Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Orulni amink van vagy mindig...

Orulni amink van vagy mindig feljebb vagyni?

Figyelt kérdés
Mostaban nagyon sokat gondolkozom azon, hogy milyen munkat valasszak majd (16 vagyok,fiu). Mivel nem szeretek tanulni, jobban szeretek sportolni meg fizikailag tenni valamit (marmint nem szemetet szedni meg foldet lapotolni, hanem sportolni,futni,edzeni) mint bemagolni egy hatalmas anyagot vagy ugy amugy sokat tanulni, persze ha muszaj megtanulom de mekem szenvedes,szoval ahhoz hogy jol keressek (ezt ugy kell erteni hogy egy jobb bmw-m legyen pl, vagy ne kelljen semmire sajnalni a penzt,ami hetkoznapi dolog,nyilvan nem arra gondolok hogy egy yachtra minden megeroltetes es sporolas nelkul legyen penzem) sokat kell tanulnom amig nem szeretek,meg lehet a munkamat se elveznem,de viszont ha olyat csinalok amit jobbsn szeretek, az nem fog ugy jovodelmezni mint egy tanultabb munka,mivel sportolo nem leszek, es lehet hogy boldogabb lennek,de amikor meglatnak mast ahogy ketszef akkora haza lett mint nekem ugy higy nem volt tobb lehetosege/eselye hogy elerje ezt,akkor biztos vagyok benne hogy elegedetlen lennek magammal. Elgondolkodok azon hogy szegenyebb orszagokban egy focilabdanak is tudnak orulni,akkor ha nekem nem lesz bmw-m akkor maris nem er semmit az eletem(nem azert szeretnek bmw-t hogy attol tobb legyek vagy felvagjak vele,hanem mert mar 5-6 eves korom ota az a vagyam hogy legyen egy,5-6 eves korom ota a kedvenc autom mert annyira tetszik) szovsl nem tudom eldonteni hogy melyik utat/eletet valasszam,inkabb azt ahol inkabb azt csinalom amit szeretek, vagy azt amivel megvehetem azt ami szeretek, eleg penzcentrikusnak fedeztem fel magam szoval fogalmam sincs melyik lenne a helyes/jobb

2019. ápr. 11. 17:00
 1/3 A kérdező kommentje:
Hozzatennem azt,hogy maximalista vagyok nehany teruleten,szoval soh nem lennek elegedett azzal se ha 2 bmw-m lenne mert masnak 2 lamborghinije van, de szegyelnem magam azok elott akiknek alig van valamijuk
2019. ápr. 11. 17:02
 2/3 anonim ***** válasza:

Természetesen az a jó, ha valaki annak tud örülni, amije van. Mert ez nem zárja ki a fejlődés lehetőségét.


Az viszont igen, ha valakire túl nagy hatást gyakorol az anyagi vagyon, és ennek alárendelve hajszolja magát az életben. Ez tönkre tudja tenni az embert mind fizikálisan, mint mentálisan. Arról meg nem is beszélve, hogy értelme sincsen, mert nem vezet sehová. Elvégre mindig lesz valaki, aki nálad is módosabban él. Ezzel tehát magadat teszed tönkre, ha ebben a szemléletben akarsz élni.

2019. ápr. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is-is.


Értékelni kell az adott szintet amit elértünk és mindent amink van. Viszont mellette jó ha nézi az ember, hogyan juthat fentebb, hogyan növelhetné az életminőségét, vagy hogyan kereshet többet kevesebb munkával.

2019. ápr. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!