Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Ki döntötte már el és mennyi...

Ki döntötte már el és mennyi idősen döntöttétek el, hogy leszeretnétek szokni az energia italokról?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok és mától úgy döntöttem, hogy leszokok az energia italokról, ami persze nehéz, mert már ha hozzá van szokva az ember, nagyon hiányolni fogja azt az ízt, ami nagyon finom a számára.

2022. ápr. 29. 20:56
 1/9 Metionin ***** válasza:
94%
A szívem 21 éves koromban. Anyám kartonszám hozta szinte ingyen a Hellt, én meg tinikoromban egész nap talpon voltam, éjszakáig tanultam, majd 5-kor keltem, így rászoktam. Egyetemre kerülve meg folyamatos éjszakás műszakot toltam, miközben nappal óráim voltak, emiatt volt, hogy egy nap 3-4 dobozzal is megittam, ami a cirka 40 kilós súlyomhoz elég sok volt. Egyszer csak felmondta a szervezetem a szolgálatot, szívritmuszavarral kórházba kerültem. A dokik szerint az energiaital is rátett, hogy ez történt, így aztán soha többé nem ittam. Viszont soook sok méterről kiszagolom még mindig, ha a közelemben valaki olyat iszik.
2022. ápr. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Amikor még a régi teszkós kox szürke flakonos energiaitalt ittam, akkor előfordult, hogy zöld volt a pisim. Akkor szoktam le örökre.
2022. ápr. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Amugy vannak mar koffeinmentes "energiaitalok" is.

Nem mondom,hogy ugyanolyan az izuk de nagyon hasonlo. Nekem tok jol potolja. Mondjuk en nem voltam rafuggve meg problemam sem volt ,csupan csak egeszsegesebbnek tartom.

2022. ápr. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
39 vagyok, még nem döntöttem el. Mármint leszoknék én szívesen, csak elég nehéz, amíg egyik orvos sem tud mit kezdeni az alvászavarommal. 😞 Nem iszom ilyesmit gyakran, de egy héten egyszer muszáj észnél lennem már reggel is, akkor jönnek a képbe az energiaitalok.
2022. ápr. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

* le szeretnék szokni

Én teljesen leszoktam róla, amint 170 körüli lett a vérnyomásom.

Egy jó alternatíva a Xixo Tutti Fruity, mert ízre olyan, mint egy energiaital, de valójában csak üdítő.

2022. ápr. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Én már akkor eldöntöttem, amikor rá sem szoktam. Egyet megkóstoltam, de szerencsére egyáltalán nem ízlett, a hatását meg nem éreztem.
2022. ápr. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%

Hogy tudtok ennyi ideig ilyen szemetet inni, megáll néha az eszem az embereken. Ingyen se innám rendszeresen. Igyál kávét ha koffein kell de cukor nélkül!


A kérdésre válaszolva nem okoz az energiaital olyan elvonási tüneteket mint az alkohol vagy a nikotin, szóval annyira nehéz biztos nem lesz.

2022. ápr. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%

Igazából nem szoktam rá soha, csak alkalmanként ittam, és nem mondom, hogy az alkalmanként egy, esetenként még nem lehet felüdítő, de nekem is volt rossz tapasztalatom a "túlfogyasztással"

Valamikor, évekkel ezelőtt megjelent a piacon a fél literes, műanyag flakonos energia ital (talán Go volt, arra már nem is emlékszem, és azt sem tudom, forgalomban van-e még)

Egy hajnalig tartó buliban abból ittam meg 3 flakonnal, ami ugye másfél liter,7-8 óra alatt.

Haza mentem, lefeküdtem, és annak ellenére, hogy fáradt voltam,nem tudtam elaludni éreztem, hogy félre ver a szívem..

Nagyon sokáig nem ittam energia italt évekkel később, alkalmankét egy 3 deciset, de már évek óta azt sem.

A többi cukros italhoz hasonlóan valójában teljesen nélkülözhető, rá lehet szokni, lehet hinni benne, de semmi hasznosat nem csinál, túl adagolva viszont valóban veszélyes lehet.

2022. ápr. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
92%

Először 24 évesen, aztán 25 évesen is egy párszor, meg 26 évesen is... most 26 vagyok :D Nem vészes a dolog, van hogy hetekig nem is iszom, de néha rákapok és akkor napi 2-3 dobozzal is megiszom. Akkor jön a "leszokás"


Amúgy mikor elkezdtem inni, nagyon rákaptam és volt hogy 8-12 doboz Hell ment le egy nap alatt. Na annak semmi értelme. Egy ponton túl már nem élénkít, hanem pont hogy lelassulsz tőle, és fáradtnak érzed magad, de aludni meg nem tudsz.

Napi 2-3 sem egészséges hosszú távon, de legalább a kívánt hatást éred el vele.

2022. máj. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!