Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit fözzek vegán vendégeknek...

Mit fözzek vegán vendégeknek egy hétig, semmi ötletem sincs!?

Figyelt kérdés

Egy hétig három vegán vendégünk lesz, és oylan ételeket keresek, amik nekik is megfelelnek, meg a család is jóízüen meg tudja enni, nincs benne semmi különleges alapanyag (szója, tofu, szejtán, tejtermékpótlók, müsajtok, stb), hanem csak megszokott dolgokat tudok felhasználni hozzá.

A reggeli nem gond, de az ebéd és a vacsora igen, semmi ötletem sincs.

Nagyon kérem, akinek van tapasztalata, segítsen receptekkel! (Ne olyan ötletekkel, hogy hagyd ki az állati cucckat - ezzel nem tudok mit kezdeni most!)



2018. szept. 6. 19:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Én megnézném mit kínál egy étterem, ahol van vega kaja. Onnan lopnék ötleteket.
2018. szept. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
12%
vacsorát minek főzni?
2018. szept. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Elsö: nem vega, hanem vegán. Emellett az éttermekben igen sok különleges hozzávaló kell, amiket nem tudok beszerezni. Ez volt az egyik, amivel kezdtem, csak nem igazán jutottam elöbbre vele. De köszönöm a válaszodat.


Második: nem fött vacsorát akarok feltétlen, de a megszokott hideg vacsorák nagy része is kiesik, mert sem felvágottak, sem tojás, sem sajtok, sem túró nem jó nekik, szóval nem tudom, mit tudnak enni. (Édes ételeket sem esznek)

2018. szept. 6. 19:47
 4/24 anonim ***** válasza:
94%
Zöldség vagy gyümölcssaláta, krumplipüré (simán széttört krumpli olívaolajjal és kis sóval, nem kell bele semmi tejtermék), esetleg pirított zöldség, hüvelyesek, párolt zöldség, esetleg vegán gyümölcsleves vagy zöldségleves...az is lényeges nincs-e valami allergia, gluténérzékenység stb, vagy mit szeretnek mit nem, de lehet érdemes lenne megkérdezni tőlük minek örülnének :) Én pl sokszor sütök vegán pizzát is. Interneten lehet egyébként elég hasznos recepteket találni, de legjobb tényleg ha együtt megbeszélitek, akkor jobban el lehet kerülni a kellemetlenségeket.
2018. szept. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
93%

Esetleg nèzz szèt a pinteresten is, a mùltkor làttam csomò vega ès vegàn receptet. Azt mondjuk nem tudom, hogy azokhoz kellett különleges alapanyag vagy sem, mert èn nem mentettem el, de hàtha tudsz ötleteket meriteni.

Illetve èn megkèrdeznèm a vendègeket is, hogy mit szoktak enni, biztosan tudjàk, hogy ez nem a te területed.

2018. szept. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
86%
Rántott zöldségek (tojás helyett használj vegán főzőtejszínt), sült tészta zöldségekkel, gombapörkölt, főzelékek, vacsorára tejberízs vegán tejből (a valiliás szójatejből nagyon finom lesz), sült kenyér paradicsomos fűszeres szósszal stb..
2018. szept. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
49%

Rendelős oldalakon is vannak vega/gán kajá, onnan is lehet menü ötletet szerezni. Továbbá tőlük is lehet segítséget kérni, miket csinálj.

mindmegette és nosalty is nyitott erre a luxus kultúrára, ott is vannak receptek

2018. szept. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
86%
vöröslencse bolognai, vöröslencse lasagna, hamburger lencse, gomba pogácsával, falafel, különböző főzelékek lencse, gomba stb fasírttal, zöldséges tészta, vegán lángos, pizza, zöldségleves, indiai vörölsencseleves pirított kenyérkockával, zöldségfasírtok svéd gombasalátával, csokival, lekvárral, gyümölccsel töltött kölesgombóc (a túrógombóc vegán verziója)
2018. szept. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
21%
Akkor ezek min élnek??
2018. szept. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
80%

Remélhetőleg nem várnak el flancos vegán ételeket...

Rengeteg hétköznapi, egyszerű vegán étel van, zöldséglevesek, paprikás krumpli durumtésztával, lecsó rizzsel/kölessel, káposztás tészta, chilisbab... Mi nem vagyunk vegánok, távolról sem, de a fentiek nálunk is növényiek, egyáltalán nem kell beléjük hús vagy más állati.

Én nagyon szeretem a zöldségfasírtokat, zöldségpörkölteket is. Mondjuk a csicseriborsóluiszt lehet, hogy neked extra, de mintha sárgaborsóliszttel is menne a fasírt, de lenmaggal vagy chia maggal biztosan. De ha ilyened sincs, akkor sütőben kevésbé esik szét és nem is lesz nagyon zsíros, csak amennyit teszel bele.

Kölesből is rengetegféle jó cucc készíthető, kölesfasírt, köleskrém (egy az egyben körözöttes ízesítéssel, illetve vaj nyilván nincs benne, de ez annyira finom cucc, hogy még ízetlenebb növényi zsírral is OK. a köles jóval ízesebb a rizsnél s erre jönnek a fűszerek, hagyma... csodás).


Vacsorára kenyér valami zöldségkrémmel teljesen jó lehet, nekem a köleskrém lenne a befutó, paradicsommal hozzá :)

Vagy ami az ebéd. Ugyanolyan étkezés a vacsora is, mint a többi.


A vegán palacsintát inkább nem mondom, nekem csak hajdinából sikerült, az pedig még nekem sincs itthon, pedig elég sok érdekes alapanyagom van. Pedig az sokféle dologgal megtölthető lenne, főleg zöldségekkel, én sült káposztával szeretem, de pl. gombapörkölttel még jobb. No igen, gombapörkölt, sült/töltött gomba, azok is jók.

2018. szept. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!