Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek igénytelenség, ha...

Szerintetek igénytelenség, ha valaki otthonra nem öltözik fel szépen?

Figyelt kérdés

Én itthonra régi, kinyúlt, eseteként öblítő-foltos ruhákat veszek fel, már ha egyáltalán átveszem a pizsamámat. Ilyen állapotban nyilván nem hívok magamhoz vendégeket, szóval csak olyankor vagyok így itthon, mikor nem tudok róla, hogy bárki is jönne hozzánk, egyrészt mert ezek a ruhák kényelmesek, másrészt ha pl. olyan kedvem van, nem sajnálom bennük elkezdeni felnyalni a lakást. Ja és nem utolsó sorban itthonra melltartót se veszek fel, bár az nem szúr annyira szemet szerintem, hacsak valaki nem direkt azt nézi.

De sajna van, hogy mégis jön hozzánk valaki és ajtót kell így nyitnom, ahogy ma is történt....Szóval most félek, az illető nagyon igénytelennek, undorítónak tart emiatt :/

Én nem szoktam amúgy így kérés vagy előzetes bejelentés nélkül beállítani másokhoz, csak egyszer fordult elő, hogy át kellett szaladnom valamiért a szomszédba egy késő vasárnap délután folyamán és a szomszéd lány farmerben meg egy tök szép blúzban nyitott ajtót és rögtön arra gondoltam, hogy Jézusom, ő még hétvégén is egész nap úgy néz ki, mintha iskolába/dolgozni menne, míg nekem a legelső dolgom, ahogy hazaérek, az, hogy lezuhanyzok és átveszem a pizsamámat....

Szóval szerintetek csak én vagyok ekkora selejt? Vagy mások is ilyen béna ruhákban vannak otthon, amikor épp nem várnak semmit és a szomszéd lány csak azon kevés kivétel egyike, aki még ha egész nap ki se mozdul otthonról, akkor is farmert vesz fel?


2019. máj. 15. 15:11
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
95%
Kertes ház, elég nagy portával, gyümölcsössel. Mindig van mit csinálni, ha más nem, akkor barkácsolok. Nyilván nem fogom a normális ruháim összeretkelni (mert kimosni is nekem kell legtöbbször) Ha ilyen szar idő van, mit pl mostanában, képes vagyok egész nap Donald kacsázni. Ha véletlen csengetne valaki, semmiből nem tart ajtónyitás előtt belelépni egy nadrágba.
2019. máj. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
86%

6-7-es, én elég háklis vagyok az utcai ruháimra, gyűrődősek is, minden ami befér, akasztós szekrényben van. Gyakorlatilag csak a farmerjaim és az otthoni cuccok kerülnek a polcomra, kényelmesen megférnek egymással :D Nekem van kifejezetten foltos ruhám, mint írtam, abban szoktam nagytakarítani meg koszos munkákat végezni. A többi végül is még akár csinosnak is modható, mert elég gyakran szorítorozom az utcai szettem, forognak rendesen az otthoniak is.


9-es, ha megkérdezed a férjemet, hogy mi legyen rajtam otthon, azt fogja mondani, hogy SEMMI. Emellett folyton szívja a vérem, hogy miért takarom el az arcom sminkkel, amikor elmegyek otthonról. Meg is sértődne, ha azzal foglalkoznék hogy otthonra is puccba vágjam magam ahelyett, hogy egymással foglalkozzunk. Bár igaz, a mi házasságunk működőképes, nem háztáji prosti vagyok. Szóval, nem kéne általánosítani. Másrészt, szoktunk munkaügyben Amerikába járni, legutóbb egy kolléga alsógatyában és kinyúlt pólóban jött át egy rekesz sörrel, holott ott voltam én is, ugye. Szerintem álmodozz csak tovább :D

2019. máj. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
96%

Én foltos, szakadt ruhát a festéshez vagy a kerti munkához szoktam felvenni, mert annak mindegy. Itthon sem rittyentem ki magam, de normális melegítő van rajtam neg melegítő felső. Nekem melltartó kell sajna, mert zavar ha "lóg", de abból is itthonra sportmelltartót hordok.


De egyébként otthon vagy, öltözz úgy, ahogy kényelmes es jól érzed magad! :)

2019. máj. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Ettöl még nem vagy selejt! Se kevesebb.
2019. máj. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
93%

Kinyúlt, vagy foltos pólókat vagy takarításra használom, vagy esetleg kerti munkához, festéshez, de ez utóbbihoz nincs szükség 10-20 rossz póló őrizgetésére.

Nem szoktam sok ruhát venni, vagy kidobni, de annak sem látom az értelmét, hogy egy fél szekrényt kinyúlt, kihízott vagy ép kifogyott ruhák töltsenek meg.

Én általában egyszerű tipikusan egyszínű pólóban, és melegítő nadrágban, vagy rövidnadrágban szoktam itthon lenni, nem veszek fel farmert, vagy szövetnadrágot, illetve nem veszek fel inget, vagy galléros pólót, csak ha tudom, hogy jön valaki.

Egyszóval, itthon nem öltözők úgy, mintha mennék valahova, de azért ha postásnak, stb idegennek ajtót kell nyitni, vagy beesik valaki, akkor sem érzem magam hülyén. 24/f

2019. máj. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
77%

Szakadt, foltos ruháim nincsenek még itthonra se, de tény, hogy külön vannak az utcai és az otthoni pólóim, farmereim (sztrecces anyagúak, még mielőtt valaki a szívéhez kap), szoknyáim, nyáriruháim.

Ha takarítok, az más, olyankor olyasmit veszek fel, amiért tényleg nem kár (volt, amit ki is dobtam utána, mert nem tudtam volna kimosni rendesen).

Most pl farmershortban vagyok, ami már túl rövid lenne utcai viseletnek (kamaszkoromból van, akkor még elment), meg egy póló, ami szintén otthoni, de ezek legtöbbjét direkt otthonra is vettem. Pl cuki pandás, amit imádok, de kicsit öreg vagyok már ahhoz, hogy emberek közé is felvegyem.

Melltartó mindig van rajtam otthon is, másként kényelmetlen a létezés (vékony vagyok nagy mellekkel).

Volt már, hogy a postásnak fürdőköpenyben és kócosan nyitottam ajtót, mert épp a reggeli kávém fölött ültem, amikor csengetett.

Ez teljesen normális szerintem.

A szemetet is leviszem úgy, ahogy otthon vagyok, ahogy a vívezetékszerelőt is beengedtem múltkor az alagsorba tél közepén nyáriruhácskában, mert a lakásban meleg van.


Aki írta, Nyugaton pizsamában is elmennek vásárolni: Igaz. Kint élek, és láttam már én is érdekes dolgokat.

2019. máj. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem az.
2019. máj. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
91%

Akkor igénytelen vagyok. Nekem az otthoni felsőim télen nyáron ilyenek.


[link]


Kivéve, hogy pont feketében nincs, de minden más színben igen. És pont azért lettek itthoniak, mert egy pici szépséghiba lett rajtuk, de nem néznek ki csövesnek. Van külön egy darab csöves pólóm, amiben hajat és falat festek. Az itthoniak annyiban igénytelenek, hogy mondjuk nagyon kifakultak vagy kibolyhosodtak a mosásban, vagy rácseppent a Domestos, és ott kijött a szín, vagy az isten tudja, hogy, lett rajta egy 1 mm átmérőjű lyuk a háta közepén vagy az alsó részén.


Nem tehetem meg, hogy havonta beújítsak egy itthoni garnitúrát azért, hogy kilyukadjon, kifakuljon.

2019. máj. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
64%

Aki lepontozta a válaszom, megmondaná, mi nem tetszett benne?


16

2019. máj. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Rajtam otthon csak akkor van “utcai” ruha, smink stb., ha voltam valahol és még nem öltöztem át vagy úgy vagyok vele, hogy úgyis mindjárt megyek fürdeni. Plusz, nyilván ha várok valakit, ünnep vagy vendégség van. Viszont otthon vagy pizsama vagy “otthoni” ruha van rajtam. Ennek pedig van két csoportja, az egyik a normális, mások előtt is vállalható, de kényelmes cuccok (normál póló, pulcsi, melegítő, leggings) és a már picit elhasználódott, hibás vagy utcára nem felvehető ruhák (ha pl. összetollaztam egy pólómat és nem jön ki belőle, akkor azt nem dobom ki, hanem otthon még hordom vagy ugyanígy, ha pl. kicsit kilyukadt egy helyen). Nyilván full retkes, szétszakadt ruhákat én sem veszek fel, de, ha használható akkor az nekem még az otthonra abszolut megfelelő kategória.
2019. máj. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!