Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nehéz lesz így beilleszkednem?...

Nehéz lesz így beilleszkednem? Nektek milyen volt? Tippek, tanácsok?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdem majd az egyetemet és kolis is leszek. Már várom, viszont tartok is tőle, hogy majd hogyan fogok kijönni a többiekkel. Reménykedem benne, hogy azért majd találok legalább egy embert, akivel jóban leszünk és nem lesz semmi komolyabb probléma. Tudom, hogy ez már nem ovi és felnőtt emberek járnak egyetemre stb., de például az egyik legjobb barátnőmet is állandóan piszkálják, cikizik, kiröhögik a szaktársai és szegénynek nincsen egy barátja sem.


Nem gondolnám, hogy elviselhetetlen vagy összeférhetetlen lennék és szó sincs arról, hogy mondjuk utálnám az embereket vagy ilyesmi, viszont nekem nehezebben megy az ismerkedés, barátkozás. Alapvetően barátságosnak tartom magam, legalábbis próbálok minél inkább az lenni és jóindulatú, segítőkész is vagyok másokkal. Ugyanakkor több időre van szükségem ahhoz, hogy megnyíljak és ami azt illeti inkább egy visszahúzódó, félénkebb, csendes, introvertált személyiség vagyok.


A facebookos csoportban már nagyban megy a beszélgetés, ismerkedés, programokat szerveznek stb., de én nem igazán tudok bekapcsolódni ebbe az egészbe. Mindenki nagyon lelkes, nagyon pörög és úgy beszélnek egymással, mintha már legalább ezer éve ismernék egymást. Már most közös programokat szerveznek a szakunknak (pl. kocsmatúrák, bulik, ivós játékok), illetve belinkelik az egyetemi/koleszos bulikat is. Nincsen ezzel baj és nem ítélem el, de ez nem az én világom és nem tudom jól érezni magam ilyen helyeken (nem járok bulizni, szórakozóhelyekre és nem iszom alkoholt sem).


2018. aug. 22. 23:47
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Akkor nem ők lesznek a társaságod. Valószínűleg te is hasonlóan leszel, mint én, hogy random akad 1-2 ember, akivel sikerül megtalálni valami közös hang félét. A kocsmatúrák és ezek főleg a gyorsan ismerkedős és/vagy ivós embereknek jók. Oda én sem jártam soha, bele sem tudtam kerülni ezekbe a társaságokba az egyetemen sem.
2018. aug. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Nem te leszel az egyetlen introvertált a csopiban, ne aggódj 🙂


Csak vedd figyelembe, hogy az az unszimpi zárkózott ember (amilyennek te is tűnsz mások szemével), egy kedves minőségi belsőt takar. Neked kell nyitnod feléjük, különben sosem ismerkedtek meg, mert ugyanolyan bizalmatlanok, esetleg szorongásosak, mint te. Velük fogod megtalálni a közös nevezőt, és nem a bulisokkal 🙂

2018. aug. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Én sem vagyok, voltam az a nagy kocsmába járó, és ívós típus. Alkoholt nem is tudom mikor ittam utoljára, az nélkül is jól tudja magát érezni az ember, sőt. Viszont szerintem ne zárkózz el teljesen az ilyen ismerkedős buliktól. Menjél el egy- kettőre, tapasztalj, figyelj összeismerkedhetsz nagyon jó arcokkal. Egyébként az introvertáltság, csak menekülés magunk elől, amivel nem akarunk szembenézni. Ezt úgy írom, hogy én is az vagyok, de tudatosan fejlesztem magam. Sosem leszek kolerikus nagyhangú, a társaság központja, mivel azt a posztot elhappolják a nagyhangú kolerikus szangvinikusok. Ám ez így van rendjén hála Istennek :), én meghúzódok a kispadon onnan figyelek, és ha van valami akkor oda teszem magam 100%-an, így néha én is kolerikusnak és extrovertáltnak tűnhetek. Egyébként mi az amit szeretsz csinálni, úszni, kirándulni? Tekintsd az ilyen alkalmakat arra, hogy megtaláld a "tökéletes" barátaidat, akik számodra tökéletesek, és együtt eljárhattok, csinálhattok közös programokat.
2018. aug. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
57%
Huh, mintha én írtam volna négy évvel ezelőtt! :) Jelentem, túléltem... az egyetemet, a kolit... nem szekáltak, hozzám szóltak, egész jól elvoltunk. Amúgy azt én is tudnám javasolni, ha egy picit is érzel affinitást magadban, azért egy találkozóra elmehetnél. Persze nem muszáj meg ilyenek, anno én is kihagytam, ugyan ezekkel az indokokkal, de azért kicsit zavart, hogy már gólyatáborra úgy érkeztek sokan, hogy ismerték egymást azokról a programokról, én meg mivel amúgy is zárkózott voltam, így még nehezebb volt bekapcsolódni az elején. Nem is kerültem mély barátságba az ilyen bulisabb csoportokkal, pedig pont egy ilyen emberrel kerültem egy szobába a koliban is. Igazából nem volt rossz, sokszor hallgattam a sztorijait, az elején sokszor hívott programokra, aztán látta rajtam szerintem, hogy kicsit más világ vagyok, és békén hagyott, de mindig normális volt velem. Vitt egy kis életvidámságot a mindennapjaimba. Egyébként valahogy tök jó társaságba kerültem, nem lett senkivel nagyon mély barátságom még a nem-bulizósak közül se, de alapvetően mindenki megbízható, segítőkész, és kedves volt, ezen a felületes szinten. Azért jár nyitott szemmel és őrizd meg a jó tulajdonságaid, hátha te találsz valakit, akivel nagyon jól kijöttök! De addig is: NE ESS PÁNIKBA! (Bocsi, ezt muszáj volt, egy könyvből idéztem :D)
2018. aug. 23. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!