Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapestre vagy Szolnokra...

Budapestre vagy Szolnokra lenne érdemesebb költözni?

Figyelt kérdés

Jelenleg Németországban élünk. Otthon Szolnok megyében, de kisebb városban laktunk a férjemmel és kisbabánkkal. Szeretnénk hazaköltözni.

Férjem Budapestre, én Szolnokra gondoltam!

Munka terén hova lenne jobb költözni?

Nekem Pest nem biztonságos. Szolnokot jobban ismerem.


2016. márc. 7. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Szolnokon semmi munkalehetőség nincs.

sokan ingáznak Pestre.

Iparváros volt, csak már ipar nem nem nagyon van.


Pesten van lehetőség bőven.

Nem ismered - na és? Majd megismered.

Gondolom Németországot sem ismerted, mielőtt odaköltöztetek.

Nem kell beköltözni a legdrágább és legzajosabb 5., 6., 7. kerületbe, vannak csendesebb, megfizethetőbb részek is.

2016. márc. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igazad van, tényleg nem ismertem Németországot, és most már teljesen jól eligazodok itt is :)

Budapest melyik kerületei olcsóbbak,de biztonságosak?

Van egy két éves kislányunk.

Férjemmel mindketten logisztikában dolgozunk, és ezt is szeretnénk folytatni ott, ahova költözünk.

Budapest tele van ilyen cégekkel, azt tudom.

2016. márc. 7. 14:10
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kulsobb keruletek nyugisabbak es olcsobbak is 14. peldaul. De ha a ferjed pesti, akkor talan o jobban meg tudja mondani.


Igazabol nincs olyan "veszes" resze, leszamitva a nyolcker egy-ket utcajat (de az is sokkal jobb mint a hire).


Koltozni oda erdemes ahol a munka van, tehat Bp.


Van mar valami allasajanlat otthon?


En is gondolkozom hazakoltozesen (Parizsbol), de nekem csak Bp jon szoba. Foleg most, hogy az uj CSOK miatt (2 gyerekunk mar van, egy harmadikat vallalnank) esely nyilt arra is hogy legyen hova hazakoltozni, mert eddig foleg ez tartott vissza, otthoni fizetesbol lakbert is fizetni, meg meg csaladot is eltartani...


Viszont ugy nem fogok hazamenni, ha nincs biztos allasom otthon, mert anelkul kockazatos volna, foleg frissen felvett hitellel.

En Kispestet neztem, vagy Pesterzsebetet ami nyugodtabb es olcsobb is.

2016. márc. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, lenne állásajánlat. A "napocskás" cégnél a 23. kerületben.
2016. márc. 7. 17:25
 5/8 acelsziv ***** válasza:
100%
Akkor Erzsébet. Az még viszonylag jó. Soroksáron már sok a rétinéger.
2016. márc. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahol biztosabb munkát találtok.

Szolnokkal sincs semmi probléma, ha van munkátok. A lakhatás jóval olcsóbb, egyébként egy-két utcát leszámítva teljesen élhető hely, van minden. Viszont pénz nélkül nem megy.

Pest ugyanígy. Sajnos most az árak az egekben, még két fizetésből is elég nehéz esetenként megélni, főleg normális színvonalon. Viszont több a munkalehetőség, jó esetben a fizetés is több valamivel.

De ha különösebben nem köt titeket semmi, akkor keresgéljetek az ország más részein is. Mérlegelni kell a lehetőségeket és számolgatni. Máshogy nem lehet.

2016. márc. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Egyelőre úgyis csak a férjed fog dolgozni, és ő akár fel is tudna járni egy darabig (főleg, ha a munkáltató hozzájárul a feljutáshoz). Óránként négy vonat indul Szolnokról Budapestre, másfél óra alatt fent lehet lenni.

Az pedig tény, hogy a lakásárak majdhogynem fele annyiba kerülnek, mint Budapesten.. Főleg, hogy a vasútállomás környéke csak panelházakból áll.


Szolnok egy nyugodt, vidéki város. Nem túl szép, nem is virágzik, és az emberek sem barátságosak, de nekem a szülővárosom, és szeretem. Végülis van minden: színház, mozi, hipermarket, strand, kultúrprogramok.

Nyilván nem egyenlő Budapesttel, de azért rosszabb is lehetne...

2016. márc. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%

"másfél óra alatt fent lehet lenni"

aha, meg ugyanannyi vissza.

ha fizetik, ha nem, ez gyilkos. főleg, ha még a vasúttól egy órát kell mennie a munkahelyig.

azaz alapesetben napi 3 órát utazik, de rosszabb esetben 5-6 óra is lehet.

ja, meg Szolnokon is kellhet utazni a vasúállomásig.

a vasút mellett mindig olcsóbbak az ingatlanok, de ki akar épp mellette lakni? nem véletlenül olcsóbbak!

az meg vicc, hogy a lakásárak hasonlók. közük sincs egymáshoz. vagy esetleg úgy, hogy Pesten egy rossz helyen lévő, lepukkant szoba-konyhát találni annyiért, mint vidéken egy nagyobb, jó állapotú, jó helyen lévőt. na ebben az esetben tényleg ugyanannyi a két lakás. csak épp semmi értelme összehasonlítani.


ha a munkahely adott, az már egy kiindulópont, de azt is felesleges állítani, hogy lehetőség mindkét helyen van. ha az a munkahely nem válna be, az egyik helyen van rá esélyed, hogy már jövő héten munkába állj egy új helyen, a másik helyen meg arra van esélyed, hogy jövő ilyenkor is még keresgélj...

2016. márc. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!