Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek a vendégeknek?

Mit főzzek a vendégeknek?

Figyelt kérdés
Nálunk lesznek a hétvégén a vendégek, szeretnék velük időt tölteni és ezért egyszerű ételeket csinálnék. (persze plusz nagyon meleg is van a konyhában) Nem vagyok egy séf, köszi a tippeket!
2020. júl. 2. 13:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Lehet előre is főzni, vagy sütőben egyben készíteni ételt. Pörkölt, vagy egybe sült fokhagymával tűzdelt sertés comb pld. jól melegíthető, csak köret kell frissen. Sütőben krumpli ágyon csirkecomb egyben elkészül. Némi savanyúság, vagy saláta kellhet még hozzá. Esetleg egy gazdag gulyásleves. Desszertnek meg gyümölcs, vagy fagyi.
2020. júl. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%

Hideg gyümölcsleves

egybesült fasírt francia vagy kukorica salátával(fasírt hidegen is jó így akár előző este is elkészítheted, vagy ha melegen szeretnéd este elkészíted másnap csak asütőbe rakod)

fagylalttorta

2020. júl. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%

Muszáj melegkaját csinálni? Svédasztalszerűen hideg finomságok? Pl. hideg gyümölcsleves, vagy gazpacho...


Főételnek: előttevaló napon kisütsz egy halom kis (diónyi) fasírtgombócot (sütőben is prímán lehet), és csinálsz hozzá 2-3 féle salátát.


Desszertnek meg vesztek pár doboz finom fagyit/jégkrémet.

2020. júl. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
52%
Sütőzacskóban nagyon finomakat lehet készíteni. Én most (nem vendégeknek) csirke belső mellfilét vettem, jól befűszereztem (a zacskóba tettem mindent és jól összeráztam), és egy órát sütöttem 200 fokon. Nagyon finom lett. A belső mellfilé pont célszerű méretű húsdarabokból áll, nem is kellett fölvágnom.
2020. júl. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
82%
Egy órát sütötted? Szerintem ez a belső filé 5 perc alatt átsül!
2020. júl. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%

Ha csak egy informális baráti találkozó, én csinálnék többféle kenhető krémet, tonhalkrém, tojáskrém, avokádókrém, sajtkrém, vennék többféle kenyeret, és mindenki kenhetne magának.

Vagy csinálhatsz hideg salátákat: majonézes kukorica, franciasaláta, tojássaláta.

Ha nem, rendelnék többféle hidegtálat. Nem sokkal drágább, és 0 macera.

2020. júl. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
84%

Én is a hidegtálat javasolnám, előző nap meg tudod csinálni, hozzá majonézes, hideg salátákat.

Esetleg előtte 1-1 csésze hideg gyümölcs-levest.


[link]


Kismillió ötletet találsz, mit és hogyan pakold a tálra.

2020. júl. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Béla211 ***** válasza:
87%
Hideg gyümölcs leves nagyon jó. És lehet kencéket csinálni nem muszáj főzni sütni. És ilyen melegben a hideg ételek jobban esnek. Lehet tatár beefsteak igaz nem olcsó. De lehet halpástétomot csinálni. Humuszt lehet konzerv csicseriborsót venni és abból készíteni. Nyers zöldségekkel tálalva. Fehér babsalátát, franciasaláta.deszertnek lehet csinálni egy sütésnélküli sajttortát.
2020. júl. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Béla211 ***** válasza:
87%
Kaszinó tojás is jó.
2020. júl. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

A végére hideg gyümölcstál, vagy fagyi


[link]


A vége felé vannak a szuperjó ötletek, érdemes átpörgetni...

2020. júl. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!