Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Le szeretnék szokni a folytono...

Le szeretnék szokni a folytonos Messengerezésről. Hogy tegyem? Ötletek?

Figyelt kérdés

Igen, tipikus Z generációs lány vagyok, akinek ritkán látod a szemét, mert folyton lefelé néz és a mobilját nyomkodja. Azért böngészek általában a neten, mert unatkozom. Ritkán van olyan, hogy valami tényleg érdekel és utánanézek, inkább csak unalmamban pörgetem a Facebookot, Instagramot (meg a Gyakorit :D).


Ahol a legtöbb időt töltöm, az a Messenger. Mert egyszerűen szükségem van arra, hogy valakivel beszélgessek, hogy érezzem, hogy van ember, aki érdeklődik irántam, aki lefoglal, ha nem tudok mit csinálni, akinek azonnal elmondhatom, ha történt velem valami. Kicsit társfüggő vagyok (nem párkapcsolat, csak mindig kell pár ember, akihez szólhatok).


De ez már eléggé kezd elfajulni. Mindenkinek egyből visszaírok, amiről azt hittem, hogy nem gond, de már többször megszóltak miatta. Erről vagyok híres, hogy mindig online vagyok és a reakcióm azonnali. A múltkor aludtam 2 órát délután, eközben egy barátom írt. Amikor felkeltem, válaszoltam és ő megkérdezte, hogy hol voltam eddig. 2 órára tűntem el... Az exem is többször beszólt emiatt, hogy szánalmas, hogy ennyire itt élem az életemet, ha meg nem írtam vissza neki azonnal, kb 30 perc után már megkérdezte, hogy mi van velem, aggódik. A múltkor chateltem egy sráccal, miközben a metrón voltam. Amikor leszálltam, 10 percig nem írtam neki, mert hazasétáltam. Itthon újra elővettem a telefonomat és láttam, hogy tök más témában kezdett írni, mondtam is neki, hogy éles váltás. Válasz: Jó, nem írtál már semmit, gondoltam, kifulladt a téma.


Ezt úgy kell elképzelni, hogyha érzem, hogy rezeg a telóm, megnézem 1 percen belül. Erre munkában is van lehetőségem, mert laza olyan szempontból, hogy mobilozhatok bármikor (ha nem megy a munka rovására). Kezdem már kicsit én is gáznak érezni, hogy annyira elérhető vagyok. Biztos mások is jobban értékelnének, ha nem lennék annyira kéznél.


Telefonálni utálok. Olyankor nem mehetek wc-re, nem ehetek, ráadásul lehet, hogy éppen zavarnék valakit, vagy engem zavarnak, meg nem tűnhetek el 1 percre se a vonalból. Plusz kínos rész a vége, amikor már megunom és ki kell találnom valamit, hogy miért kell mennem. Ezért jobb a chatelés. Ott akkor írok vissza, amikor akarok/tudok, nem kell elköszönni, majd folytatjuk később, ha úgy van, plusz bármit csinálhatok közben és a legzajosabb bulikban is tudok írni, míg telón nem hallanánk egymást az emberrel.


Tudom, élőben a legjobb beszélgetni, ezt aláírom, de a barátaim nagy része másik városban lakik és havi-2havi egyszer találkozunk, akik meg közel laknak, ők sem érnek rá mindig, meg nyilván én sem, suli vagy munka mellett nem lehet akármikor találkozni.


Mégis azt szeretném, ha mondjuk 3-4 óránként lépnék csak fel és mondjuk ha tényleg nagyon nincs mit csinálni, akkor gépeznék/telefonoznék egész nap. Csak a magányt kéne megszoknom...


Ötletek?


2019. júl. 14. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Inkább keress új barátokat, sétálj, csinálj akriv programot,vagy sportolj, menj moziba. Tűzz ki célokat magadnak. Tudatosan ne telefonozz, először csak rövid időt tűzz ki célként (pl. 30 perc) 1-1 hétig majd fokozatosan növeld. A telefonozásnak legyen fix ideje, például 12-13 óra között és ehhez tartsad is magad. Vezessél róla órarendet/naplót, jegyezd fel au eredményeket, és ha 2/3 részben sikerül, jutalmazd meg magadat, de ne telefonozással. Az elején tuti nehéz lesz, de hozzá fogsz szokni.
2019. júl. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ezelőtt 1 évvel olyan voltam mint te. Folyton akartam hogy beszélgessek valakivel mindig, akárhol legyek és akármikor de legyen kinek írni és ha lehet válaszoljon is, illetve ha nem léptem fel akármilyen közösségi oldalra, éreztem hogy valamiről le maradok és úristen vége a világnak.

Aztán elkezdtem magammal foglalkozni kicsit, önfejlesztés,önismeret..stb és mára már nem érdekel ha 1 napig nem lépek fel az sem. Meditáció,edzés,olvasás ezeket mind csinálhatod helyette és mind magadnak fogod majd megköszönni, mert ezzel te leszel több, kiegyensúlyozottabb,összeszedettebb...stb :) 22/F

2019. júl. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Könnyű rászokni, mert nem látod a másik arcát, nem hallod a hangját, nem érzed az illatát, nem tudtok egymáshoz érni. Kivülebb nem is kerülhetnél. Olyan ez, mint amikor éhes vagy és képekkel akarsz jóllakni. Neked ez okoz örömet, mások leszóltak emiatt és most megosztottá tettek egyik részed folytatná, másik részed mérsékelné az időt, amit erre szánsz. Térj vissza oda, amikor még semmit sem jelentett neked online lenni. Mindegy, mert úgyis másba fogod tenni az időd pl. kutyagazda leszel és mindig vele vagy, akkor valaki megszól ezért, és megint kettészakadsz...(xard le mások,véleményét tedd ami örömet okot neked)
2019. júl. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!