Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek miért dohányoznak...

Szerintetek miért dohányoznak még mindig ennyien? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már az is tudja, aki barlangban laki, hogy a dohányzás nagyon káros az egészségre (még ránk is, passzívokra). Az lenne a kérdésem, hogy miért nem teszik le? Egyetemista vagyok, rengeteget járok a társaim között, de 10 lépést nem tudok tenni úgy, hogy ne találkozzak egy pöfékelőssel sem. Aztán arról nem is beszélve, hogy így ismerkedni sem lehet nagyon, mert én, aki nem dohányzom, 100%, hogy nem fogok egy dohányossal összejönni, mert utálom a bagót. Persze, nem mindenki szívja, viszont én úgy látom, hogy kezd megint egyre terjedni. Sokszor volt már olyan, hogy ha találok egy normális beszélgetőtársat, de így programot sem lehet szervezni, mert nagyon büdösek a bagósok, még akkor is, ha éppen nem csinálják, mert hát ugye beleivódik a szag a ruhába, kocsiba táskába stb.

2019. ápr. 1. 17:23
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
#10 Köszi, ez igaz, hogy város és a nagy számok törvénye.
2019. ápr. 1. 18:42
 12/25 A kérdező kommentje:

Azt viszont még mindig nem válaszolta meg senki konkrétan, hogy mitől menő bagózni ma... ami még ijesztőbb, hogy fiatal lányokat is látok, mintha nem tudnák, hogy ezzel a jövőbeli gyermekvállalást is veszélyeztetik, ezt miért nem fogják fel? És itt nem azokra gondolok, akik mindenkivel összefekszenek, hanem a külsejükre adó, normális emberek is csinálják. Erről már egy komplett tanulmányt is lehetne írni.

Ja, és 21F vagyok, és elsősorban a korosztályom véleményére vagyok kíváncsi, de bárki írhat véleményt, akár egy dohányzás melletti érvet is meghallgatok, mert érdekes lenne olyantól is hallani.

2019. ápr. 1. 18:45
 13/25 anonim ***** válasza:
89%

Válaszolok én neked ha ennyire érdekelnek az okok. Persze csak a sajátjaimmal tudok szolgálni.

Mert szeretem. Mert rohadt jó az első reggeli kávémmal rágyújtani. Mert ez az egyetlen káros szenvedélyem, és addig fogom szívni amíg kedvem tartja. Ha ezt szeretem, nem vonom meg magamtól mert más ezt mondja. Egy életem van, én döntök róla. ELLENBEN: Soha nem dobom el az utcán, MINDIG keresek egy olyan kukát aminek hamusa van és ott nyomom el. Igen, biztos hihetetlen, de ez is szemetelés lenne, én pedig nem szemetelek. Ha bárki jön velem szemben az utcán (idősek és gyerekek, babakocsisok főleg) a másik kezembe veszem át arra az egy másodpercre hogy ne rá menjen a füst. Itthon kizárólag az erkélyen gyújtok rá.

Az hogy közvetve te is szívod... Ha nem lennének dohányosok, az autókat tiltanád ki, csak hogy beleköss valakibe. Maradjunk annyiban hogy majd én eldöntöm hogy ciki-e számomra, majd én eldöntöm hogy szívom-e.

2019. ápr. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
#13 Ha az utolsó bekezdést lehagytad volna, az király lett volna, de hogy te is képes vagy azt írni, hogy csak azért töltök itt időt, hogy másba belekössek, ez nevetséges. Ezek szerint nagyon kevesen értették meg a kérdést, de nem baj, nem számítottam másra. Az első két bekezdést köszi.
2019. ápr. 2. 08:31
 15/25 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem azért, mert ahogy valaki előttem is írta, ez számít menőnek, ha társaságban vannak, és nem akarnak kimaradni belőle. Pedig szerintem pont az a menő, aki tud NEM-et mondani, főleg ilyen dolgoknál.
2019. ápr. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
80%
13 vagyok. Az utolsó bekezdés azért került oda, mert te is szép szavakkal illettél embereket, akiket nem ismersz. Írtad hogy szánalmasak a dohányosok és büdösek. Általánosítasz. Se szánalmas nem vagyok, se büdös. Ami igaz az igaz, kétszer annyit kell figyelnem a száj-és bőrápolásra, DE nem vagyok büdös. Úgyhogy te nem csak érdeklődtél a kérdés iránt. Ezért az utolsó bekezdés.
2019. ápr. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
#16 (13) Sajnálom, hogy magadra vetted, de rengeteg dohányos ismerősöm van, így nem tudok kivételt tenni, mint egy olyan, aki csak az utcán megy el néhány mellett. Nyilván pedig nem az általánosítás volt a célom.
2019. ápr. 2. 14:35
 18/25 anonim ***** válasza:

Ma én is épp ezen gondolkoztam, biosztétel ismétlése közben. Nem is gondolkoztam, szörnyűlködtem, hogy közvetlen ismerőseim, családtagjaim miért ilyen buták és felelőtlenek.

Ami téged zavar, az mondhatni, kényelmi. Büdős, igen; beleivódik a ruhába igen; én is rühellem, amikor az utcán sétálva vadidegen rám fújja a füstöt; de az élattani hatásait aggasztóbbnak gondolom.

2019. ápr. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
44%
Még valami: lehetnek a dohányosok “jó emberek”, ápoltak stb, de a saját magukkal szembeni igénytelenség nem kérdés, emellett felelőtlenek és nem toleránsak másokkal (a nemdohányzókkal) szemben.
2019. ápr. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

#18 Köszi a választ, a biológiai része engem is aggaszt, mert belélegezve minket is roncsol, de tény, hogy emellett a szaga is kellemetlen, ami tényleg kényelmi, dehát más nem is lehetne.


Azzal, hogy a megállókban (pedig tiltott) és olyan helyeken, ahol sűrű a forgalom is szívják, az tényleg bunkóság, naponta látok ráadásul olyat, aki el is dobja, de hiába szólni, még neki áll feljebb, hogy mit szólok be :D Ráadásul úgy, hogy közterületen szórja el és szívom az ő füstjét...


Lehet jönni, hogy ez hiszti, mert nem az, hanem a valóság leírva, a hiszti az lenne, ha az egész életem ezekről szólna, amíg be nem tiltják teljesen a dohányzást.

2019. ápr. 4. 08:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!