Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Más is érezte már úgy, hogy...

Más is érezte már úgy, hogy egyszerűen senkivel sincs egy hullámhosszon?

Figyelt kérdés
Bárkivel is beszélek kb fél órán belül biztos,hogy elfogunk beszélni egymás mellett.A legtöbb emberrel még a barátaimmal kapcsolatban is azt érzem néha,hogy nem egy nyelvet beszélünk,nem egy bolygón élünk.Teljesen máshogy jár az agyam mint a legtöbb embernek.Lehet ezen javítani valahogy?

2018. nov. 11. 08:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

34 éves vagyok, és ugyanezt érzem, hogy csak saját magammal jövök ki igazán jól.


Vannak barátnőim, de hosszú távon idegesítenek.

2018. nov. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet ezen javítani valahogy?"

Én véletlenül jöttem rá hogy hogyan lehet javítani. Jó időkben kerékpártúrázni szoktam Ausztriában. Megdöbbenve tapasztaltam hogy a gyenge német és angol tudásommal is milyen jól elbeszélgetek ott bárkivel. És hogy mennyire közös nevezőn vagyok ott mindenkivel.

Idehaza főleg a városokban olyan lett mára a mentális atmoszféra amilyen a sorkatona időkben a laktanyák voltak. Pedig a balkáni háborúkor voltam sorkatona.

50/F

2018. nov. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Én 36N vagyok és ugyanígy érzek, illetve mint az első válaszoló. Ha találkozom is valami haverral (barátnőim nincsenek) akkor egy idő után idegesít. Mondjuk a korosztályomból épp nincsenek olyan emberek akikkel eltölthetném néha a szabadidőm mivel a legtöbbjük már családos. Aki meg nem az nyomul és nem értik meg, hogy nem akarok semmit. Ugyanez a helyzet a pár évvel fiatalabbakkal, az ember megmondja nekik, hogy nem vagyunk egy korosztály és ez nem egy randi, bólogatnak serényen de aztán csak megpróbál átkarolni...borzasztó fárasztóak. Inkább beülök a kocsiba és megyek az orrom után sem mint ilyen emberekkel fárasszam magam.
2018. nov. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Kései Sirató ***** válasza:
Mostanában vagyok így. Egyre többször azt tapasztalom, hogy elegem van mindenkiből. Jobban érzem magam, ha olvasok.
2018. nov. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én fél órán keresztül el sem tudok beszélgetni senkivel, pont azért, mert nem vagyok senkivel egy hullámhosszon. Ha egy 5 perces bájcsevejt ki tudok magamból préselni, akkor már büszke vagyok magamra.
2018. nov. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%
Hogy lennétek egy hullámhosszon, ha nincsenek tartalmas, közös időtötések senkivel? Mindenki megszokta, hogy a szobájában telefonozik, és képtelen már pár percnél többet mással tölteni. Régen szinte naponta több órát töltöttünk a barátainkkal, ismerőseinkkel. Nyáron motoroztunk, horgásztunk, hosszú téli estéken fácánra vadásztunk, vagy nagy kártyapatrik voltak, néha reggelig, sokat viccelődtünk, nevettünk. Több évtizede tartó barátságok születtek akkoriban. Ma már ezeket az együtt töltött időket elvette az internet, a közösségi oldalak, PC-k, játékkonzolok.
2018. nov. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Verne is megjósolta "Párizs a XX. században" című, 1863-ban írt regényében hogy valami nem lesz rendben napjainkban:

[link]

De én nem az internetet és más digitális technikát látom okként. Hanem a modern rabszolgaságot. Mindenki csak dolgozik és számlákat fizet. Van aki extrém mértékben ha hitelt is törleszt.

Van egy tanyasi rokonom akinek szintén van internete, ráadásul sokat is lóg rajt. Viszont önellátó mint az ökofalvakban szokás, még a villanyát is napelemekkel termeli, a számlafizetés ismeretlen fogalom neki. És ha egyik faluban járva összefutok vele mondjuk délelőtt 10-kor, akkor tuti hogy délután 5-kor még ugyanott egy helyben állva elbeszélgetünk mindenről. Többek között arról is hogy a mai modern rabszolgaság semmi jót nem hozott az országnak.

2018. nov. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%
Utolsónak van igaza!
2018. nov. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hasonlô vagyok, csak pluszban engem nem erdekelnek az emberek dolgai 1-2kivètelt leszámîtva. Másrèszt nagyot változott a vilâg es sokan valôban olyan, mintha màs vàgànyon működnènek.

Ha nem akarunk lemaradni ezen világrôl, akkor sajnos vàltoznunk kell ès bekapcsolôdni a társadalom körforgásába.

2018. nov. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43%

Én is így érzek, főleg mióta elköltöztem otthonról. Megismertem sok új embert, jól kijövök velük, de mégis hiányérzetem van, tényleg mintha külön világban élnénk.

Pár éve volt egy lány, akivel félelmetesen hasonlítottunk. jóval fiatalabb volt nálam, mégis egyezett az érdelkődési körünk, világnézetünk, az én kedvemc filmem, zeném az övé is volt. Bármiről el tudtunk beszélgetni, nagyon felemelő érzés volt, hogy nem néz hülyének, mert ő is így éli meg a dolgokat. Mikor vele voltam, nem éreztem magam kívülállónak, magányosnak. 2-3 hónapig tartott ez a barátság, aztán elváltak útjaink.

Szóval lehet ilyen emberket találni, de nagyon nehéz és szerencse is kell hozzá.

2018. nov. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!