk.

Tizenéves gyerekeinkkel élünk együtt, a huszonévesek külön élnek, de sok esetben elmesélik merre jártak, mit csináltak. Ha elutaznak, akkor elmondják, mikor, hová, merre. Szüleim idősek, maguk élnek, de sokszor elmeséljük nekik is, mikor mit csináltunk. Telefonon, videocseten is szoktunk beszélgetni. (az idősekkel is) Természetesen, amikor tehetjük személyesen. Olykor a leghétköznapibb dolgainkról is beszélgetünk. Mit vettünk, mit láttunk, kivel találkoztunk, stb.

A tizenévesek sokszor megkérdik, elmehetnek-e, lemehetnek-e, vehetnek-e ezt-azt, de ritkán van, hogy nemet mondanánk. Önállónak neveltük őket, így megállják a helyüket az életben, nem kell mellettük állnunk minden apróságért. Megbízunk bennük, és nem alaptalanul. Fokozatosan váltak önállóvá, mindig a koruknak megfelelő hosszúságra eresztettük a láthatatlan pórázt. Iskola, zeneiskola, előképző szakkőr, edzés. Mind maguk mennek, ahogy nekik jól esik, illetve, amikor kell. De ha valami miatt eltérne a programjuk, jelzik nekünk. Ahogy mi is nekik!


Mi ezt hívjuk családnak!

47 apuka

2019. máj. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!