Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik munkára érdemesebb...

Melyik munkára érdemesebb felutaznom Budapestre ( csak az egyikre tudok)?

Figyelt kérdés
Egy kisebb dél-zalai településen lakom, már fél éve keresek Budapesten munkát ( nálunk nincs sok lehetőség, most közmunkán vagyok, pedig van diplomám ( közgazdász) és beszélek angolul is. A lényeg, hogy behívtak pénteken is, meg hétfőn is egy -egy interjúra, sajnos egy napon nem tudom megoldani a kettőt a sok utazás miatt (hogy átérjek aból bbe, meg még fel Bpre is meg még haza is elérjem a buszt). Az egyik Újpest határán, jószerivel már Dunakeszin van, a másik Budafok végén, majdnem már Érden van. Mindkét nap nem tudok felutazni, nagyon sokba kerülne így egyszerre. Mind a kettő ügyvezető asszisztensi pozíció, kell az angol is. Mind a kettő magyar cég, az egyik háztartási eszközökkel kereskedik, a másik pedig növénytermesztés és kertészti dolgokkal foglalkozik. fizetés sajnos egyiknél sem mondtak, pedig rákérdeztem, de azt mondták, hogy azt majd személyesen, illetve, hogy ő nem tudja, majd az igazgató úr elmondja személyesen. Szóval jobb híján maradt támpontnak, hogy melyik környék a jobb...
2016. okt. 5. 20:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben átraktanám az egyik interjút, hogy ugyanazon a napon legyen, ez így tök lutri.
2016. okt. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%

Először lásd meg a pénteki eredményét. Lehet az már

tetszeni fog, és fel is vesznek.

Viszont ha nem jön be, valahogy megoldanám a másik

felutazást is, hátha...

Sajnos lutri, és nagy kiadás, de lehet sokáig nem

lesz normális esély, és pont kihagynád a jobbat.


Szerintem térjünk vissza erre pénteken :)

2016. okt. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nem jó. Egy nap csak akkor tudnék elmenni, ha a-ból b-be teleportálni tudnék, máshogy nem. Márpedig ez lehetetlen.

Egy ilyen 'kiruccanás' nekem mindenestül kb 13 ezer forint, tehát most csak az egyikre tudok felmenni.

2016. okt. 5. 21:38
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen természetes, hogy ilyen távolságból nem kell elmenni az első körös interjúra egy normális cégnél.


Ilyenkor Skype-on szokták ezt megejteni, és ha ott megfelelsz, akkor a második körre hívnak be személyesen.


Persze ezt csak akkor, ha tudnak a problémádról... ;-)

2016. okt. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Egy körös interjú mind a kettő. Kérdeztem, megoldható -e skype-on, nem ( mondjuk megértem, egy körnél).
2016. okt. 5. 21:43
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát maradj fenn:

[link]


Egy ilyen hostelben 3 éjszaka 5,000 ft. Nem luxus, de ki lehet bírni 3 éjszakát. Napközben meg elvagy hétvégén Budapesten, nézelődsz, ismerkedsz a hellyel.


Ha ilyen rossz a helyzeted akkor mindenképp megérné elmenni mind a két interjúra.

2016. okt. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%

# 4


Ezek egyértelműen kis KFT-k, mindenest keresnek minimálbér + zsebbe valami apróért. Nincs itt több körös interjú meg HR meg skype... Bemész a góréhoz aztán ha tetszel neki jössz.

2016. okt. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Ó, köszönöm :) erről nem is tudtam. Ez még albikereséskor is jól fog jönni.
2016. okt. 5. 21:50
 9/19 A kérdező kommentje:

Igen, a négyesnek igaza van, én is ettől tartok. Sajnos már nem egy interjún túl vagyok, és egy kisebb vagyont elutazgattam feleslegesen. Most az lesz, hogy írok mind a kettőnek emailt, megírva a bérigényem, és kifejtve h ez miért is fontos ( a fél országot átutazni feleslegesen egy kisebb vagyonért hadd ne kelljen a semmi miatt...persze nem így írom meg.)

De azért köszönöm a hostel tippet ez még jól fog jönni.

2016. okt. 5. 21:52
 10/19 A kérdező kommentje:
Vagyis h a hetesnek igaza van, :D
2016. okt. 5. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!