Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Nem kávézunk, de vendégeknek...

Nem kávézunk, de vendégeknek főznék kávét. Milyen kávéfőzőt és kávét ajánlatok?

Figyelt kérdés
Olcsó, gyors legyen, ne foglaljon nagy helyet. Mi sosem innánk, csak nagyon ritkán használnánk, ha valaki jön hozzánk és kávét kíván. Kotyogós főzőre gondoltam. Vennék egy csomag kávét, egy doboz kockacukrot, zacskós tejport. Meddig áll el egy csomag felbontott őrölt kávé? Melyik márka a legjobb, amit nagyjából mindenki szeret? Meddig áll el a tejpor felbontva? Pl. ha felbontom, és legközelebb mondjuk fél év múlva kell főznöm, akkor még jó a kávé vagy a tejpor, állagra, aromában?

2021. febr. 20. 21:03
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
66%
*nem ! rosszabbnak mondanám, hanem másnak
2021. febr. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
12%
Én is a kapszulásat ajánlanám ebben az esetben. Ha mindenképp kLasszikusat akarsz, tejport akkor is teljesen felesleges venni. Kevés ember szereti, én tejjel iszom a kávét, de a tejport utálom. Jó a sima tej vagy tejszín.
2021. febr. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
41%

Ne ilyen 2in1 szart (az csak por meg E-betű), hanem rendes, instant neszkávét. Az pont jó lesz és sokáig eláll.


Csak ezért kvfőzőt meg daárt kv-t felesleges.

2021. febr. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
20%

13 Ízlések és pofonok. Szerintem az instant kávé még annál is szarabb:D Közelebbi ismerőseim közül is inkább nem kérnek kávét, ha csak az van.


Na így igazodjon el szegény kérdező, mindenki mást ajánl.

2021. febr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
63%

Egyetértek az instant kávés, pici tejszínes és sima cukros javaslatokkal.


9-es, észrevettél minőségi romlást/furcsa szagot a megújult, piros kupakos Nescafén? Azelőtt nagyon szerettem beleszimatolni a frissen bontott kávéba, de ez már büdös számomra.

2021. febr. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
9-es vagyok, nem vettem észre.
2021. febr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
75%

Köszönöm a választ, 9-es.

Akik írják, hogy mindenkinek más jön be... ez természetes. Esetleg át lehet gondolni, hogy ezek a bizonyos vendégek mindig ugyanazok-e, vagy ha több társaság is, fel lehet mérni, hogy ki milyen kávét (főzött, instant, stb.) szeret, vagy hajlandó meginni, ha már úgyis kedvükbe akar járni a kérdező, és aszerint dönteni.

2021. febr. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
52%

kapszulás kávéfőző pont nektek való


ilyen kotyogóssal meg főzőssel ne vacakoljatok... ha nem értetek hozzá nem is feltétlen lesz jó a kávé, és pénzben nagyon nem éri meg


a kapszulás az hozza a minőséget és csak bele kell raknia kapszulát. kb kávézó minőség.


az instant meg olyan, h kempingezésre való.. kávépótlék sztem. mint az instant leves. gondolom a vendégeket se instant levessel kínálod, vagy mirelit mikrózható lasagnéval :D na, mert az instant pont azt a hatást kelti. akkor már jobb ha nem adtok enkik kávét, hanem főzöl mondjuk egy fekete teát.

2021. febr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Nem mindig ugyanazok a vendégek, és nagyon ritkán jönnek hozzánk: néha rokon, néha barát/ismerős, vagy esetleg szerelő. Nemrég úgy jártam, hogy egy ismerős szerelő órákig időzött nálunk, hideg volt ott, ahol dolgozott, biztos jól esett volna neki egy kávé, de nem tartunk itthon. Teát is csak családi, mintás, nagy bögrékből tudtam volna felszolgálni, hiába van itthon sok bögre, el se férnek, de mind valami "családi", és valahogy "amatőrnek" éreztem volna mondjuk kutyás, pöttyös vagy télapós bögréből megkínálni. Ciki volt számomra, inkább nem kínáltam meg. Meg mi van, ha megkérdem, hogy elfogad-e egy teát, és azt mondja, hogy esetleg kávé nincs? Pedig kávéscsészéink vannak, dísznek, szóval már csak a kávé és a kávéfőző hiányzik.
2021. febr. 21. 20:31
 20/29 anonim ***** válasza:

Én voltam a 15-ös és 17-es válaszoló, köszi a reagálást. Szerintem a natúr instant kávé bírja a legtovább felbontás után, ebből elég lenne egy 100 g-os kiszerelés.

Hiába sokan csak a főzött kávét tekintik igazi kávénak, nekem például néhány nap rendszeres fogyasztás után marja a gyomrom, pedig tejjel iszom, ami tompít rajta.

Szerintem nem kell szégyellned a csészéket. Nekünk többnyire reklámos bögréink vannak.

2021. febr. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!