Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Nem kávézunk, de vendégeknek...

Nem kávézunk, de vendégeknek főznék kávét. Milyen kávéfőzőt és kávét ajánlatok?

Figyelt kérdés
Olcsó, gyors legyen, ne foglaljon nagy helyet. Mi sosem innánk, csak nagyon ritkán használnánk, ha valaki jön hozzánk és kávét kíván. Kotyogós főzőre gondoltam. Vennék egy csomag kávét, egy doboz kockacukrot, zacskós tejport. Meddig áll el egy csomag felbontott őrölt kávé? Melyik márka a legjobb, amit nagyjából mindenki szeret? Meddig áll el a tejpor felbontva? Pl. ha felbontom, és legközelebb mondjuk fél év múlva kell főznöm, akkor még jó a kávé vagy a tejpor, állagra, aromában?

2021. febr. 20. 21:03
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
63%
SEMMI értelme így kávéfőzőt venni... nekünk sincs, mert nem iszunk egyáltalán kávét. Szoktam venni ilyen nescafe instant kávét, ha valaki jön hozzánk akkor tud inni egy bögrével (kannában forralok hozzá vizet, ahogy a teámhoz szoktam), nincs az az Isten hogy mások kedvéért tároljak egy konyhai gépet.
2021. febr. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
35%

#21 vagyok

Az meg nem annyira nagyon érdekel, hogy a vendég otthon milyen arabolasz minőségi őrölt kávét iszik. Én is minőségi szálas teát szoktam inni, nekem se készül senki azzal mikor vendégségben vagyok, és nem is várom el! Vagy jó a filteres lipton, vagy majd ha hazaértem akkor iszok olyat amilyet szeretnék.

Azért érdekes emberek vannak, hogy tartson otthon valaki egy gépet amit soha nem használ, csak azért mert az évente beeső vendégének nem megfelelő a Nescafe. :DDDD

2021. febr. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
54%

Nem értem miért van mindenki leszavazva, aki a kapszulás kv főzőt ajánlja. Azzal nem csak kv-t lehet csinálni, hanem bármilyen forró italt (tea, kakaó, forrócsoki stb) tehát ők is hasznát vehetik, nem csak a vendégek miatt "kell" tartani.


Sokkal sokkal jobb, mint egy vacak 2 az egyben "izét" adni a vendégeknek. Ha meg szeretnéd őket kínálni, akkor kínáld úgymond normálisabbal. Igaza van annak a válaszolónak, aki azt írta, hogy ha levest kínálsz vendégeknek, akkor se zacskósat ajánlasz.

Ha pedig nem akarsz befektetni rá, és kicsit jobb minőséget adni a vendégeknek, akkor inkább ne kínálj kv-t.

2021. febr. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

23!


Ha jól van megcsinálva a nescafé, megfelelő adaggal és megfelelő hőfokú vízzel, nem veszed eszre, hogy nescafe. A kapszulás gep draga, a kapszula draga, yok a szemet, helyet foglal. Ezzel szemben egy üveg nescafé se nem draga, se nem foglal helyet es szemet se nagyon van utana.

2021. febr. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
54%

24!


Bár nem az én ízlésem a fontos, de nekem bárhogy megcsinálhatja bárki az instant kávét, nem iszom meg. Nem szeretem az ízét.

Ha csak azzal tudnak kínálni, inkább nem iszom.


Relatív, hogy drága. 7000 ftól kaphatók ilyen gépek. És a kapszulák pedig 1500tól vannak. De ezekben kb 16 db van általában.


Na mindegy, ez csak az én véleményem. A kérdező majd eldönti, hogy mi éri meg neki, és mi az amit a vendégei szívesen megisznak. :)


23-as voltam

2021. febr. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
21%

25!


Megegyszer, ha jól van elkészítve, nem veszed eszre, hogy nescafé. Nincs más íze a szárítás miatt mint a "sima" kávénak. Nekem még gépem is volt hozzá, ami megfelelő hőmérsékletre melegítette a vizet és krémesre "fozte" a kávét.

2021. febr. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Mi a titka, hogy a nescafe "igazinak" tűnjön?
2021. febr. 22. 19:21
 28/29 anonim ***** válasza:
23%

"ha jól van elkészítve"


akkor nagyon jól kell elkészíteni... mert én még nem ittam olyan nescafét ami akárcsak egy lapon említhető a kapszulással


sztem mire megtanulja úgy elkészíteni az ember (már ha el lehet egyáltalán) az rengeteg idő. jobban megéri venni pár kapszulát azt kész.

2021. febr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én a te helyedben nem agyalnék ezen. Ha nincs kávé, akkor nincs kávé, plusz ugye mindenki mást szeret. Nyugodtan kínálhatsz vendégeket teával, ha félsz a "kávé nincs?" kérdéstől, akkor előzd meg. Mondjuk úgy, hogy "kávét nem tartunk itthon, de szeretnél egy teát?"


Az meg, hogy nincs normális bögrétek, az szerintem a legtöbb háztartásban így van.


Nálam lehetne kávét inni, teát is, a vendégeim nagyrésze mégis inkább a limonádéra startol rá.

2021. febr. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!