Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi ez az erőszakos gyerekellen...

Mi ez az erőszakos gyerekellenesség mostanában?

Figyelt kérdés
Egyre több ismerősöm utálja mostanában a gyerekeket és a gyereket vállalókat. Nyilván megértem, mindenkinek meg lehet a saját véleménye, én sem kezdek el rögtön gügyögni, ha meglátok egy kisbabát. Viszont a jövőben úgy érzem, hogy én szeretnék, de már szinte szégyellnem kell magam, olyan szintű lenézés és utálat, meg ítélkezés van a témával kapcsolatban a legtöbb fiatalban. Ha én nem akarom rábeszélni őket, hogy szüljenek, mert semmi közöm hozzá, és normálisan közelítem meg a témát, akkor másnak miért kell ilyen lenézőnek lenni?
2019. jún. 5. 12:26
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

És majd ha nyugdíjas leszel, azok a gyerekek fogják megtermelni. Mert ez a másik, ami nagyon népszerű, hogy mire mi odaérünk, nem lesz nyugdíj. A sok támogatással például a magyar népesség csökkenését, és az abból adódó problémákat próbálják megoldani. Vehetjük befektetésnek is.

Szerintem is túlzás az ingyen könyv, kaja, meg hasonlók (autóra csak 7 személyesre adnak támogatást, legalább három gyerekes családoknak, szóval nem sokan veszik igénybe). Mi semmit nem kaptunk, apukám idősebb volt a megszabottnál, lakást, kocsit is támogatás nélkül vettünk, és mégis boldogultunk. Eszembe nem jutna a csok miatt például három gyereket szülni, nem pénzért meg támogatásért kellene. Sajnos a megélhetési gyerekvállalást nem sikerült visszaszorítani a családi pótlék alacsonyan tartásával.

2019. jún. 5. 13:18
 12/27 A kérdező kommentje:
Nem beképzelem, tényleg csúnyán néztek rám, amikor meg mertem említeni, hogy szeretnék. Hogy milyen undorító lesz az ember teste, meg ő aztán biztos, hogy úgy nem találkozna velem.
2019. jún. 5. 13:28
 13/27 anonim ***** válasza:
40%

Hát nem tudom.... Én akkor gondolkoztam el, amikor 22 éves unokahúgom (testvérem lánya) lazán benyögte, hogy "utálom a kisgyerekeket". (Valahogy úgy jött szóba, hogy a rokonságban lett egy kisgyerek, unokatesójának a kisfia, aki most 4 éves, és ha, esetleg, talán, stb, eljönne-e ő is látogatóba hozzájuk.

De nem az volt, hogy "kösz, nem", hanem "utálom a kisgyerekeket", de ezt olyan undorral. Jó, hogy még fiatal, de tanult, értelmes (bár azt mondják, ez nem sokat jelent), és egy egeret sem bántana.

Egyébként engem is ki lehetett volna kergetni a világból egy gyerekkel huszonéves koromban, soha nem voltam az a más gyerekét csodáló, más gyerekben gyönyörködő, a saját szülésem után sem (31 voltam, amikor szültem, egy gyerekem van, már nagy). De így, hogy "utálom" a kisgyerekeket, soha nem nyilatkoztam... Lehet, hogy nagyot változott a világ.

2019. jún. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Ez is érdekes, az a kisgyerek nem egy tárgy, egy ember, csak még kicsi, ráadásul a rokona. Simán rokonnak kéne felfogni, nem egy random gyereknek.
2019. jún. 5. 13:58
 15/27 anonim ***** válasza:
9%

Aki háborog a "támogatásokon", mélyebben is beleásta már magát, hogy ebből mi jut el, vagy csak köpköd? A CSOK-ot rengetegen nem tudják igénybevenni, mert vagy nincs feles 10-20 millió önerő, vagy nem akar 25 évig hitelt nyögni. Egy jobb 7 személyes autó 7 milliónál kezdődik. Családi pótlék nem egy mai találmány, a szülők a többszörösét költik a gyerekekre. Az adókedvezmény is max. a nyári táborokra elég, szóval abba lehet hagyni az irigykedést!

Aki szerint a gyerekvállalás hobbi, meg az érmegyűjtéshez hasonlítja, félelmetes, milyen lelketlen nő lehet. A gyerekvállalók is dolgoznak, adóznak, a mi adónkból sokan meg pszichiáterhez járnak, na bumm... ez a mi adónk, meg ti adótok nagyon szánalmas érvelés. A mi gyerekeinkből lesznek a tanárok, orvosok, bolti eladók. Mi ezerszer többet rakunk a gazdaságba, mint akik macskákat nevelnek... A vita a végtelenségig folytatódhatna, nem lenne jobb egymást békénhagyni?

2019. jún. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
97%

Totál egyetértek a 2. válaszolóval.

A gyerektémában külön pikáns, hogy soha nincs nyugtod: amíg nincs gyereked, azért szólnak be, ha egy van, akkor miért csak egy, ha kettő, akkor miért nem három, ha három, miért nem négy… és ha négy vagy több, akkor meg minek van ennyi.

Egyébként azoknak is van igazságuk, akik a gusztustalan kormánypropagandát és pénzosztogatást kárhoztatják ezért az oda-vissza utálkozásért. Nekem van gyerekem, mégis azt gondolom, hogy nem támogatásokkal kéne ösztönözni a gyerekvállalást, hanem azzal, hogy olyan gazdasági rendszert alakítanak ki, amelyben mindenki meg tudja keresni a számára megfelelő összeget.

Gazdaságilag is értelmezhetetlen számomra a pénzosztogatás. Egy példa a környezetemben lévő 3+ gyerekes családról: anyuka dolgozott 2 évet (adózott), majd elment szülni, és 10+ éve otthon van gyeden, gyesen, majd főállású anyaként (nem adózik), gyerekek iskoláját, kajáját, utazását stb. fizetik az adókból, apuka egy minisztériumban dolgozik, bruttó bérét (az adókedvezmény miatt kb. 5 ezer Ft levonással) kézhez kapja (tehát nem adózik).

Nem sajnálom tőlük, és értem, hogy megéri beléjük pumpálni a pénzt, mivel adófizetőket gyártanak – de addig ezt a sok adót, amiből ezt finanszírozzák, legnagyobb mértékben a gyerektelenek termelik ki, tehát a minimum az lenne, hogy nem szól be nekik a kormány, nem riogat gyerekszámfüggő nyugdíjjal és egyebekkel… és akkor még arról nem is beszéltünk, hogy mi van, ha mondjuk az a 3+ gyerek majd 18 évesen mind megpattan külfölrdre (és ott fog adózni). Mert ez nem annyira valószínűtlen opció…

2019. jún. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
És ezért a többi embert kell hibáztatni, meg utálkozni, ha szülni mer, nem a kormányt.
2019. jún. 5. 14:37
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Életemben nem láttam még, hogy valaki nyíltan utálta volna azokat akik gyereket vállalnak, pedig megszámlálhatatlanul sok idióta véleményt olvastam már. Senki sem fog utálni vagy lenézni téged azért, ha gyereked lesz, és senki sem "erőszakos".

Ha valaha is lehülyéznek vagy erőszakosak lennének veled valamilyen formában, akkor persze, jogod van védekezni, de az nem tisztességes, hogy meg akarod szabni, hogy mások hogyan vélekedjenek a gyerekkérdésről.

Mindenkinek olyan harsány véleménye lehet bármiről, amilyen csak jól esik neki.


Pláne, hogy a gyerekellenesség annak a következménye, hogy az előző generáció is és maga a jelenlegi magyar kormány is jogának érzi, hogy gyerekügyben belepofázzon az emberek magánéletébe.

Áldozatkomolexus ide vagy oda, ma, Magyarországon, sőt az egész világon a többség pont hogy akkor néz valakire rossz szemmel, vagy lenezően, vagy akár szánakozva, ha egy bizonyos kor után nincsen gyereke, ez a tudat pedig érzelmileg megterhelő. Ilyenkor jön a "pokolba a gyerekekkel" hozzáállás.

(Persze ez csak addig normális amíg az illető nem magukon a gyerekeken tölti ki a frusztrációját.)

A másik ok pedig az, hogy rengetegen egyszerűen szar szülők, ami négy fal között nem zavar senkit, de ha egy ilyen család kimegy az emberek közé, az elképesztően irritáló kb mindenki másnak is. Mindenki látta már ezt a jelenetet gondolom: a parkban, vagy boltban, vagy buszmegállóban, vagy strandon, vagy étteremben, vagy ott, ahol éppen nyaralsz rohangászik visítozva fel-alá Petike és Norbika, anyuka az idegösszeomlás szélén, apuka pedig vagy a telefonját nyomkodja, vagy pedig ott sincs a családdal.

Aztán sokan ezt a képet azonosítják a szülőséggel.


De végül is mindegy mások véleménye. Teljesen mindegy, hogy vadidegenek hogy vélekednek a gyerekvállalásról, annyira meg nem "erőszakos" a helyzet, hogy a babakocsit tologatva az utcán mindenki összevont szemöldökkel, és lenezően méregessen téged.

2019. jún. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

„És ezért a többi embert kell hibáztatni, meg utálkozni, ha szülni mer, nem a kormányt.”

Nem, dehogy, ilyet nem mondtam, mint írtam, a 2. hozzászólóval értek egyet, az én alapelvem is az „élni és élni hagyni”. Csak azt mondom, hogy az ilyen uszítás befolyásolja az embereket pro és kontra.

2019. jún. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Ezt a baráti körömben tapasztaltam (20-25 év), persze nem idegeneknél. Ésnem nagyon szokott ilyen lenni, bármilyen témáról tök jól elbeszélgetünk. Idegenektől nem hatna meg a viselkedés, csak meglepett, meg rosszul esett, hogy ennyire nincsenek tekintettel az én véleményemre.


De itt is ezt látom. Tudom, hogy sok gyerek rossz és sok szülő hülye, és azt is, hogy ezek a támogatások is vérlázítóak sokak szemében. Mégegyszer kiemelném, hogy én egy rossz szót nem szóltam az ő felfogásukra, és csak annyit szeretnék, ogy fordítva is így legyen.

De úgy látom az itteni nem épp kedves hangvételű válaszokból ítélve, hogy sajnos ez az utálkozó, kritizáló viselkedés jellemző az emberek nagy részére. Leírok valamit tök normálisan, és leírják hárman, hogy ez nem lehetett így, én kitalálom.

Ha mindenki kicsit kedesebb, meg nyitottabb lenne a másik felé, mennyivel szebb lenne ez a világ.

2019. jún. 5. 15:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!