Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért tűnik el az őszinteség...

Miért tűnik el az őszinteség manapság?

Figyelt kérdés
Alig találkozom őszinte emberekkel a mai világban, mindenki megjátssza magát. Mire jó ez? Kapcsolatok is nehéz építeni így, mert hamar "lehullik a lepel" és utána már elég nehéz fenntartani az emberi kapcsolatot.

2019. jún. 3. 13:08
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek más a neve, nem az, hogy nem őszinte. Az ilyen valószínűleg 0 önismerettel rendelkezik, és azt hiszi, magáért nem szeretnék, ezért mindenkinek mást ad elő. Gyerekkorban nagyon elqrták az ilyet.


Mindenki erről beszél? Mert akkor félreértettem a kérdést.

2019. jún. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Vagy várjatok, van egy példám.


Van egy barátnőm, ha le akar mondani egy talit vagy programot, azt soha nem lemondja, hanem "előkészíti". Mondjuk előtte két nappal mondja, hogy fáj a feje, a lába, a hasa, nem tudja, mikor jön a futár, ilyesmi. Hosszú évek alatt figyeltem meg, hogy ilyenkor száz, hogy lemondja a programot. Egyszer mondtam is neki, hogy ezt észrevettem, és nekem igazán nem kell magyarázkodnia, én csak örülök, ha egy program elmarad, és mondhatja, hogy nem. Nem kell indok, semmi. Egy darabig ment, de aztán megint visszatért ehhez.


Én ezt nem tartom nem őszinte viselkedésnek. Sőt, megértem, az én családom tele van olyanokkal, akiknek a te indokod valamire nem megfelelő indok. (Pl. Ha nem akarok valamit enni, mert nem szeretem, nem vagyok éhes, tudom, hogy rosszul készíti el az illető, nem mondhatom, hogy nem kívánom; ha ételallergiát hazudok, akkor abbahagyják a tukmálást.)


Ő egyszerűen ilyen.

2019. jún. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Mert rohadt sok ember nem kíváncsi az őszinte véleményre, és mindenki nagypofájúnak, bunkónak tartja az emberekez, akik őszinték. Tapasztalat...
2019. jún. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Mert ha valaki túl őszinte, azt rendszerint átb×ák. Így majdnem mindenki egyfajta álarcot vesz föl, de így meg elindul egy kölcsönös játszmázás a másikkal, aminek végeláthatatlan eredménye van. Az egyedüllét így nem csodálom, hogy sokaknak menekvés inkább.
2019. jún. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

#18:

Amikor valaki pökhendi módon beszélget egy ismert emberrel, akivel sokszor találkozik, közben meg tudna normálisan is.


Vagy előkerül egyfajta beképzelt álarc a semmiből, közben nem olyan az illető, ennek meg a fordított változata:


Valaki megjátssza magát, hogy milyen korrekt és segítőkész, igazából meg egy akkora bunkó, akivel bárcsak ne találkozna az ember.


Ilyesmikre gondoltam / tapasztaltam a való életben.

2019. jún. 3. 21:43
 26/31 A kérdező kommentje:
#19 a barátnőd ezek szerint nem rendelkezett saját érdeklődési körrel, ezért inkább követte a "divatot", amit éppen meglátott. De az, hogy párszor kamuzott, az már elég gáz szerintem. Miért nem lehet kerek perec elmondani, ha valami tényleg tetszik vagy nem? Sosem fogom megérteni valószínűleg sajnos.
2019. jún. 3. 21:46
 27/31 A kérdező kommentje:

#20 Lehet van valami, mert van, hogy egymás után többször is bénán választok, de igen, szerencsére nem ez a jellemző :)

Persze, semmiképp nem adom fel, ebből a szempontból optimista vagyok, hogy a néhány rossz után következnie kell jónak is. :)

2019. jún. 3. 21:48
 28/31 A kérdező kommentje:
#21: Inkább az, hogy szándékosan játssza meg magát valaki, belőlem az vált ki "ellenszenvet", egyszerűen nem bírom ezt, de lehet én vagyok túl "rendes", hogy mindig magamat adom, de már nem is tudok mire gondolni. :/
2019. jún. 3. 21:51
 29/31 A kérdező kommentje:
#22: Bocsi, nem vettem észre, hogy a "21." is te voltál. Azt a típust, akit te írtál ide, engem nagyon nem zavar, ha ennyire akar játszani, akkor foglalkozzon ezzel és találjon ki dolgokat. Persze nem túl rendes dolog, amit csinál, de max azt érné el, hogy nem lenne több közös program.
2019. jún. 3. 21:54
 30/31 A kérdező kommentje:
#23: az igaz, hogy SZINTE senkit sem érdekel a másik véleménye, de legalább lennének egyenesek az emberek. Értem hogy miről beszélsz, sok embernek fáj az igazság. 😒
2019. jún. 3. 21:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!