Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért utálják a furcsa embereket?

Miért utálják a furcsa embereket?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy a legtöbb ember mi alapján tart valakit furcsának, és hogy emiatt miért utálják őket. Esetleg azért, mert máshogy viselkednek, nem úgy gondolkoznak, vagy nem úgy cselekszenek ahogy a "tömeg és a társadalom" elvárná. Vagy esetleg van egyéb okok?
2018. okt. 8. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Ha ezek az emberek a furcsák, akkor én is fura vagyok, mert az ilyen “nem tucat emberekkel” szeretek beszélni.
2018. okt. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Ezen én is gondolkodtam már. Még érdekesebb, hogyha pl. egy filmben vagy egy könyvben van egy furcsa szereplő, pl. a Harry Potter sorozatban Luna, akkor az olvasók nagy részének az a szereplő a kedvence, de a való életben az ilyen embereket egyáltalán nem szeretik és mindig kiközösítik.
2018. okt. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Csak tippelni merem, hogy azért mert belül mindenki szeretne önmaga lenni. És amikor találkozik olyan emberrel aki tényleg nem olvad be az átlagba, akkor szembesül azzal, hogy ez mennyire nem megy neki... De lehet, hogy ez egy hatalmas hülyeség...
2018. okt. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem hiszem hogy utálják őket. Csak nem értik. Mert mások. És amit nem értünk, attól vagy félünk, vagy nem szeretjük. De az, hogy nem szeretünk valakit, vagy valamit, nem jelent utálatot. Sokkal inkább közömbösséget. Meg sokszor az ilyen emberek akiket te furcsának írsz le,(én különlegesnek mondanám) nehéz megfejteni. Mert általában hozzá vannak szokva ehhez a csúnya fura címkéhez ezért még zárkózottabbak mint amúgy lennének. Már persze akinek ez fakad a természetéből. Nagyon lassan lehet a rétegeket le bontani, és ezért lassabban megérthető személyiségek. Mert ők azok. :) De valahol mindneki "fura", csak vannak sokan akik el rejtik. Társaság függő az egész. A furák között az átlagos a fura. Szóval, ez egy olyan dolog ami sokkal összetettebb mint hogy itt ezt páran kifejtsük neked kedves kérdező. :) Neked amúgy mi a véleményed? :)
2018. okt. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%

4-nél pont:) +


*Miért utálják a furcsa embereket?


Mert nem tudják egyik szürke masszába sem betolni.

2018. okt. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Rendszerint előítéletek, félelemek, dezinfó elfogadása végett utálják az eltérő embereket egyesek.
2018. okt. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

Engem is mindenki furának tartott a volt osztályaimban, kiközösítettek, beszólogattak, stb. De rájöttem, csak a nagyobb hangú embereknek nem voltam szimpatikus valamiért, a többieknek igazán nem biztos, hogy lett volna velem bajuk, ha ők pl. nincsenek az osztályban.

A középsulis osztályomban volt egy gyerek, aki ÁLLANDÓAN velem volt elfoglalva és sokszor észrevettem, hogy szándékosan szítja ellenem a többieket, mondjuk ha feltett órán egy tanár egy kérdést és csak én tudtam a választ, hallottam, ahogy cikiz a többieknek, hogy jajjjj, ezt mindenki tudtaaaa. Ha meg nem tudtam, akkor elmondott mindenféle idiótának :D Ha szünetben ültem a padban és tanultam és egy pillanatra fel mertem nézni a füzetemből, aztán véletlenül rátévedt valakire egy pillanatra a tekintetem, egyből elkezdte mondani az adott embernek, hogy őt bámulom percek óta, biztos rá vagyok izgulva, majd megkérdezte, lefeküdne-e "ezzel" (azaz velem), persze a válasz mindig valami olyasmi volt, hogy fujj, dehooogy..

Szóval ilyesmikkel szórakozott, tényleg állandóan azon volt, hogy mindenki furának, hülyének tartson. De bízom benne, hogy ha lett volna olyan szerencsém, hogy nem kerül az osztályunkba, tök jól ellettem volna a többiekkel. Meg amúgy volt, hogy ez a gyerek egy hétig nem jött suliba, mert beteg lett és a többiek feltűnően sokkal kedvesebbek, normálisabbak voltak velem..

Úgyhogy én ennyi alapján azt gondolom, az emberek nagy része nem utálja a különc, furább embereket, viszont annál inkább befolyásolhatóak.

2018. okt. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Azért tettem fel igazából ezt a kérdést, mert érdekelt, hogy hány ember gondolja azt, hogy egyáltalán nem baj az, ha valaki nem olvad be a tömegbe.

Engem a mai napig furcsának és hülyének tartanak, de igazából azért, mert nálam is vannak(voltak) nagyszájúák, akik csak akkor érezték magukat jól ha alaptalan pletykákat találnak ki, vagyis kinéznek maguknak egy áldozatot.

Én őszíntén magasról teszek az ilyenekre, egyrészt mert pletykák alapján nem lehet megismerni az embereket, plusz azok akik meg igazán ismernek, azoknak különlehes vagyok. Feltűnt valakinek, hogy a filmek többségének a főszereplője is furcsa, de pont a emiatt imádjuk az ilyeneket. Régen ráébredtem, hogy a furcsának nevezett emberek azok, akik folyton megváltoztatják a világot, (pl.: Vincent van gogh, Leonardo da vinci, Stanley Kubrick stb)persze nem biztos, hogy én is képes leszek letenni valamit az asztalla mint ők, de legalább én nem egy begyepesedett bárány vagyok, aki vakon követi a többieket mindenhova, hanem egyedi, kreatív, és nyitott "ember" vagyok, plusz van egy életcélom, amit el akarok érni, ilyet a normális emberekről nem nagyon lehet elmondani.

Szóval ahogy az Amerikai szépségben mondták: " Az életben nincs annál rosszabb, mint átlagosnak lenni."

2018. okt. 9. 07:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!