Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit gondoltok errol a helyzetr...

Mit gondoltok errol a helyzetrol? Mikor elfogadhato?

Figyelt kérdés

Tomegkozlekedessel kapcsolatos. Ugy tudom nem lehet vagy nem illik sehol se enni, de nagyon elitelendo, ha valaki reggel koran megeszi a reggelijet pl vonaton, buszon?

Hozzateszem, nem azert, mert annyira ehes, hanem mert muszaj.

Ennyire nulla emberseg van? Mert azt vettem eszre, az emberek caccognak, elfordulnak, de hogy szepen odaszoljanak, hogy elnezest nem tudna abbahagyni, akkor valaszt is tudna adni az ember, hogy igyekszem, de ez surgos. Ehelyett szolni nem mernek, de emglepodnek, ha megkerdezik mi a problema (oszinten lattam is, de ugy gondoltam pontot teszem a vegere, mert az interneten nagy a szaja sok mindenkinek, de eloben csak arcokat vagnak).

Mi a velemenyetek?

(Hangsulyozom, itt arrol van szo, amikor tenyleg fontos megenni a reggelit vagy az eppen aktualis napszaknak megfelelo etket egy tomegkozlekedesen., tehat, az ehseg itt nem lenyeg.!!)


Baba varo holgy a nagy vilagban. :)



#ital #Emberseg
2019. jan. 24. 08:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%

Most az a bajod, hogy te a buszon akarsz enni, másnak meg nem tetszik?

Zavaró és kész, különsebben nem izat egyébként, amíg nem valami erős szagút eszik valaki.

Inkább azon morfondíroznék, hogy mennyire higiénikus...

2019. jan. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
én azokat nem bírom akik morzsálnak mindenfele és söprik az előttük levőkre is, vagy csak nem tudnak kulturáltan enni
2019. jan. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Vonaton nagyon sokan szoktak enni.

Helyi közlekedésű buszon, metrón, villamoson, stb, amiken 5-10 percig ül az ember, nem igazán.

Engem nem zavar, csak ha

- büdöset eszik

- morzsál, vagy máshogy koszt, szememet csinál

És megértem, hogy van, amikor igenis muszáj enni/inni, pl. ha valaki rosszul van, mert leesett a cukra, vagy 30 fok van és muszáj innia az 40 fokos buszon, stb.

De mindent lehet kulturáltan. Ha buszoznom kell és félek, hogy rosszul leszek, akkor nem szendvicset viszek magammal, hanem egy csokit. Azt egyszerű megenni, nem zavaró.

2019. jan. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

1es valaszolo! Az a bajom, hogy azt se tudja miert eszem, es vagja a pofakat, szolni meg nem mer.

Es hangsulyozom: INDOKOLT esetben. En sem azert ettem, mert ehes voltam.


Koszi a valaszt, kulturaltan ettem szerintem, csak hogy az en esetemben a csoki nem johet szoba. Csalhatnek, ha jatszani akarnek, de szerintem senki ne kosson bele mit eszek, ha tenyleg normalisan fogyasztok. (serto hangnem nemlkul ertse ezt barki :))

2019. jan. 24. 09:52
 5/15 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb lenne, ha leírnád, hogy mi volt a szitu.

Most egy ember zavar, mert csúnyán nézett rád a buszon? Kit érdekel! Ennyire nem kell mindenen kiakadni, mert akkor egész nap csak aggódhatnál minden kis apróságon.

2019. jan. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

Nem nem illik, hanem nem szabad enni, ki van írva. Aki beteg, például cukorbeteg és ezért muszáj ennie, annak külön bérlete van erre, amin fel van tüntetve, hogy különleges személy, ehet.


Elméletileg. Nekem eddig senki nem szólt be, ha az utolsó falat trios pizzát még betömtem a számba a villamoson.

2019. jan. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, írd már le mi az az indokolt eset?


#1

2019. jan. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

buszon nem szabad általában, ezt szabályzatba is foglalják, viszont vonaton nem tiltják, gyakran utazok és látom, hogy sokan esznek. de egy 4-5 órás megállás nélküli vonatnál ez elvárható, hogy lehessen enni.

Engem az idegesít, akik alkohol isznak a vonaton, pl felszáll és egyből szedi elő a dobozos sört. gusztustalannak tartom, hogy nem bírja ki a kocsmáig vagy hazáig, hogy igyon.

2019. jan. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Reggel koran elkezdtem megenni a szendvicsemet, es egy no mellettem caccogott, latvanyosan elfordult es egyszer visszanezett. Megkerdeztem van e valami problemaja es azt mondta, hogy azt nezte sok van e meg ( pici toast szendvics volt), mert felfordul a szagtol a gyomra. Cukros kismama vagyok.. Nem azert ettem, mert ehes voltam, ha hamarabb eszem, az egesz nap borul es este 5 orakor enni utoljara nem leanyalom, ugy hogy estere ehes lennek, holott a babam miatt nem ehezhetek... Ez volt. Ezert kerdeztem, hogy ilyen indokolt esetekben most en voltam e, aki kellemetlenul erezze magat, merg meg mertem enni.
2019. jan. 24. 10:22
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát, ha valóban szagos volt, akkor igen, nagyon illetlen voltál. Oké, hogy kell enned. De akkor készíts olyat, ami nem szagos.
2019. jan. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!