Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi értelme annak, hogy egy...

Mi értelme annak, hogy egy párnak közös Facebook fiókja van?

Figyelt kérdés

Néha látok olyasmit, hogy egy párnak akik kapcsolatban élnek, közös Facebook profiljuk van: ilyenkor elgondolkodom, hogy ennyire kontrolláló lenne valamelyik fél, hogy megpróbálja megakadályozni hogy valakivel online chateljen, vagy mi értelme van ennek?


Sokszor még csak nem is idősek, hogy technikai akadályai legyenek, szimplán csak "egyszerűbb" embereknek tűnnek



Ti belemennétek ilyesmibe?

Szerintem semmi köze egy nőnek sem, még ha kapcsolatban is vagyunk, az én privát beszélgetéseimhez, ugyanúgy mint ahogy nekem sem az övéihez



2019. máj. 5. 15:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
77%

Valamennyire jó ötletnek is tartom, és rossz ötletnek is. Példa okáért: Az én anyukámnak és mostmár férjének közös facebookjuk van. Ezt így eldöntötték, hogy ne legyen féltékenységi hacacáré és kész.

Igazából ha csak nincs rejtegetnivalója az embernek, akkor nem belefér? Ugyan úgy mindketten használják, beszélgetnek ismerőseikkel és ennyi. Igazából tisztelet kérdése, hogy a másik beleolvas e abba, amit a párja beszélt a haverjával. Nincs ezen mit túlgondolni.

Ebben a mai zűrzavaros világban az embernek megnyugtató, hogy nem amiatt kell izgulni, hogy a párja titokban mással chatelget, hanem csak simán baráti csevej.

De egyfelől tényleg rossz, mert kialakulhat egy olyan érzés, hogy nem kap elég személyes teret, stb... Én arra azt mondom, hogy lehet hívni is a másikat. Szerintem a párok el tudják dönteni, hogy most legyen e közös vagy saját-saját és kész.

Nekem a párommal pl. saját van, de ha azt mondaná legyen közös, akkor lenne közös. Igazából engem nem zavarna, hiszen én személy szerint csak arra használom a facebookot, hogy tudjak vicces posztokat olvasgatni az unalmas perceimben, valamint szüleimmel és régi jó barátokkal tudjam tartani a kapcsolatot.

2019. máj. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
70%
Nevetségesnek és gyerekesnek tartom.
2019. máj. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ez szerintem kizárólag attól függ, hogy az embernek milyen szerepet tölt be az életében a Facebook. Természetesen, ha ott éli az életét, akkor az is teljesen átminősül magánszférává.

Tudom, hogy brit kutatók kimutatták, hogy a Facebook-on kívül nincs élet, de mégis vannak olyan marslakók, akik képesek nélküle is életjeleket mutatni. Vannak pl. akik úgy gondolják, hogy a Facebook "túl sokat akar tudni" az emberről és ezért nagyon korlátozottan használják, nem építenek hatalmas ismeretségi hálót, jól meggondolják, mire kattintanak rá, mit írnak üzenetként. Másokat annyira lefoglal a 3D életük, hogy idejük sincs a Fb-ra nézni. Vannak, akik egyáltalán nem tulajdonítanak jelentőséget a Facebook-nak. Nincs lájkfüggőségük, egyáltalán nem használják privát kapcsolattartásra az oldalt, olyan szintű az életükben a Fb, mint egy post-it-re írt üzenet a hűtőszekrényen. Csak valami átlag, egyáltalán nem személyes dolog, amit nincs miért titkolni.

Ha valakinek tehát nem magánszférája a Fész, semmi olyat nem intéz rajta, ami ide tartozna, nincs jelentősége annak, hogy közös vagy nem közös valakivel. Van, aki pl. ódzkodik attól, hogy egyáltalán generáljon magának profilt, de ha van valaki, aki "odaengedi" néha, az úgy oké. Szerintem meg lehet érteni ezeket az embereket és nézőpontokat is.

Szerintem a legtöbb esetben ez kizárólag praktikusság és nem kontrollmánia. Az egyébként meglepő nekem, hogy sokaknak egyedül a kontroll és kíváncsiskodás jut eszébe okként, de ez inkább azt a kérdést veti fel, hogy miért éppen ez merül fel valakiben. ;)

2019. máj. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Értelmetlen lenne a közös profil. A Facebook felhasználási feltételei egyébként nem is engedik ezt meg.
2023. aug. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!