Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Társaság lerázása ellenszenves...

Társaság lerázása ellenszenves attitűd miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azoknak a véleményére vagyok kíváncsi elsősorban, akik már váltottak társaságot, mert nem tetszett nekik a hangulat.


Röviden az történt, hogy barátokat keresve 2 éve megismertem egy társaságot (4-5-en voltunk), akikkel azt hittük jól megleszünk együtt, amíg bent vagyunk egyetemen. Nagyjából 1 év után viszont már a hangulat a találkozásokkor nem volt valami kellemes. Egyszerűen elment az egész kapcsolat ilyen haverkodós irányba. Ezzel nem lett volna baj, ha kiegyenlítődik a barátsággal, de ahányszor csak találkoztunk folyton azon ment a verseny, ki tud nagyobbat mondani, viccesebbet és ment a pletyka is ezerrel (én pont nem ilyen típus vagyok, aki az emberek háta mögött szeret beszélni, így ezzel telt be a pohár) stb. Semmi normális témáról nem lehetett beszélni velük, max néha egy-egy tárgy anyagáról. Amúgy stresszoldásnak jó volt, mert végre ki lehetett szakadni az órák siralmas hangulatából, de hosszútávon ez már irritáló volt és inkább kiléptem ebből körből.


Egyik taggal beszéltem múltkor aki szintén benne volt ebben a társaságban és ő mondta hogy már nagyon össze sem járnak.


Szerintetek jól tettem, hogy kiléptem, vagy továbbra is tűrnöm kellett volna a gyerekes haverkodást 21 évesen?

Illetve mással is volt már ilyen, hogy rossz társasággal barátkozott, akikről utólag derült ki, hogy egyáltalán nem illetek össze?


(Azóta találtam új embereket szerencsére)



2019. máj. 27. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Miért kellett volna tűrnöd? Látod, a távozásod után ők maguk is rájöttek, hogy nem nagy valami, amit csinálnak, és valójában senkinek nem volt igazán igénye rá.


Nem tudom, számít-e, de én azért váltottam társaságot, mert kiderült, hogy amiatt tűrnek meg, mert lehet belőlem "profitálni". Jó jegyzeteim voltak, így megtűrtek, na hát mondanom sem kell, nagyon megalázó volt. 2 évig ment a dolog, amikor rájöttem, hogy azért van olyan kevés közös program (ami miatt panaszkodtam is, és próbáltam szervezkedni), mert ők a programok nagy tübbségét megoldják nélkülem, a hátam mögött. Teljesen véletlenül derült ki, egy teljesen semleges emberen keresztül, hogy az én kis barátaim mennyi programon voltak úgy, hogy elhitették velem, hogy nem megy senki, mert tanulnak, X beteg, Y meg utazik haza.

Azzal magyarázták, hogy elvont vagyok. Hát igen, az vagyok, nem is tudtak vele ezek szerint mit kezdeni. Sebaj, utána összehaverkodtam a többi kirekesztett elvonntal, velük máig tartom a kapcsolatot (14 év után), a többiek lekoptak, van, aki nem is végzett.

2019. máj. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm a válaszod! A te "baráti" köröd akkor rosszabb volt, az alapján amit írtál. Nem is tudom melyik aljasabb, a komolytalan pletykálkodós közösség vagy a kihasználós. Mindenesetre az utóbbi az undorítóbb, mert az még hasonlít is a pletykára, mivel az adott személy háta mögött történik.

Ez a magyarázat meg, hogy elvont vagy annyira tipikus és undorító, komolyan. De majd egyszer talán visszakapják az élettől. Én ha hallanék hasonlót teljesen ledöbbennék, mert eszembe nem jutna hasonló szavakkal "elbánni" mással.


Én igénylem igazából a társaságot, de ha nem találok senkit, akkor el vagyok egyedül is, így ebben hasonlítunk. Szóval nem is ért rosszul sem az, hogy ki kellett lépnem (bár nem szívesen teszek ilyet, mert lelkiismeretes vagyok), sem az, hogy a végén ők sem járnak el már.


Azt mindenképpen sajnálom akkor, hogy nem egyedi eset ez a rosszul választósdi, de jobb, is, ha minél hamarabb kiderülnek ezek a dolgok, kevésbé fáj. És örülök, ha sikerült túllépned rajtuk!


Nálam csak azért nem fájt, mert mint írtam, elegem lett a stílusukból, egyáltalán nem vagyok olyan, aki megtűr mindent.


De akkor a válaszod a kérdésemre az, hogy nem baj, hogy léptem. :) Én is így gondoltam.


Köszi a választ és legyen szép heted! :)

2019. máj. 27. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!