Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi ez az erőszakos gyerekellen...

Mi ez az erőszakos gyerekellenesség mostanában?

Figyelt kérdés
Egyre több ismerősöm utálja mostanában a gyerekeket és a gyereket vállalókat. Nyilván megértem, mindenkinek meg lehet a saját véleménye, én sem kezdek el rögtön gügyögni, ha meglátok egy kisbabát. Viszont a jövőben úgy érzem, hogy én szeretnék, de már szinte szégyellnem kell magam, olyan szintű lenézés és utálat, meg ítélkezés van a témával kapcsolatban a legtöbb fiatalban. Ha én nem akarom rábeszélni őket, hogy szüljenek, mert semmi közöm hozzá, és normálisan közelítem meg a témát, akkor másnak miért kell ilyen lenézőnek lenni?
2019. jún. 5. 12:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
39%

És még akkor nem láttad a facebookon a Gyerekmentes övezet nevű csoport gusztustalan és bicskanyitogató posztjait.

Én mondjuk csak azt nem szeretem, hogy nyilvános helyen a hülye szülő képtelen rászólni és megnevelni a kölykeit, hogy nem futkosunk és döntögetünk, ordibálunk...

Annak ellenére, hogy én is hamarosan anya leszek, nem viselek el sok gyereket, pláne a fent említetteket.

2019. jún. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet az erőszakossággal, az "élj és hagyj élni" elv szerint működök, de a tapasztalataim szerint azok, akik nem akarnak gyereket vállalni szerintem lényegesen több lenézést és beszólogatást kapnak, mint azok, akik akarnak. Gondolom ez egyfajta válaszreakció, csak eléggé eltúlozva. Mindig lesznek olyan emberek, akik azt hiszik, az ő életútjuk az egyetlen helyes a világon, egyszerűen nem kell velük foglalkozni. Válogasd meg jobban az ismerőseidet, ne barátkozz ilyen bunkókkal.
2019. jún. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, én az általad említett erőszakos dolgot nem tapasztaltam sose, de ha van is ilyen a környezetedbe, ne foglalkozz velük, ha te szeretnél gyereket vàllalj.

Nem mások döntik el, hogy mi a jó.

2019. jún. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
23%

Szia, én is ezt tapasztalom. Egyébként szerintem ebben van némi politika is. Ugye a Fidesz mindenhol arra biztat, szülessen minél több gyerek. Az ellenzék meg mindenben ellenáll, akár van értelme, akár nincs. Rengeteg ellenzéki fiatal nő fenyegetőzött azzal, hogy addig nem szül, amíg a fidesz van hatalmon. Jól kiszúrt mindenkivel 😁

A másik ok, hogy egyre több a meddő férfi és nő. Nyilván a táplálkozás, a légszennyezés, a túlzott gyógyszerhasználat és stresszes élet miatt. Ők egy darabig próbálkoznak, aztán feladják. Legtöbbjük beáll a sorba és szajkózza, hogy minek szülni, túlnépesedés van stb.


Sok fiatal, aki 20 évesen olyan házat és életszínvonalat akar, mint az 50 évesek, az anyagiakra hivatkozik.


Vannak a lelki sérültek, akiket bántalmaztak gyerekkorukban.


És van az önző réteg, aki nem ér rá, mert minden más fontosabb, mint egy gyerek. Ők azok, akik csípőből utálják is a gyerekeket.


A Gyerekmentes Övezet nevű facebook csoport ezekkel van tele. A legocsmányabb módon szidják a gyerekeket és a szülőket.

2019. jún. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
13%

Èn ezt a 25 év alattiaknál vagy a 30 alatti luzereknél látom.


Ès amiért gyerek ellenesek az azért van, mert a társadalom azt nyomja, hogy ha gyereket vállalsz kell egy jó anyagi háttér. Ès ezek az embereknek nem, hogy jó anyagi háttere, de még kilátásaik is sokszor iszonyat rossz.

Ìgy nem mernek gyereket vállani, mert a társadalom megbélyegezni, hogy erre az anyagi háttérre minek szülsz gyereke??? Inkább azt mondják, hogy nem is akarnak, nem kell család...


Elsö válaszolónak meg azt üzenem:

azt írod neked most lesz gyereked. Arra gondolj, hogy GYEREKET szülsz nem egy kis robotot, nem egy kutyát akinek hallgatnia kell rád. Egy gyereknek saját gondolatai vannak. Mi szülök azért vagyunk, hogy megtanítsuk neki mit lehet tenni és mit nem. Ès egy gyereknek gyereknek kell lennie, meg kell neki tanítani, hogy mikor hol mit szabad.

2019. jún. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Tényleg benne lehet a sok neveletlen, meg rossz gyerek a dologban. Sajnos sok az ilyen, ezzel is szoktak jönni, hogy nekik ez nem hiányzik. De az ilyen engem is idegesít, és nyilván arra törekszem majd, hogy az enyém ne zavarjon másokat és normálisan viselkedjen.
2019. jún. 5. 12:47
 7/27 anonim ***** válasza:
Kedves 5- ös, valamit nagyon de nagyon félreértettél. Nem tudom melyik szóval írtam, hogy vasszigort akarok tartani, és robotot nevelni a gyerekemből. Légyszíves linkeld be már nekem, mert nem tudom melyik mondatban derül ez ki. Nem szándékozom a kérdező kérdése alatt veszekedni senkivel, ezt már most előre leszögezem!
2019. jún. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
85%
Szerintem félnek, hogy olyanokká válnak a gyerekeik, mint a mostani gyerekek-kamaszok-felnőttek nagy többsége. A jó nevelés ellenére. Hülyül az emberiség, ez van.
2019. jún. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
81%

Én (még) nem vagyok erőszakosan gyermekellenes, viszont most már lassan túl sok támogatást kapnak rá, és egyre nyílik a zsebemben a bicska. Lassan már felsorolni sem lehet a támogatásokat a CSOK-tól az autóvásárlásig, ami a gyerekek után vagy a gyerekeseknek jár. Ahogy jelentik befelé az egyre újabb támogatásokat, egyre jobban irritál az egész.

A gyereknevelés egy szép hobbi, én például érméket gyűjtök, de ugyanolyan szép hobbi a gyerek is. Csak mint ahogy az én éremgyűjtésemet is magamnak kell finanszíroznom, nem bánnám ha ez másoknak a gyerekkel is így lenne. Neveljen mindenki gyereket aki szeretne, csak ne az én adómból, ne a közösből.

Én tényleg a belemet is kidolgozom, mondjuk nem panaszkodom mert tisztességesen meg is élek, de irritál és felháborít a gyerekekkel összefüggő osztogatás, amit az én adómból csinálnak úgy, hogy én csak befizetek de semmire a világon nem vagyok jogosult. Ezért leszek majd egyre inkább és egyre erőszakosabban gyermekellenes.

2019. jún. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
97%

9# leírta a lényeget

Gyakorlatilag ha nincs gyereked akkor szrt se érsz az állam bácsi szemében. Ez az erőszakos gyereklobbi sok embernél unszimpatikus. Nekem is. De a kérdező által felvázolt szitut én sem látom mert még mindig minket néznek le h nem akarunk gyereket,nem pedig titeket h igen


Ez ugyanolyan hulye megallapitas mikor a meleg témában a heterok attol félnek h kinézik őket mert nem melegek

Ezek szubjektiv bekepzelt hulyesegek

2019. jún. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!