Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek igénytelenség, ha...

Szerintetek igénytelenség, ha valaki otthonra nem öltözik fel szépen?

Figyelt kérdés

Én itthonra régi, kinyúlt, eseteként öblítő-foltos ruhákat veszek fel, már ha egyáltalán átveszem a pizsamámat. Ilyen állapotban nyilván nem hívok magamhoz vendégeket, szóval csak olyankor vagyok így itthon, mikor nem tudok róla, hogy bárki is jönne hozzánk, egyrészt mert ezek a ruhák kényelmesek, másrészt ha pl. olyan kedvem van, nem sajnálom bennük elkezdeni felnyalni a lakást. Ja és nem utolsó sorban itthonra melltartót se veszek fel, bár az nem szúr annyira szemet szerintem, hacsak valaki nem direkt azt nézi.

De sajna van, hogy mégis jön hozzánk valaki és ajtót kell így nyitnom, ahogy ma is történt....Szóval most félek, az illető nagyon igénytelennek, undorítónak tart emiatt :/

Én nem szoktam amúgy így kérés vagy előzetes bejelentés nélkül beállítani másokhoz, csak egyszer fordult elő, hogy át kellett szaladnom valamiért a szomszédba egy késő vasárnap délután folyamán és a szomszéd lány farmerben meg egy tök szép blúzban nyitott ajtót és rögtön arra gondoltam, hogy Jézusom, ő még hétvégén is egész nap úgy néz ki, mintha iskolába/dolgozni menne, míg nekem a legelső dolgom, ahogy hazaérek, az, hogy lezuhanyzok és átveszem a pizsamámat....

Szóval szerintetek csak én vagyok ekkora selejt? Vagy mások is ilyen béna ruhákban vannak otthon, amikor épp nem várnak semmit és a szomszéd lány csak azon kevés kivétel egyike, aki még ha egész nap ki se mozdul otthonról, akkor is farmert vesz fel?


2019. máj. 15. 15:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%
Ez teljesen normalis mi a tokomnek rittyentsem ki magam?
2019. máj. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem meg igenis igénytelenség.

Nem kell "ünnelös" öltözetben lenni, de tiszta, nem foltos, nem kinyúlt ruházat alapvetö igény kellene, hogy legyen.

Attól, hogy igényés, még lehet kényelmes és igényes ember nem azért akar rendesen kinézni (öltözet, tisztaság), mert "valaki jön és meglátja", hanem mert alapból igényen önmagával szemben is.

2019. máj. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom, nekem egyáltalán nincsenek régi ütött-kopott, foltos, kinyúlt cuccaim, amint elhasználok valamit, kidobom. Otthon se szeretek úgy kinézni, mint akit a kutya szájából rángattak ki, szerintem gond nélkül fel lehet öltözni kényelmesen és mégis normálisan otthonra. Általában leggings + hosszú póló van rajtam, de van olyan melegítőalsóm is, ami teljesen rendben van és nem szégyellnék benne ajtót nyitni. Nem rittyentem ki magam otthonra, sőt, de az otthoni gönceim szerintem teljesen vállalhatóak.

DE! Ettől még egyáltalán nem vagy selejt és ne foglalkozz azzal, ha valaki cikinek tartja. Nem kell senkinek megfelelned saját magadon kívül :) Szerintem sokkal gázabb, ha valaki otthon se tudja elengedni magát és ott is úgy néz ki, mint ha bálba menne.

2019. máj. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
77%

Miért, figyeled, mikor hova megy a szomszéd? :D

Én is azt hordom itthon, amit utcára már nem vennék fel, de ez elég tágas fogalom. Lehet "tök szép" ruha, csak éppen egynyári divat volt valamikor 5 éve és már nem hordom kint. Lehet kicsit szakadt, kicsit foltos, épp mi akad a kezembe és mi az aznapi terv. Én sem nagytakarítok szép cuccban. Melltartót, sminket nem hordok itthonra, kell a nyugalom a bőrömnek is, a "kirittyentés" csúcsa, amikor a reggeli fogmosás után még meg is fésülködöm.

Viszont, esténként simán meglehet, hogy teljes harci puccban találsz itthon, mert ha hazajövök valahonnan, sokszor nincs se kedvem, sem időm lefekvés előtt többször átöltözni.

2019. máj. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk 3 napja szakad az eső és fúj a szél. Holnapig szabin vagyok.

Ma egésznap a majmos kezes lábas pizsimben vagyok. :) Nem várok senkit. Ha viszont valaki csengetne a kaputelón, simán beleugrok normális ruhába addig míg felér.

2019. máj. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
81%

Hát, szépen én se vagyok felöltözve, de a szemét szerintem a kukába való, értsd kinyúlt, foltos, lyukas ruhákat én speciel nem takargatok, esetleg takarítós rongynak, vagy ha van ép része, akkor textilalapanyagnak. Pizsit meg 10 éves korom óta nem tartok. :D Nekem ez olyan fura... van egy csomó jó pólóm, azok otthonra is jók, plusz valami melegítő vagy cicanaci, kényelemben ugyanott van, mint a kuka kategóriás ruhák (sőt..), csak így nem vesz el egy csomó tárolóhelyet a szekrényemből, hogy szemetet takargassak ott.

Melltartót én se hordok, kb az előszobában veszem le, utálom.

Amúgy én is nyitottam már ajtót "kicsípve" hétvégén, mikor épp készültem valahova, vagy hazaértem. :D

De egyébként otthon szerintem mindenki abban legyen, amiben jól érzi magát. Ha nekem nem tetszik egy ismerősöm otthoni viselete, akkor majd nem állítok be hozzá szó nélkül, és kész.

2019. máj. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
75%

#6 kiegészítés:

Mármint nekem az a fura, hogy másoknak ilyen sok helyük van hogy külön tárolják a "kimenős" meg az "otthoni" ruhákat, és van tároló az ilyesmiknek is. Mi kemény szelektálással épp hogy beférünk a szekrényekbe, nekem olyan elképzelhetetlen, hogy így pazaroljuk a helyet. :)

2019. máj. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
84%
Én sokszor előfordul, hogy csak pizsiben vagyok egész nap. Kit érdekel? Ajtónyitáshoz meg van külön ruha amit kb 1 perc alatt felveszek, addig bírja ki.
2019. máj. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
10%

És akkor csodálkoznak a nök, hogy igen hamar elhagyja öket a párjuk.

Amíg együttjárnak, addig csak szépen felöltözve, tisztán, rendesen látja öket, aztán meg, amikor összekerülnek, akkor a vonzó, csinos, ápolt nö helyett kapnak egy elehanyagolt madárijesztöt!


Ez Nyugaton elképzelhetetlen, senki (sem nö, sem férfi) nem mászkál egész nap pizsamában, vagy szakadt, ócska, félrongyos öltözetben, hanem mindenki legalább is tiszta, saját méretü, normális állapotú nadrág-póló-pulóverben van.

Ha kifejezetten piszkos munkát végez, ahhoz vesz fel esetleg olyat, amin festékfoltok vagy hasonló van, de csak a munka idejére, utána megmosdik és megint kultúrált öltözetet vesz fel.

2019. máj. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
91%

"Ez Nyugaton elképzelhetetlen, senki (sem nö, sem férfi) nem mászkál egész nap pizsamában, vagy szakadt, ócska, félrongyos öltözetben, hanem mindenki legalább is tiszta, saját méretü, normális állapotú nadrág-póló-pulóverben van."

:DDDD Ugye te még sosem voltál például Angliában, ahol még boltba is szakadtan pizsamába járnak rengetegen?

2019. máj. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!