Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Lehet e valami bajom, ha...

Lehet e valami bajom, ha naponta megiszom egy liter teát? Teafűből, vegyesen. Egyszer ilyent, egyszer olyant.

Figyelt kérdés
2019. aug. 4. 17:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Ha nem cukrozod-mézezed meg, és nem mindegyik fekete tea, akkor semmi.
2019. aug. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egész napra elosztva naponta 1 liter teától mi bajod volna? Semmi.
2019. aug. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
6%
A zöldteában is van koffein. Az esetleg túl sok koffeinen kívül más bajod nem lesz tőle.
2019. aug. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Nem, még cukorral ízesítve sem. Nezd meg, nincs benne olyan sok kalória.
2019. aug. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Nagyanyám ennyit lazán megiszik, olyan brutál mennyiségű cukorral, hogy én attól elhánynám magam, összeragad tőle a szám, és ez még csak a töredéke a napi cukor bevitelének.

87 éves, köszöni szépen tök jól van, valami bő 20 évvel ezelőtt egyszer volt valamiért kórházban, de már nem emlékszem miért.

2019. aug. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
Hát, én évek óta iszom napi 1-1,5 liter filteres teát, 2-3 kanál cukorral meg 2 kanál citromlével, eddig megvagyok. Nem hiszem, hogy ettől lenne bajod. Ne cukrozd agyon (vagy ne egyél más módon sok cukrot) és kész.
2019. aug. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A kínaiak jelentős része is simán fogyaszt ennyit. Jártam Kínában, és meg tudom erősíteni. Ott szinte bárhol lehet forró vizet venni, például még a vonatokon is van külön csap, amiből forró víz folyik. Aztán mindenki viszi a saját kis teafüvét és edényét, és elkészíti magának a teát útközben. És szinte kizárólag zöld teát fogyasztanak, ami ugye koffeines. Viszont mindig tisztán, cukor, tej stb. nélkül isszák, szóval a lehető legegészségesebb módon.
2019. aug. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

Fekete teából nem igazán ajánlott, azon kívül semmi bajod nem lesz tőle.

Inkább a gyógynövényteák, amiket nem ajánlott túltolni.

2019. aug. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha nincs a közeledben hely, ahol el tudsz menni pisilni. egyébként nem. Én is simán megiszom egy nap ilyen-olyan teákat már vagy 20 éve.
2019. aug. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kifejezetten vízhajtó teát illetve más gyógyteákat amiknek van napi ajánlott adagja esetleg, a többivel nem lesz baj.

Nem csak a fekete teában van koffein, amúgy az oolong-ban kb ugyanannyi, a fehér- és zöld teában valamivel kevesebb (kivéve a Maté tea mert az istenesen felpörget)

2019. aug. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!