Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Budapestre vagy Győrbe érdemes...

Budapestre vagy Győrbe érdemesebb költözni?

Figyelt kérdés

Idén vagyok végzős és szeretnék jövőre egyetemre menni. Eddig Pestre készültem, de mostanában elgondolkoztam, hogy Győrt is megjelöljem. Nagyon jókat hallottam ott is az egyetemi közösségről. A bátyám 2.éve egyetemista Pesten, de nem szereti már, pedig a kezdeti lelkesedés neki is nagy volt.

Város szempontjából mindkettő tetszik, viszont érdekelne, hogy Győrben is lenne annyi lehetőség pl szórakozás, kikapcsolódás szempontjából, mint a fővárosban? Győr igazából másfél órányival közelebb van a lakóhelyünkhöz, mint Budapest. Mostanában kicsit jobban hajlok efelé. Viszont Pesten is nagyon szeretek lenni, és vonz az ottlét. Úgyhogy segítenétek nekem, hogy inkább melyiket lenne célszerűbb választani?😊 Elsősorban persze akik egyetemre járnak bármelyik helyen, de bárki írjon, akinek tapasztalata van. És indoklást is írjatok légyszi! :) Előre is köszönöm.



2018. okt. 23. 12:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azért kommentelek,mert ez engem is érdekel,csak engem Sopron Budapesttel.:D Hátha ^^
2018. okt. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én Budapesten élek, de a belvárosi élet ez az állandó nyüzsgés, embertömeg már unalmas és idegesítő.

Nem laktam Győrben. De aki nem szereti a tömeget az ne költözzön Budapestre. Esetleg egy külsőbb kerületbe ,ott még elviselhetőbb.

2018. okt. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én budapesti vagyok. Nem szeretem a várost, nem szeretek itt lakni, bár én nem járok partizni. Közel sem használom ki a város lehetőségeit, ami meg érdekel, az kisebb városokban is elérhető vagy fel lehet utazni.

Nekem túl szürke, túlontúl túl sok az ember, kevés a zöld.


26/L

2018. okt. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Már nem vagyok egyetemista, viszont győri. Budapesthez képest nagyságrendekkel élhetőbb a város, ráadásul minden megvan itt is (szórakozási lehetőségek, stb.), mint Pesten. Nemcsak hazabeszélek, mindenkitől ezt hallom. Nem mellesleg gyönyörű város. Itt lakom 1975 óta, tudom, miről írok.:)
2018. okt. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
Én 1990 óta Győrben lakok, itt is van dugó, tömeg, élhetetlen belváros, sok csöves meg roma. Az is emberek is idegbetegek mint Budapesten. A tömegközlekedés szerintem itt a legrosszabb egész Európában. Viszont van munkahely, itt csak az nem dolgozik aki nem akar.
2018. okt. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Laktam Győrben is, jelenleg Pesten. Szerintem az élet jobb Pesten, pl tömegközlekedési szempontból. Az előttem lévőkre reagálva: egyetemistaként sokkal jobb élet van Pesten, mint Győrben. Győrben talán normális szórakozóhely nincs is. (Lapos nekem nem normális hely)

Az egyetem meg nyilván színvonalasabb Pesten, mint Győrben.

2018. okt. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Budapesten valóban mindig van sok program, rengeteg a szórakozóhely, mindig lenne hová menned akár kirándulás szempontjából is.

Viszont cserébe (ha belvárosba költöznél) el kell viselned a sok embert,zsúfoltságot, egyes helyeken pedig rendkívül sok a kétes arcú egyén (józsefváros , keleti, nyugati pályaudvar, blaha lujza tér) akiket nem szívesen látnál még nappal sem.

Főleg amikor mennél dolgozni, suliba, de valamiért nem közlekedik a villamos, busz, metró, mert épp baleset volt. Múltkor pont ez volt, a villamossíneken történt a baleset. Mehetsz akkor pótlóbusszal ami egy heringparty. Ha lehetne máshová költöznék de ez még a jövőm.

Munka szempontjából, van elég meló, aki keres az talál valamit.

2018. okt. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat!:) Még jöhetnek tapasztalatok/vélemények!
2018. okt. 23. 21:00
 9/11 anonim válasza:
Győrben járok egyetemre, de gyakran járok fel Pestre bulizni. Győrben szórakozási lehetőség hétköznap tényleg nincs sok, szerdán csak a laposon van buli általában(én se szeretem annyira, de ez van ;) ), egyetemi napok,bográcsok nem vészesek, beülős helyből sok jó van. Sportolásra nagyon sok lehetőség van. Amúgy meg az előttem lévők mondták a rossz tömegközlekedést, amihez hozzátenném, hogy Pesten sokkal többet sz*pnl ezzel, meg ha mondjuk koleszos lennél, akkor az ott van a campuson, 2perc alatt bent vagy a főépületben(persze ez szaktól is függ).
2018. okt. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mutass legalább egy járatot Győrben utolsó, ami 15 percnél sűrűbben jár csúcsidőben. Aztán nézzük meg ugyenezt Pesten. Én éltem mindkét helyen, (most Pesten) szerintem teljesen irreleváns, hogy mit látsz a fővárosból, ha csak bulizni jársz ide.
2018. okt. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!