Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek igénytelenség, ha...

Szerintetek igénytelenség, ha valaki otthonra nem öltözik fel szépen?

Figyelt kérdés

Én itthonra régi, kinyúlt, eseteként öblítő-foltos ruhákat veszek fel, már ha egyáltalán átveszem a pizsamámat. Ilyen állapotban nyilván nem hívok magamhoz vendégeket, szóval csak olyankor vagyok így itthon, mikor nem tudok róla, hogy bárki is jönne hozzánk, egyrészt mert ezek a ruhák kényelmesek, másrészt ha pl. olyan kedvem van, nem sajnálom bennük elkezdeni felnyalni a lakást. Ja és nem utolsó sorban itthonra melltartót se veszek fel, bár az nem szúr annyira szemet szerintem, hacsak valaki nem direkt azt nézi.

De sajna van, hogy mégis jön hozzánk valaki és ajtót kell így nyitnom, ahogy ma is történt....Szóval most félek, az illető nagyon igénytelennek, undorítónak tart emiatt :/

Én nem szoktam amúgy így kérés vagy előzetes bejelentés nélkül beállítani másokhoz, csak egyszer fordult elő, hogy át kellett szaladnom valamiért a szomszédba egy késő vasárnap délután folyamán és a szomszéd lány farmerben meg egy tök szép blúzban nyitott ajtót és rögtön arra gondoltam, hogy Jézusom, ő még hétvégén is egész nap úgy néz ki, mintha iskolába/dolgozni menne, míg nekem a legelső dolgom, ahogy hazaérek, az, hogy lezuhanyzok és átveszem a pizsamámat....

Szóval szerintetek csak én vagyok ekkora selejt? Vagy mások is ilyen béna ruhákban vannak otthon, amikor épp nem várnak semmit és a szomszéd lány csak azon kevés kivétel egyike, aki még ha egész nap ki se mozdul otthonról, akkor is farmert vesz fel?


2019. máj. 15. 15:11
1 2 3
 21/28 anonim válasza:
62%

Én az utcára is kényelmesen öltözök, ami oda már nem jó az megy otthoninak. Például valami folt nem jön ki belőle teljesen vagy javítva van vagy kifogytam belőle.


Azon kívül pl trikókat, cicanadrágot otthonra meg utcára is. Melltartót meg sehová.


A páromat annyiban érdekli az öltözködésem, hogy ne lássanak meg mások meztelenül, a sminket meg büdösnek tartja.

2019. máj. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
87%

Ittjon tobbnyire trikoban melltarto nelkul, es egy kenyelmes pamutbugyiban vagyok. Ha huvosebb van, akkor leggings. Nem flancolok, de szeretem ha nem kenyelmetlemul agyonnyuzott cucc.

A nagyon kinyult ocska cuccokat kidobom, max egy polot tartok meg hajfesteshez/takaritashoz.

2019. máj. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
85%

Na, ahogy látom már aktivizálta magát az igényességkommandó.

Kérdező, ettől nem vagy igénytelen, ne aggódj. Otthon abban a cuccban vagy, amiben jól esik, ha valaki pedig bejelentés nélkül, váratlanul állít be hozzád, akkor számolnia kell vele, hogy épp nem leszel puccba vágva.

Ha nem tervezek sehova se menni, akkor az én otthoni viseletemben is előfordulnak lyukas pólók, szakadt nadrágok. Hívatlan vendégeknek eleve nem sűrűn nyitok ajtót, ha pedig mégis, akkor max gyorsan átcserélem a pólómat egy vállalhatóra, vagy felkapok magamra egy pulcsit és meg is van oldva a dolog. De nem arra szoktam alapozni a napjaimat, hogy "jajj, mi lesz ha hirtelen jön valaki??". Ki nem sz**ja le???

Arról a szomszédlányról meg nem tudhatod, hogy épp nem készült -e valahová, vagy nem jött meg valahonnan. Ha hazajövök valahonnan és utcai ruhában vagyok, akkor általában már én is magamon hagyom azt fürdésig.

2019. máj. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
68%

#19

Én nem pontoztalak le, de gondolom az a baj, hogy nem tárolsz hulladékot a ruhás szekrényben. Én se, rám is nyomkodták a pirosat.

¯\_(ツ)_/¯

2019. máj. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
63%

A legnagyobb gond a többség gondolkodásával, hogy csak két végletet tudnak elképzeni: vagy szakadt, ócska ruhák, vagy ünneplö ruha!

Normális (és igényes) ember otthon egyiket sem hordja a mindennapokban, hanem kényelmes, csinos öltözetet, pl. póló, leggings, stretchfarmer, szabadidöruha - ami nem egyenlö a szétnyúlt melegítövel!

A másik tévedés, hogy egy igényes ember nem azért figyel ida a kinézetére, mert "ha jön valaki", hanem ez saját belsö igénye, egyszerüen nem érzi amgát jól elhanyagolt állapotban. (és itt sem a túltolzt smink, stb a lényeg, hanem hogy tisztán, megmosakodva, megfésülködve és rendes öltözetben van akkor is, ha egyedül van a lakásban.


Egy régebbi kommenthez meg lenne egy kérdésem. A válaszoló írta, hogy takarítás után a rajta lévö ruhát ki kellett dobnia, mert nem lehetett volna többé kimosni. Ezt nem tudom leképzeni, hoyg lehet egy lakás annyira koszos, hogy még a takarító valaki ruhája is tönkremegy, mire valamennyire is tiszta lesz.

Nekem még költözés és komplett renoválás után is kimosható volt minden rajtam lévö ruhadarab. (Jó, a festéshez egy direkt "festös" felsöt-nadrágot használok, de ez is tiszta, eltekintve a festékfoltoktól)

2019. máj. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
29%

#25

Teljes mértékben egyetértek.

Én ezt komolyan nem tudom megérteni. Valaki vesz azért direkt ronda pólókat, hogy jó lesz otthonra, vagy ezt hogy kell elképzelni? :D

Mert nekem vannak pólóim. Nem tudom hány darab. Azok közül felveszek egyet reggel, és tök mindegy, hogy munkába megyek, boltba, vagy csak a nappaliba, az van rajtam. Mi a túróért takargatnék arra direkt pólót, hogy otthonra ronda legyen? Ez nekem teljesen logikátlan. :D

(Jah, egyetlen egy foltos van nekem is, szintén festéshez. Meg van egy gatyám kertészkedéshez, ami nem baj, ha fűfoltos lesz, ennyi. Más házimunkát én se tudok elképzelni, ami annyira kitakaríthatatlanul koszos lenne...)

2019. máj. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem a lakás volt annyira koszos, hanem sikerült a pólómra borítani valamit takarításkor, így inkább kidobtam.

De nem hiszem, hogy emiatt magyarázattal tartoznék bárkinek.


26, Én is írtam, hogy vannak külön otthonra vásárolt pólóim.

Nem rondák, hanem mintásak, viccesek, feliratosak, amiket a koromnál fogva (25) már nem vennék fel az utcára, viszont nagyon tetszik.

2019. máj. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
35%
ma 09:12-es: akkor félreérettelek, elnézést!
2019. máj. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!