Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egyesek szerint miért rossz a...

Egyesek szerint miért rossz a multikultúralizmus?

Figyelt kérdés

Te tudnál olyan körülmények között élni, ahol mindenki akit ismersz az más-más nemzetből való? Nem egy adott nemzetből (amerikai angol francia) hanem tényleg mindenki máshonnan való.

Ha nem, akkor miért nem? Miért rossz a multikultúralizmus? Milyen rossz hatással vannak az emberekre?



2018. nov. 28. 17:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Amit te írsz az nem multikulturalizmus. A multikulturalizmus az, hogy egy adott helyen sokféle kulturális behatás van. Ennek alapból az emberek az okai, de ha mindenki máshonnan jönne, akkor nehezen ehetne érzékelni, hogy ki mit képvisel. Sokkal érdekesebb a helyzet, ha mondjuk minden kulturát 10 ember képvisel egy közegben, akkor már érzékelhetőek az eltérések. HA ez mondjuk munkahelyen van így, akkor az egyrészt nehézséget tud okozni, de ha jól kezelik, akkor nagy erőt tud képviselni.
2018. nov. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%

A mértékével van bajom.


Azzal, ami most idehaza van semmi bajom, de az ami mondjuk Londonban van vagy Bécsben, na az durva! Kisgyerekként jártam mind a 2-ben első ízben és látom mivé lett sajnos mind a 2.


KOMOLYAN! Múltkor haverom küldött képeket Londonból és azt hittem Afrikában van. NEM VICC!


Ráadásul undorodom azoktól a fehér nőktől akiknek van/volt közük színesekhez. Hányingerem van az ilyen nőktől!


Ráadásul nő a bűnözés, nem kicsit! ÉS EZ TÉNY!

2018. nov. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Én ilyen helyen dolgozok, van indiai, kínai, francia, holland, pakisztáni, német, kameruni és magyar kollegám. Nekem tetszik. Van akivel jobban kijövök, van akivel kevésbé, de ez alapvetően nem származásfüggő.
2018. nov. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj nincs vele amíg nagyjából azonos kultúrák keverednek, mert jól megférnek egymás mellett.


A gond azzal van, hogy egyes kultúrák teljesen eltérőek, teljesen eltérő gondolkodásmóddal járnak. És véleményem szerint, ha valaki egy kulturális körbe bekerül, akkor neki kellene alkalmazkodni az adott szokásokhoz és nem ráerőltetni másokra az ő szokásait.

2018. nov. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Meg nem is az eltérésekkel van a baj, hanem hogy olyan véglényeket akarnak a társadalomra erőltetni akik nagyjából az utolsó putris cigányokkal egyező életvitelt és értelmi színvonalat képviselnek.
2018. nov. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
34%
Kanadában éltem 10 évet, most Írország 10 éve.. Ezeken a helyeken sosem volt probléma, fura stb a multikulti.. nem tudom miröl beszélsz..
2018. nov. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Mert minimum idegesítő, de sokszor gyűlöletes is számomra a legtöbb idegen kultúra. Pl. az itteni katolikus körmenetek is idegesítenek, de a spanyol hóhérsapkásoktól már egyenesen undorodok, pedig ez még európai kultúra. Nem tudom tolerálni azt sem, hogy a muszlimoknál alárendeltek a nők, vagy nem tudom tisztelni azokat az indiaiak, akik az alacsonyabb kasztokba tartozó nemzettársaikat emberszámba sem veszik. De még lehetne sorolni egy csomó utálatos kultúrális szokást, pl. nők körülmetélését, nyakak nyújtását karikákkal, stb.


Amit viszont tudok tolerálni, az a szabadosabb nyugati kultúra, beleértve prostitúciót, homoszexuálisokat, transzvesztitákat. De remélem a pedofilia azért csak nem lesz elfogadott...

2018. nov. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%

"Nem egy adott nemzetből (amerikai angol francia) hanem tényleg mindenki máshonnan való."


MIVAN? Haver, te ugye most szórakázol?! Az amerikai, az angol meg a francia az külön nemzet, nem "egy adott nemzet".

2018. nov. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%
Tudod volt az a plakát, amit a kétfarkúak raktak ki három éve. Abban az ált, hogy: "Mi egymást is utáljuk, nemhogy téged!" Na ez a mondat bennem nagyon megragadt, és őszintén szólva mennyire igaz! Türelmetlen, idegbajos, feszült, ingerült, passzív-agresszív néphez szerinted megfér más nép? A nagy francokat, normálisabbja aki tud, az innen menekül!
2018. nov. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Amerikai,angol és francia ugyanaz a kultúra. Érted? Európán belül,a Nyugaton belül mindenki egy kultúra. Ami magába foglalja az erkölcsöt,alapvető emberi jogokat,szólásszabadságot stb.

Egy másik kultúrának mások a szabályai,nézetei,elvárásai. Akkor van baj,ha ez a kettő keveredik. Mi számítunk civilizált kultúrának. Ez nem fér össze egy civilizálatlan kultúrával. Nem tudnak hozzánk asszimilálódni,és sokan nem is akarnak.

2018. nov. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!