Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért tűnik el az őszinteség...

Miért tűnik el az őszinteség manapság?

Figyelt kérdés
Alig találkozom őszinte emberekkel a mai világban, mindenki megjátssza magát. Mire jó ez? Kapcsolatok is nehéz építeni így, mert hamar "lehullik a lepel" és utána már elég nehéz fenntartani az emberi kapcsolatot.

2019. jún. 3. 13:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
30%
Játszd meg te is magadat. Ezt tudom tanácsolni,így be tudsz illeszkedni.
2019. jún. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
93%
Rossz embereket ismersz meg, nem lehet ezt mindenkire általánosítani. Én bőven ismerek olyanokat, akik kifejezetten őszinték.
2019. jún. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
Mert az emberek manapság elítélik, ha valaki kicsit is más mint amit elképzelt. Így nincs más választás, muszáj megjátszani magad, ha azt szeretnéd, hogy bárki szóbaálljon veled. Aztán ha a kezdeten túllendültetek, fel lehet fedni magad. Addigra mindegy lesz a másik félnek az a dolog, ami miatt szóba se állt volna veled. Tipikus ilyen dolgok a nem, kor, zenei ízlés, suli/munka. Ezeket a dolgokat pont emiatt igyekszem a lehető legtovább titkolni ismerkedéskor, ha később derülnek ki már nem szokott gond lenni.
2019. jún. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Természetesen nem általánosítani szerettem volna! :( Csak erős kisebbségben vannak azok, akik magukat adják.
2019. jún. 3. 13:23
 5/31 A kérdező kommentje:

#3 Köszi a választ és igen, ha ilyen közegbe kerülök, én sem mondok el mindent, mert egyből menne a pletyka stb. ami ilyenkor szokott kezdődni.

Nekem a bizalom például nagyon fontos az emberi kapcsolatokban, szeretem megismerni komolyabban azokat, akikkel sok időt kell / szeretnék együtt tölteni, emiatt vettem észre azt, ami miatt kiírtam a kérdést.

De teljesen jól írod, hogy fokozatosan kell megnyílni, valószínűleg ezt fogom tenni a jövőben.

2019. jún. 3. 13:26
 6/31 anonim ***** válasza:
De ezt nem értem, ki hazudik neked és miben?
2019. jún. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
#6 Konkrétan nem klasszikus értelemben hazugságról van szó, hanem a személyiségében hazudik néhány ember, akiket ismerek és elfog egy fura érzés, hogy mi a francért állok szóba egyáltalán azokkal, akik nem beszélnek magukról őszintén, hanem ferdítenek vagy álarcot vesznek fel, ahogy már előbb is írtam és írták itt.
2019. jún. 3. 13:45
 8/31 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem hazugság vagy álarc, egyszerűen nincs olyan ember aki ugyanúgy viselkedik egy idegennel mint egy bizalmassal. Vagy épp egy olyan emberrel szemben akit szeretnénk jobban megismerni, mindenki próbálja eladni magát. Ez nem valami tudatos hazugság, hanem ösztönös viselkedés.

Azt a manapság szót pedig pláne nem értem a kérdésedben. Gondolod hogy volt valaha is amikor nem ez volt a jellemző?

2019. jún. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

#8 Köszönöm az őszinte választ, ez tényleg őszinte volt, ment is a zöld :D


Igazad van, ez tényleg nem jutott eszembe, amikor kiírtam a kérdést (komolyan). De azért teljesen más - akár kitalált - arcot felvenni elég nagy túlzás szerintem. Itt értem a másféle gondolkodásmódot, viselkedéstípust, ami nem természetesen jön az emberből - ugye ez könnyen megfigyelhető.


A manapság szó meg pusztán véletlen volt, sokszor használom, ez esetben helytelenül, igaz.

2019. jún. 3. 14:09
 10/31 anonim ***** válasza:

Mi a popsi? Ti azt írtátok le amit én is kimondtam. :O

Na mindegy

2019. jún. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!