Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tehetek pszihológuson...

Mit tehetek pszihológuson kívül, hogy ey változzon?

Figyelt kérdés

Próbálom nem nyafogósan megfogalmazni, remélem, nem lesz az.

Egyetemista vagyok külföldön, 2. félév, egy nagyon nemzetközi egyetemen. Szerencsére nagyon sok új embert ismertem meg, a nagy részük nagyon kedves, segítőkész, jó ember, ettől több barátom még soha nem volt.

És itt kezdődnek a problémák.

Bármikor megyünk bárhova közösen, és akár egy picit "elrontok" valami, valami nem úgy jön ki a számon, ahogy szeretném, valaki nem úgy reagál valamire amit mondtam, ahogyan számítottam, túl hangos voltam (magam szerint, többiek nem szóltak/reagáltak) vagy bármi hasonló, és kvázi elkezdek pánikolni, jobb szó híjján. Feltűnően csendes leszek, "kihűl" a kezem (volt, hogy valamelyik haverom valamiért megfogta a kezem egy ilyen eset adtán, és azt mondta, jég hideg a kezem, noha előtte pár perccel semmi ilyen nem volt). A legrosszabb talán mégis az, hogy egy olyan görcs keletkezik a gyomrom tájékán, ami olyan érzés, mintha követ nyeltem volna.


Általában ilyenkor kimegyek levegőzni, 10-20-25 percre, majd megpróbálok minimálisan még bevonni magamat a beszélgetésbe, de mihelyt hazaérek, vagy egyedül vagyok hazafelé, egyből elkezdenek kattogni a kerekek, hogy biztos megútáltak, vagy valakit megbántottam, vagy valami hasonló, egészen addig amig mondjuk kövi hétfőn, vagy kövi talin nem látom, hogyan állnak hozzám.


Akármennyire próbálom magammal megértetni, hogy ez már egyetem, ha bajuk lenne, megmondanák, meg amúgy is, eddig is megmondták mindenkinek, ha valami bajuk volt, nem hagy nyugodni ez az érzés, és már lassan megőrjít.


Tudom, hogy a legegyszerűbb valószínűleg pszihológus lenne, de még sajnos nem sikerült munkát találnom, szüleim tartanak el efektív, és nem akarok plusz 1 dolgot belekeverni, amíg nem tudok végre a saját lábamon megállni.


Ne haragudjatok, ha hosszú lett és esetleg érthetetlen, de nem tudom, mihez kezdjek.



2019. márc. 16. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szorongás, enyhe szociális fóbia, önbizalomhiány. Márpedig ehhez pszichológus kell, mert magadat nem tudod meggyőzni, hogy minden rendben van veled. Néhány alkalom is elég lenne, skype-on is lehet magyar pszichológussal. Azért önsegítő könyvekkel, cikkekkel próbálkozhatsz, de nehogy elvigyenek valami szektás, szcientológusi irányba. Ha a szüleidnek van pénzük, nyugodtan kérhetsz tőlük is, illetve ne add fel a munkakeresést, nem létezik, hogy nem találsz épp csak annyi órában, amiből a pszichológus kijön.
2019. márc. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon hasonló volt. Az önsegítő könyvek nem segítettek, csak egyre rosszabb volt tőlük, mert már azon is szorongtam, hogy nem úgy csinálom, ahogy írják.


Ami segített, hogy megbeszéltem a párommal, hogy szerintem elcsesztem. Elmondtam egy-egy barátomnak. Amikor rosszul érzem magam, mert úgy érzem, hogy a másik ember nem élvezi annyira a beszélgetést, akkor megkérdezem a páromat, hogy ő mit gondolt (ő baromi optimista, ezért úgy éli meg, hogy mindig mindenki örömmel beszélget).


Viszont az utóbbi időben eljutottam odáig, hogyha úgy érzem, hogy valamit nem jól csinálok, akkor beszélek a másik emberrel és elmondom neki, hogy nem jól fejeztem ki magam vagy ezt és ezt szerintem elrontottam és megkérdezem, hogy zavarta-e, igyekeznem kell-e változtatni rajta?


És aztán megnyugszom, mert általában elérhető célokat tűznek ki, sőt gyakran segítenek időben észbekapni, vagy kiderül, hogy fel sem tűnt nekik és továbbra is szeretnek még akkor is, ha a legnagyobb hibám szerint mindig mindenen össze-vissza szorongok :) (pedig én meg voltam róla győződve, hogy a legnagyobb hibám, hogy önkéntelenül megbántok másokat, kiderült hogy senki nem vette annak).

2019. márc. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
A nagy lótuszt kell ehhez pszichológus!. Szedjél be egy havi adag komolyabb dózisú B komplex vitamint, B1-el megfejelve.
2019. márc. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat. Sajnos a szüleimmel beszéltem, hogy mégis mi a szitu pénzügyileg, és a dán árak magyar fizu kombó nem nagyon enged most sok mindent az alapokon kívül, én meg nem fogom őket több dologgal nyúzni. Munkakeresést nem terveztem abbahagyni, csak még nem hallottam vissza sehonnan, éttermektől, hotelektől, gyáraktól, olyan helyekről, ahova elég, ha angolul tudok, vagy legalább nem baj, ha csak most kezdem tanulni aktívan.


Második, ezt csináltam én is, csak valahogy így is azt érzem, hogy zavaró tényező vagyok, csak "túl jófejek", stb, ráadásul volt, hogy megkérdeztem egyszer-egyszer, és azt kaptam, hogy "nem dehogy, de az már inkább offos, hogy ennyire nem bízol magadban", amivel most per pill nem tudok mit kezdeni.


Harmadik, köszi, most voltam dokinál, csináltak komplett vérképet, elvileg minden oksa, nincs semmiből hiányom, pedig én is gyankodtam már rá.


köszi mégegyszer mindenkinek!

2019. márc. 18. 19:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát, ha nincs rá anyagi lehetőség, akkor kénytelen vagy saját magadat összerántani. Tudatosan elhinni, hogy semmi rendkívüli, eltérő nincs benned, nincs okod a kisebbségi érzésre. Az önterápia ingyen van. Take it easy!
2019. márc. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

"Harmadik, köszi, most voltam dokinál, csináltak komplett vérképet, elvileg minden oksa, nincs semmiből hiányom, pedig én is gyankodtam már rá."

Nincs a nagy lótuszt nincs! Ma mindenkinek van valamilyen hiánya, tekintve, hogy a zöldségek-gyümölcsök beltartalmi értéke szó szerint a 0-hoz konvergál. 1964-től '97-ig 95%-kal csökkent! Későbbi adat már nincs is. A jóléti társadalmak minden polgára minőségi éhezésben szenved. a javasolt értékeket ráadásul a WTO (Kereskedelmi Világszervezet) határozza meg. Nem a dokik, nem az egészségügy. A B vitamin napi szükséges mennyiségét 60mg-ban szabták meg, pedig G-okban kellene mérni.

A másik dolog meg, hogy a bélflórát semmiféle vérkép nem vizsgálja. Márpedig (félresöpört) kutatások szerint a depressziósok bélflórájából teljesen hiányzik két baktériumtörzs: a Coprococcus és a Dialister. Miután 40 éve olajokat eszünk zsír helyett, nem ürül az epe, nem tudja kordában tartani a rossz bélbaktériumokat, így sok esetben azok kerülnek túlsúlyba.

Tovább is van, mondjam még?

2019. márc. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!