Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan érvényesüljek beszédhib...

Hogyan érvényesüljek beszédhibával?

Figyelt kérdés

Lassabban és furcsa orrhangon beszélek, de ehhez semmilyen szellemi fogyaték nem társul! Jelesre diplomáztam. Csinos és humoros vagyok, legalábbis mindenki ezt mondja aki ismer.

Mégis ha valakivel ismeretlenül találkozok szellemi fogyatékosnak néz, végignéz rajtam lenéző tekintettel. Volt aki elkezdett velem úgy beszélni, ahogyan a debilekkel szoktak.

Mit lehet ez ellen tenni? Logopédus sajnos nem tudott segíteni!

Ennyire buták lennének az emberek? Unom magyarázni, hogy nincs semmi baj az agyammal, nem kell mutogatni ha hozzám beszélnek.. állásinterjún a legkellemetlenebb, volt ahova ezért nem vettek fel max. pontszámú teszttel.

Másnak nem tanítják meg otthon ezeket? Nem tudják, hogy akinek nincs lába, mély a hangja vagy esetleg roncsolódott az arca, az attól még nem primitív??


2019. júl. 14. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Önkritika, humorérzék. Ha tudod hogy vicces vagy furcsa másoknak fogadd el és tedd mókássá. Egyszer nem volt száraz zoknim és az akkori munkahelyemen felhívták rá a figyelmem, hogy nincs rajtam zokni. Erre azt válaszoltam hogy boxer sincs mert ma szabadnak akarom érezni magam. Ennyi. Nevettek.
2019. júl. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudod ütemre gyakorlással felgyorsítani, ha zavar? Amúgy ezekkel nem kell foglalkozni, szerintem, ha eleve így viszonyulnak egy kis beszédhibához, akkor másban sem jobbak, ergo sokat nem veszítettél.

Nekem vannak 2 ismerősöm is, akik közül az egyik feltűnően sejpit, és ehhez képest kommunikáció szakot végzett, a másik pedig nyitott szájpadlás miatt nagyon érthetetlenül beszél, ehhez képest nagyon feltűnő öltözködésben, és kifejezetten szoszátyár. Ezt csak azért írtam le, mert szerintem a magabiztosság sokat nyom a latba, lehet, hogy neked is kicsit határozottabban kéne előadnod magad idegeneknek.

2019. júl. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!